MAKARONĒZIJAS NOSLĒPUMI - TENERIFE, LA GOMERA UN LA PALMA SALAS

La Palma – ne tikai Kanāriju salu, bet visas Makaronēzijas lielais noslēpums, kur liekas ka māte Daba kopā savienojusi zaļojošo Madeiras salu ar vulkānisko Lansaroti. Salas dienvidos paveras ellišķīgas un Mēness virsmai līdzīgas vulkāniskās ainavas, salas centrālajā daļā augsto kalnu virsotnes spraucas laukā no mākoņu jūras, bet salas ziemeļu daļā zaļās, tropu augiem klātās aizas atgādina kaut ko no paradīzes dārza.
La Gomera – pateicoties skaistākajām Kanāriju salu ielejām, neparastiem klinšu veidojumiem, zaļojošām terasēm, vulkāniskām okeāna klintīm, melno smilšu pludmalēm un unikālajiem laurisilvas koku mežiem, to dēvē par Spānijas Madeiru. Tāpat to mēdz saukt par Kolumba salu, jo tieši tur savā pirmajā ceļojumā uz Jauno pasauli Kristofors Kolumbs apstājās. Gomeras Jaunavas Marijas baznīcā viņš lūdzis veiksmi ekspedīcijā uz nezināmo, vietējā akā ņēmis ūdeni, ar ko vēlāk svētījis jaunatklāto zemi, un pat iemīlējies salas valdniecē.
Tenerife – lielākā no Kanāriju salām, slavena ar kontrastaino dabu. Salas dienvidu daļā atrodas lielākie un populārākie kūrorti, jo tur ir vissiltākais klimats. Salas rietumu daļā ir nedaudz vēsāks un zaļāks. Visapkārt salai plešas kalnu grēdas, bet salas centrālajā daļā ir pamanāms pasaulē trešais lielākais vulkāna krāteris
Caņadas del Teide, kura diametrs ir 18 km. Vienu no krātera malām veido slavenais vulkāns Teide, kura augstums sasniedz 3718 m.

Lidojums Rīga – Tenerife – Rīga.
Prāmis uz Gomeras (La Gomera) salu. Valle Hermigua – viena no skaistākajām Kanāriju salu ielejām, kur zaļojošās, tropiskiem augiem bagātās terases ieskauj stāvas kanjona sienas, bet augšā paceļas ikoniskās Roques de San Pedro dvīņu klintis. Gomeras salas lepnums Garajonay nacionālais parks, kurā 70% no parka teritorijas klāj unikālie un ļoti apdraudētie laurisilvas (lauru koku) meži. Monumento Natural de los Roques milzīga izmēra klinšu veidojumi, kas veido paliekas no antīka vulkāna krātera, no kuriem Roque de Agando ir kļuvis par visas salas simbolu. Mirador de Manaderos ar lielisku panorāmu pār La Laja ieleju. La Gomeras galvaspilsēta, kur daudzas vietas saistītas ar Kolumba vārdu – Sansebastiana. Prāmis uz Palmas (La Palma) salu.
Caldera de Taburiente nacionālais parks sargā La Palma simbolu un vienu no lielākajām vulkānu kalderām pasaulē – tā plešas 10 km platumā ar sienām, kas vietām sasniedz 2000 m augstumā, bet Mirador de la Cumbrecita un citi skatu punkti ļauj ieskatīties šajā milzu blodā no augšas. Roque de los Muchachos jeb Puišu klintis slejas augšā virs Taburientes kalderas – saulainā dienā tās ļauj ielūkoties vulkāna gigantiskajā krāterī, bet apmākušā dienā augsto kalnu virsotnes kā salas spraucas laukā no mākoņu jūras veidojot sirreālus skatus. Playa de Nogales – Palmas salas skaistākā melno smilšu pludmale, kuru ieskauj masīvas un stāvas lavas klintis.
Poris de la Candelaria – nomaļš un ļoti fotogēnisks zvejnieku ciemats, kas iegūlies šaurā līcī–alā, kur baltās mājiņās kontrastē uz tumšo klinšu un safīrzilā okeāna ūdens fona, seno nostāstu dēļ iesaukts par Pirātu alu. Cumbre Viejo dabas parks ar Mirador Llano del Jable, kur izretotas priedes fotogēniski spraucas laukā no vulkānisko smilšu lauka un kāpām. Iespējams skaistākā vecpilsēta Kanāriju salās, kuru unikālu padara ziedos slīkstošie koku balkoni uz krāsaino māju sienām – Santa Cruz de la Palma. Playa de Enchentive pludmale, kur starp vulkāniskās klintīm iegūlušies divi smaragdzaļi dabas baseini. Volcan de San Antonio vulkāna krāteris no kura atklājas putna lidojuma cienīgs skats pār Volcan de Teneguia un lavas klāto Palmas salas dienvidu piekrasti, kas izvirduma rezultātā izveidojās tikai pirms 50 gadiem. Kanāriju salu Paradīzes dārzsBosque de los Tilos – tropu augos slīkstošs mežs, kur īsa taka vijas gar levadām un aizved līdz zaļojošai aizai, kurā gāžas Cascada de los Tilos ūdenskritums. Brīva diena Palmas salā. Iespēja doties pārgājienā uz neparasto, krāsaino Cascada de los Colores ūdenskritumu–klinti, kas paslēpies Taburiente krāterī, vai doties izbraucienā ar kuģīti meklēt delfīnu un vaļus, kā arī ielūkoties Cueva Bonita jūras alā. Prāmis vai lidojums uz Tenerifes salu.
Vulkāns pazemē – pasaulē ceturtās lielākās lavas alas – Vēja alas. Tenerifes skaistākā pilsētiņa La Orotavadārzu un parku pilsēta, kuras ielās un skvēros sastopami vairāki seni pūķkoki un balkonu nami. Gleznainais un elpu aizraujošais ceļš pa leģendām apvīto Maskas aizu. Teno kalnu stāvkrasts un grandiozās Los Gigantes klintis. Viegls pārgājiens Las Caņadas del Teide nacionālajā parkā – lavas lauki, vulkāna krāteris un neparastie klinšu veidojumi: Karalienes kurpītes, Garsijas klintis nu Mēness ainavas. Atpūta pie Atlantijas okeāna 4* viesnīcā. Izbrauciens uz Tagananas krastu un Anagas kalnu masīvu – Pico del Ingles virsotne, zaļas ielejas, kalnu ainavas un gleznaini piekrastes skati. Playa de las Teresitas – pludmale, kas rotā daudzu Kanāriju salu brošūru vākus. Arco de Tajao klinšu arka, kura fotogēniski pozē ar varenu Euphorbia canariensis kaktusu priekšplānā. Iespēja doties izbraucienā ar kuģīti, pārgājienā pa Barranco del Infierno jeb Elles aizu vai uz izklaides parkiem Loro nu Siam Park.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1695.00

ZAĻĀ RAGA SALAS KABOVERDE - JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA ATLANTIJAS OKEĀNĀ!

vietu skaits:   2
datums: 26.12.2022 - 02.01.2023
Skatīt
€1695.00

ZAĻĀ RAGA SALAS KABOVERDE II - JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA ATLANTIJAS OKEĀNĀ!

vietu skaits: >7
datums: 26.12.2022 - 02.01.2023
Skatīt
€1475.00

JAUNAIS GADS ĒĢIPTĒ - NĪLAS UN PIRAMĪDU ZEMĒ

vietu skaits: >7
datums: 25.12.2022 - 05.01.2023
Skatīt
€1395.00

MAROKA - RIETOŠĀS SAULES ZEME ...AR ATPŪTU AGADIRAS KŪRORTĀ

vietu skaits: >7
datums: 10.11. - 21.11.
Skatīt