AR DZIESMU UN TEĀTRI GAR AUSTRUMU ROBEŽU...

€180.00
Transports:
datums: 18.08. - 20.08.
ilgums: 3 dienas
vietu skaits:   1
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

Šoreiz dosimies uz to Latgales daļu, kur diena sākas visagrāk un saule uzlec visnaskāk. Dosimies pa mazāk pazīstamām Latgales vietām, kurās netrūkst ainaviska baudījuma un ļaužu sirsnības.
Stompaku purvs
, kur Otrā pasaules kara laikā bija ierīkota viena no lielākajām nacionālo partizānu apmetnēm Baltijā. Tajā bija 24 bunkuri un vairākas virszemes būves. Balvu ievērojamo un neparasto vietu apskate ar vietējo gidu. Meža labumu ciems Žīguri, kur skatīsim un baudīsim meža velšu produktus: ziepes, sveces, sīrupus – piparmētru, priežu čiekuru, vīgriežu u. c. Unikālais Annas Āzes mežu muzejs – aizrautīgi stāsti par dzīvi mežā un meža dzīvi. Kultūrvēsturiskā lauku sēta Vēršukalns. Nogaršosim lauku sviestu un ievārījumu kopā ar tikko izceptu baltmaizi un lauku zupu, iepazīsim Susāju pagasta iedzīvotāju dvēseles bagātību un dziļumu, piedalīsimies jau tradicionālos pasākumos un latviešu tautas svētkos. Viļakas apskate. Abrenes istabas, kas atrodas ēkā ar interesantāko un daudzveidīgāko vēsturi Viļakā. Ēkā izvietota ekspozīcija, kas aptver laika periodu no 1920. līdz 1960. gadam, kad Viļaka ietilpa Jaunlatgales Abrenes apriņķī. Vakara noslēgumā baudīsim vietējo teātra izrādi. Ciemos pie īstas zāļu sievas Annas. Malkosim Latgales pļavu un mežu augu ziedu, lapu un augļu tējas! Dziesmas kopā ar folkloras kopu Upīte. Panorāmas skats no Numernes vaļņa. Latgolys šmakovkys dedzinātavā iepazīsimies ar senajām brūvēšanas tradīcijām, kas Malnavā dzimušas jau 1827. gadā, kad grāfa Nikolaja Šadurska laikā tika uzcelts pirmais brūzis. Būs, protams, arī sīvā degustēšana.Vietējo amatnieku un mājražotāju tirdziņš, latgaļu mūzika un sātīgas latgaļu pusdienas pie latvju saimnieces Ainas. Neiztiksim arī bez kūkām, jo Aina atzīta par labāko kāzu kūku cepēju Latvijā – viņa prot ne tikai ļoti garšīgi cept, bet arī ļoti garšīgi par savām kūkām stāstīt. Ciemošanās īstā ceplī un pie podnieka, vērojot Latgales keramikas tapšanas procesu. Ludzas kultūrvēsturiskā telpa un pilskalna iekarošana. Stāsts par filmēšanas tradīcijām Zilupes novadā (t.sk. Melānijas hronika). Ciemošanās pie tāšu meistara Jurija Ivanova, kas par tradicionālas amata prasmes uzturēšanu – tāšu pīšanu – saņēmis kultūras zīmi Latviskais mantojums. Turpat aplūkosim Ilgas un Jurija meloņu dārzu – šķiet, neticami, bet Zilupē ir iespējams izaudzēt melones un arbūzus! Pikniks (cenā). Opoļu svētavots un jaunuzceltā svētnīca. Pasienes katoļu baznīca – viena no izcilākajām baznīcām Latgalē un arī visā Latvijā, celta 18. gs. poļu baroka stilā. Baznīca ir maz pārveidota, šeit joprojām saglabājies krāšņais rokoko stila interjers, ko veidojuši 18. gs. vietējie un ārzemju meistari. Istras pauguraines dabas parks un apkārtnes sakrālais mantojums, ainavas baudīšana no Ķiskina kalna. Fotopauze pie Latgaļu jūras – Rāznas ezera.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€120.00

SĀMSALA AR SPA

vietu skaits: >7
datums: 19.11. - 20.11.
Skatīt
€115.00

LATGALES VEIKSMES STĀSTS

vietu skaits: >7
datums: 10.09. - 11.09.
Skatīt
€115.00

MATSALU NACIONĀLAIS PARKS UN HĀPSALU

vietu skaits: >7
datums: 17.09. - 18.09.
Skatīt
€110.00

PA DABAS UN KULTŪRAS TAKĀM NĪCĀ UN RUCAVĀ

vietu skaits: >7
datums: 10.09. - 11.09.
Skatīt