SKANOŠĀ VIDZEME KOPĀ AR ĒRĢELNIECI ILONU BIRĢELI UN ĢITĀRISTU ARMANDU ALKSNI

€40.00
Transports:
datums: 28.08.
ilgums: 1 diena
vietu skaits: >7
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

Ceļojums pa Vidzemes baznīcām, ne tikai pievēršot uzmanību to arhitektūrai un vēsturei, bet īpaši izceļot nelielo baznīciņu interjeru un ērģeles, jo katrā no tām ir kas savdabīgs un unikāls. Iespēja baudīt nelielus ērģeļmūzikas koncertus izcilas Latvijas ērģelnieces izpildījumā, ko papildinās virtuoza ģitārspēle.

Baltezera baznīca (1775) celta baroka stilā gleznainā vietā starp Lielo un Mazo Baltezeru. Padomju varas gados baznīca tika izdemolēta, izpostīts interjers, iznīcināts altāris un ērģeles, nojaukts tornis. Iesākumā ēku izmantoja kā kultūras namu, vēlāk arī kā noliktavas un metālmākslinieku darbnīcu. Tikai kopš 20. gadsimta 90. gadu vidus altāra telpās vairs neatrodas telefonu centrāle... Salacgrīvas (Lielsalacas) baznīca. Altārgleznu Kristus debesbraukšana gleznojis Limbažu aptiekārs K. Gelhārs. Kancele un daļa solu saglabājušies no 18. gadsimta 2. puses. Ērģeles būvētas H. Kolbes ērģeļu būvētavā Rīgā un uzstādītas 1933. gadā. Rūjienas Sv. Bērtuļa baznīca – Rūjienas senatnes lieciniece savā pirmajā izskatā celta reizē ar Rūjienas ordeņa pili 1263. gadā. Mistiskie stāsti par apakšzemes eju no baznīcas uz pili vēl aizvien ir dzīvi un nodarbina rūjieniešu fantāziju. Gotu stilā celtais dievnams vairākkārt nopostīts, pārbūvēts un pārveidots. Kārķu dievnams celts kā Ērģemes baznīcas filiālbaznīca 1779. g., 1823. g. slēgta. Jaunās baznīcas pamatakmens likts 1999. g., pamatā tika izmantota vecā akmens mūra barona kapliča, kas iekļāvās jaunajā celtnē. Altāri un krucifiksus, kanceli, solus, ērģeļu balkona margas pēc Maijas Avotas projekta izgatavoja Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma diplomanti.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€40.00

GARDĒŽU TŪRE RAUNAS UN SMILTENES PUSĒ

vietu skaits: >7
datums: 18.09.
Skatīt
€40.00

PIEPILDI ZIEMASSVĒTKU DĀVANU MAISU TALSU PUSĒ!

vietu skaits: >7
datums: 04.12.
Skatīt
€40.00

PĒRNAVAS APRIŅĶA DĀRZI ZIEDU PLAUKUMĀ

vietu skaits: >7
datums: 18.07.
Skatīt
€40.00

AR BURINIEKU EZERĀ UN ZUŠU ZUPU VĒDERĀ

vietu skaits: >7
datums: 24.07.
Skatīt