Ziemeļspānijas ceļojums: četri vērienīgi dabas objekti, kas noteikti jāredz

Atlantijas okeāna viļņu apskalotie Pireneju pussalas krasti vieno gan Eiropas virsotņu reģionu Kantabriju, zaļāko okeāna piekrastes apgabalu Astūriju un līcīšu izroboto Galisijas krastu. Augustā “Impro ceļojumi” devās baudīt romantiskās Ziemeļspānijas ainavas. Ko mēs redzējām un ko noteikti ieteiktu nepalaist garām? Lasi tālāk!

Bardenas Reales pustuksnesis
Vai zināji, ka arī Spānijā var sajusties kā tuksnesī? Traucoties cauri 455 kvadrātkilometru lielajai Bardenas Reales (pus)tuksneša platībai, rodas sirreālas sajūtas. Te ir kā kinofilmā, kā vesternā, kā īstā tuksnesī! Brīžam šķiet, ka pastaigājamies pa Mēness virsmu.

Picos de Europe smailes
Vērienīgās Picos de Europe smailes ir vieta, kur ļauties sevis fiziskai izaicināšanai un mentālai dziedināšanai. Vieta, kur nogurt un reizē arī atvilkt elpu.

Katedrāles pludmale
Praia de Catedrais (Katedrāles pludmale) ir viena no pasaules dīvainākajām pludmalēm. Tās savādās klinšu formas atgādina milzīgu katedrāļu jomus. 2013. gadā tā ieguva otrās Eiropas labākās un gleznainākās pludmales statusu.

Las Medulas zelta raktuves
Las Medulas ciematiņa raktuvēs savulaik tika iegūtas ogles, dzelzsrūda un zelts. Laikaposmā no 1. – 4. gadsimtam te atrada vairāk nekā 5000 tonnas zelta. Vai nav iespaidīgi?

Teksts/video: Sintija Dzerkale