CEĻOJUMS UZ PASAULES MALU - NEATKLĀTĀ KALIMANTĀNA AR TROPISKO DERAWAN SALU ARHIPELĀGU

€2995.00 Izpārdots
Transports:
datums: 22.04. - 07.05.
ilgums: 16 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts

Kalimantāna (Indonēzijas Borneo) – mītiem, nostāstiem un leģendām apvītā Kalimantānas jeb Borneo sala, kas pirmo eiropiešu pētnieku uzmanību piesaistīja ar galvaskausu mednieku ciltīm, 140 miljonus gadus seniem lietusmežiem un endēmiskiem dzīvniekiem. Esi pirmais, kas atklāj Indonēzijas Kalimantānas dabas skaistumu, krāšņās dajaku ciltis, unikālo dzīvnieku pasauli, iespaidīgo zemūdens valsti, pasakaino Derawan salu arhipelāgu un slavenos Borneo lietusmežus, kur 1 hektārā ir vairāk koku sugu nekā ASV un Kanādā kopā!

Lidojums Rīga – Balikpapana (Kalimantāna) – Rīga.
Viegls džungļu pārgājiens Kutai nacionālajā parkā – labākā vieta visā Kalimantānā, kur vērot savvaļas orangutānus ar visaugstāko veiksmes procentu (80-90 %)! Bez savvaļas orangutāniem Kurai NP iespējas vērot arī varenos Degunragputnus (Rhinocheros Hornbill), makaku pērtiķus un otru lielāko ķirzakveidīgo sugu pasaulē pēc Komodo varāna – brango Āzijas ūdens varānu.
3 dienu/2 nakšu kruīzs pa leģendāro Mahakam upi – otru lielāko Kalimantānas upi un galveno satiksmes artēriju uz dajaku cilšu zemēm. Mancong – Benuaq dajaku cilts ciems, kurā iepazīsim to arhitektūru, dejas un senās galvaskausu mednieku tradīcijas, kas padarīja šo salu leģendāru un teiksmainu. Mancong Long House – viens no labākajiem tradicionālo Garo māju eksemplāriem, kas no ārpuses izdaiļota ar daudziem kokā grebtiem totēmiem. Jempang ezers – Kalimantānas Venēcija ar peldošām mājām un mošejām, un koka laiviņām, kas kā gondolas kursē pa ezeru un tā pietekām. Interesantākā pilsēta Austrumkalimantānā Tenggarong, kas joprojām kalpo kā vecākās Indonēzijas monarhijas, Kutai Sultanāta (no 4. gs.) galvaspilsēta. Samarindas Islāma centrs ar iespaidīgāko Kalimantānas mošeju. Pampang – Dayak Kenyah jeb Garo ausu cilts ciemats, kura centrā paceļas bagātīgi apgleznotā Long House jeb Garā māja, iezemieši tērpjas ļoti krāšņos tērpos, bet vecākās paaudzes sievietes ausīs nēsā smagus rinķus iztaipot tās līdz pat krūtīm.
Samboja Lestari  rezervāts ar Borneo saules lāču un Borneo orangutānu centriem, kur endēmiskie salas dzīvnieki tiek atgriezti džungļu vidē. Izbrauciens ar laivu pa Balikpapanas mangrovju upi, meklējot Gardegunu pērtiķus (Proboscis monkey) – tikai Borneo sastopamus mērkaķus ar lielu vēderu, reti smieklīgu sejas izteiksmi un ļoti garu, fallam līdzīgu degunu. Bukit Bangkirai kalna parks ar Canopy walkway, kur kokos iekārti tiltiņi ļauj paskatīties pār Kalimantānas lietusmežu paklāju no cita rakursa.
Sangkulirang karsta kalnu masīvs – pilnīgi neapgūts, plašs kaļķakmens klinšu apgabals ar interesantu formu akmens mežu un daudzām alām. Kalimantānas lielais piedzīvojums – aizraujošs izbrauciens ar šauru dajaku motolaiviņu pa kristāldzidro Merabu upīti un tās mazajām krācēm, gājiens pa džungļu taku uz zilganzaļo Danau Nyadeng avotu-ezeriņu un stāvs, 1h kāpiens Puncak Ketapu kalnā, no kura paveras iespaidīgs skats pār Sangkulirang karsta masīvu un akmens mežu. Kayan dajaku cilts ciemats Miau Baru, kurā apskatīsim vietējo Long House māju, vērosim deju priekšnesumus un krāsainos tradicionālos tērpus. Savdabīgs kristietības un Borneo elkdievības mikslis – Miau Baru kapsēta. Ļoti dzidrais, džungļu ieskautais Danau Cermin (Spoguļa ezers) ir unikāls ar savu neparasto zilganzaļo ūdens nokrāsu, un to ka tā virspusē atrodas saldūdens, bet 2-3 m dziļumā sāļūdens.
Indonēzijas Maldivu salas – Derawan salu arhipelāgs – tropisks un neskarts Zemes stūrītis ar bounty pludmalēm un ļoti bagātu zemūdens pasauli. Sangalaki sala – pasaulē nozīmīgs jūras bruņurupuču dzemdību nams un viena no labākajām vietām, kur nirt ar graciozajām, 4-6 m platajām manta rajām, kas kā Andu kondori planē zem ūdens. Unikālais Medūzu ezers Kakaban salā, kur līdzīgi kā Palau (Mikronēzijā) ceļotāji var peldēt starp nekaitīgiem medūzu bariem, kuru skaits mērams vairākos miljonos! Talisayan – šeit ir labas cerības peldēties kopā ar cilvēkam draudzīgajām, gigantiskajām vaļu haizivīm – zemūdens pasaules vislielāko trofeju, kas garumā mēdz sasniegt pat 15 m!
Atpūta tropiskajā Maratua salā-atolā pie Celebesas jeb Sulavesi jūras (Klusā okeāna). Maratua sala (Derawan athipelāgs) ir gluži kā izkāpusi no pastkaršu grāmatas – pasakainas, baltu smilšu pludmales, kristāldzidrs ūdens, palmas, klinšu krasti, lietusmežu kabatiņas, kuros mīt papagaiļi un makaku pērtiķi, lagūnas, atoli, mazas smilšu saliņas okeānā, koraļļu dārzi un pat Zilas grotas. Gua Hagi Mangku – zila grota ar iespaidīgu zemūdens kanjonu, kuram saulainā dienā saules stari laužas cauri, paverot sirreālu skatu!

NĀKAMĀ GRUPA NE AGRĀK KĀ 2021. GADĀ!


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3095.00

TAIVĀNA UN DIENVIDKOREJA...AR IELŪKOŠANOS JAPĀNĀ

vietu skaits: >7
datums: 09.04.2020 - 23.04.2020
Skatīt
€2845.00

INDOĶĪNAS VĒSTURES UN DABAS PASTKARTES – KAMBODŽA, VJETNAMA UN LAOSA

vietu skaits:   3
datums: 08.11. - 25.11.
Skatīt
€3395.00

UZLĒCOŠĀS SAULES ZEME JAPĀNA

vietu skaits:   2
datums: 09.04.2020 - 21.04.2020
Skatīt
€3395.00

UZLĒCOŠĀS SAULES ZEME JAPĀNA

vietu skaits: >7
datums: 13.04.2020 - 25.04.2020
Skatīt