ZEMES ZIEMEĻU MALA - ARKTISKĀ SVALBĀRA (ŠPICBERGENA)

€2095.00 Izpārdots
Transports:
datums: 20.05. - 25.05.
ilgums: 6 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

 Svalbāra – planētas ziemeļu mala, Arktiskā tuksneša oāze, Balto nakšu zeme un polāro pasaku valstība, kas daudziem labāk zināma kā Špicbergena, patiesībā ir lielākās arhipelāga salas nosaukums. Svalbāra ir īstā Arktika, par kādu daudzi no mums sapņo, National Geographic filmās vērojot ainas no šķietami tālām un nesasniedzamām zemēm. Arhipelāgā mājo vairāk nekā 3000 leduslāču – to te ir pat vairāk nekā iedzīvotāju, taču, lai redzētu Arktikas karali, vajadzīga liela veiksme. Šis salu arhipelāgs ir ne tikai ziemeļu dzīvnieku pastkarte, bet arī arktiskās dabas skatu kartīte – polārā brīnumzeme ar sniegiem klātām kalnu virsotnēm, fjordiem un ledus alām, plašiem ledus laukiem un ledāju mēlēm, kas klāj divas trešdaļas no Svalbāras teritorijas, kā arī sasalušiem aisbergiem Ziemeļu Ledus okeānā. Lai gan Svalbāra atrodas tikai 1050 km attālumā no Ziemeļpola un pasaules malas izjūta te gūstama ik uz soļa, tomēr, pateicoties infrastruktūrai un siltajai Golfa straumei, tā ir visvieglāk sasniedzamā un siltākā vieta tik dziļi Arktikā.

Lidojums Rīga – Longjērbīene – Rīga.
Longjērbīene – pirms vairāk nekā 100 gadiem dibinātā Svalbāras galvaspilsēta ir iegūlusies Adventfjorda malā un lepojas ar pasaulē vistālāk uz ziemeļiem esošas pilsētiņas titulu. Valzirgu safari ekskursija – izbrauciens ātrlaivām uz Špicbergenai piegulošo Prinča Kārļa Zemes salu, kurā mājo 30–50 valzirgu tēviņu kolonija – pēc skata pasaulē reti sastopamie plēsēji atgādina milzīgu roni ar garām ūsām un lieliem ilkņiem, kas tiem palīdz atgaiņāties no leduslāču nagiem. Varenās Putnu klintis, ko apdzīvo nedaudz pingvīniem līdzīgās tievknābju kairu kolonijas, bet apkārtnē bieži vērojami citi alku dzimtas putni – Atlantijas tuklīši. Gleznains izbrauciens ar kuģīti pa vienu no skaistākajiem Svalbāras fjordiem Billefjorden – kruīza laikā būs iespēja redzēt pāris Svalbāras roņu sugas un Belugas vaļus, un, ja veiksies, arī Arktikas karali – leduslāci! Stāvā un izrobotā Skansen kalna klints. 25 km garais un 11 km platais Nordenskiold ledājs – viena no lielākajām Špicbergenas ledus mēlēm. Piramidena National Geoghraphic 1996. gadā pamesto padomju laiku miestu pasludinājis par vienu no interesantākajām spoku pilsētām uz Zemes. Izbrauciens ar kuģīti pa otru garāko Svalbāras fjordu Isfjordu uz seno padomju laiku ogļraču pilsētu Barencburgu un vareno, 18. gs. dāņu ģeologa vārdā nosaukto ledus sienu – Esmark ledāju. Svalbāras muzejā iepazīsim šo arktisko salu vēsturi un dzīvnieku valsti. Brīva diena Longjērbīenā  papildu ekskursiju iespējas: Gruve No 3 raktuvju tūre; aktīvs izbrauciens ar suņu pajūgu Foxfonna kalnā un grūts pārgājiens uz Larsbreen ledāja Ledus alu, kur kā Alise pa truša alu nolaidīsimies Ledus Brīnumzemē.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1945.00

KANĀRIJU SALU LIELAIS LOKS - TENERIFE, GRANKANĀRIJA, LANSAROTE UN FUERTEVENTURA

vietu skaits: >7
datums: 18.10. - 29.10.
Skatīt
€1895.00

ISLANDES LIELAIS LOKS

vietu skaits: >7
datums: 12.08. - 19.08.
Skatīt
€1895.00

ISLANDES LIELAIS LOKS

vietu skaits:   2
datums: 22.07. - 29.07.
Skatīt
€1695.00

ZAĻĀ RAGA SALAS KABOVERDE - JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA ATLANTIJAS OKEĀNĀ!

vietu skaits: >7
datums: 26.12.2022 - 02.01.2023
Skatīt