PA ĀZIJAS NEIEMĪTAJĀM TAKĀM – VJETNAMAS TĀLIE UN EKSOTISKIE ZIEMEĻI

Lidojums Rīga – Hanoja – Rīga.
Vjetnamas galvaspilsēta Hanoja ar pagodām, tempļiem un vadoņa Hošimina mauzoleju. Nomaļā un mazatklātā Mu Cang Chai apvidus rīsu terases ir ne tikai pašas skaistākās Vjetnamā, bet noteikti arī vienas no daiļākajām pasaulē. La Pan Tan stāvās rīsu terases gluži kā kaskādes gāžas lejā pa kalnu nogāzēm, veidojot iespaidīgas ainavas. Mu Cang Chai pastkarte un simbols – Raspberry Hill rīsu terases. Ziemeļvjetnamas tējas kalni-plantācijas. Skaistā Tu Le (Lil Muong) ieleja, kuru klāj rīsu terašu paklāji un autentiski ciemi. Hmong un Thai kalnu cilšu ciemati. Khau Pha kalnu pāreja. Melno Lu cilts ciems, kura sievietes nēsā interesantas cepures un praktizē dīvainu melno zobu tradīciju. Tram Ton – augstākā kalnu pāreja Vjetnamā. Viens no augtākajiem ūdenskritumiem Vjetnamā – Silver Falls. Sapa – franču koloniālo laiku kalnu kūrorts Tonkinas Alpos. Brauciens ar jaunatklāto funikulieri 3143 m augstajā Fansipan kalnā – Indoķīnas augstākajā virsotnē, no kuras paveras lieliski skati pār Tonkinas Alpiem, kalnu tempļiem un lielo Budas statuju, kas noraugās pār Vjetnamu no augšas. Dīvainākā un ekstravagantāka celtne Vjetnamas ziemeļos – Vua Meo pils – šo Tālo Austrumu un baroka arhitektūras stilos būvēto rezidenci franči 20. gs. sākumā uzcēla vietējam karalim un opija baronam, lai tā kontrolētu kalnu rajonus. Krāšņais un kolorītais Bac Ha svētdienas tirgus, kuru lielā skaitā apmeklē Pūķu Hmong cilts dāmas tērpušās savos krāsainajos tautas tērpos. Thon ThaTay minoritātes ciemats ar simpātiskām niedru jumtu pāļu mājiņām. Gleznainais ceļš no Ha Giang uz Dong Van, kas šķērso vairākas kalnu pārejas un atklāj idiliskas Vjetnamas ainavas. Viens no iespaidīgākajiem dabas nostūriem Indoķīnas reģionā – Dong Van Plateau ģeoparks ir pirms dažiem gadiem izveidots un UNESCO sarakstā iekļauts klinšu plato, kas noklāts ar karsta kalniem. Quan Ba kalnu pāreja, no kuras paveras viena no Vjetnamas ziemeļu pastkartēm – skats ar identiskiem Fairy Mountains (Pasaku kalni) dvīņu pakalniem, kas drīzāk atgādina sieviešu krūtis. Dong Van vecpilsēta ar seno Tirgus laukumu. Nocietinātā Hmong karaļa pils jeb par Opija pili dēvētā rezidence tika būvēta ķīniešu stilā pēc fen šui principiem.
Dong Van-Meo Vac – gleznainākais ceļš Indoķīnas reģionā, kas paver elpu aizraujošus skatus ar klinšu kalniem, dziļu kanjonu un šauru aizu, ko mēdz dēvēt par Aizas vārtiem. Iespaidīgā Ma Pi Leng kalnu pāreja iznirst pie 800 m dziļa kanjona, kur ceļa vienā pusē ir bezdibenis, bet otrā stāvas klinšu sienas. Autentiskais Lung Phin tirgus, kur kopā sanāk daudzas apkārtnes nacionālās minoritātes, kas joprojām valkā nacionālos tērpus, piekopj senās tradīcijas un dzīvo ļoti vienkāršu dzīvi. Sang Pa ciemā iepazīsim Puķu Lo Lo cilts krāsainos un sarežģītos tautas tērpus viena kostīma izgatavošana aizņem veselu gadu.
Phong Nam apkārtne – pastkartes cienīgi lauku ainavu skati ar kaļķakmens klintīm, kas paceļas virs rīsu laukiem, un smaragdzaļu upīti, kas vijās tām cauri. Savdabīgā Kalna Acs – piramīdveidīga kaļkakmens klints, kuras virsotni rotā klinšu arka. Smaragzaļais Trang Hen ezers. 7 km garā Nguom Ngao jeb Tīģera ala, kurā var apbrīnot mirdzošo Sudraba koku, Lotusa zieda stalaktītu un citus daudzveidīgos alas veidojumus, kā arī pazemes zāles, tuneļus un upi, kas izgrauzusi šo Aīda valstību.
Āzijas lielākais un skaistākais ūdenskritums
Ban Gioc Falls (Detian Falls)iekārtojies uz Ķīnas-Vjetnamas robežas ainaviskā klinšu ielokā – trīs kaskādēs tas sasniedz 53 m augstumu un lietus sezonas laikā platumā sniedzas pat līdz 300 m.
Halongas līcis – Vjetnamas lepnums un viens no Āzijas brīnumiem, pilns ar fantastiskās formās izrobotām salām, kuras apskatāmas, slīdot laivā pa jūras ūdeņiem. Ti Top salas pakājē atrodas smilšu pludmale, bet virsotnē paviljons ar grandiozu panorāmu pār Halongas līča klintīm no augšas.
Ninh Binh – skaists klinšakmens kalnu apvidus, ko mēdz dēvēt par Halongas līci rīsu laukos. Izbrauciens ar laivu pa gleznaino, filmā King Kong 2 iemūžināto Trang An upes posmu, apmeklējot alas-pasāžas un vērojot, kā kaļķakmens klintis izlien no rīsu laukiem.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1995.00

LIELAIS VJETNAMAS CEĻOJUMS – NO INDOĶĪNAS GLEZNAINĀKAJIEM DABAS SKATIEM LĪDZ KOLORĪTĀKAJĀM CILTĪM

vietu skaits: >7
datums: 26.10. - 09.11.
Skatīt
€2095.00

ZUDUŠO PILSĒTU NOSLĒPUMI INDOĶĪNAS DŽUNGĻOS – KAMBODŽA

vietu skaits: >7
datums: 06.11. - 20.11.
Skatīt
€2095.00

STARP INDIJAS UN KLUSO OKEĀNU - BORNEO UN BALI SALAS

vietu skaits: >7
datums: 08.11. - 22.11.
Skatīt
€1845.00

BORNEO SALA AR ATPŪTU PIE KLUSĀ OKEĀNA UN SINGAPŪRU

vietu skaits: >7
datums: 18.01.2022 - 30.01.2022
Skatīt