PA DABAS UN KULTŪRAS TAKĀM NĪCĀ UN RUCAVĀ

Bernātu dabas parks. Skulpturālie objekti, Latvijas galējais rietumu punkts un vieta, kur prezidents J. Čakste vēlējies izveidot Latvijas kūrortu. Pārgājiens no Bernātiem uz Pūsēnkalnu gar jūru pa Jūrtaku (6 km). Latvijas augstākā kāpa – Pūsēnu kalns. Iespēja iegādāties vietējo zvejnieku kūpinātās zivis. Ieskats Nīcas bagātajās tradīcijās. Senlietu krātuvē apskatāmas vairāk nekā gadsimtu vecas slavenā Nīcas tautastērpa detaļas un citas kultūras mantojuma sastāvdaļas: Nīcā austas segas, dvieļi, galdauti, dažādi izšuvumi, kā arī adījumi – cimdi un zeķes. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un vienas no lielākajām vējdzirnavām Latvijā – Prenclava dzirnavas Otaņķos. Dosimies iepazīt holandiešu tipa dzirnavas un to mehānismus, kas saglabājušies agrākajā izskatā. Bārtas upe sākas Žemaitijas augstienē Lietuvā un tek pa Bārtavas līdzenumu uz piejūras zemieni. Izbrauciens ar bartineru (piknika laivu) pa Bārtas upi, klausoties atraktīvo kapteiņu upes stāstos. Garšas kārpiņas lutināsim ar pankūkām, kas ceptas turpat uz vietas – laivā (iekļauts cenā!). Vakarēšana kopā ar mākslinieci, hennas meistari un dzīves smalkumu zinātāju Lauru Ditki. Būs iespēja iegādāties mandalu gleznas, kristālu rotas un ļauties Lauras brīnumainā hennas zīmēšanas talanta izpausmei.
Papes dabas parks, savvaļas zirgi un govis. Pie Papes ezera 1999. gadā ar Pasaules dabas fonda gādību tika palaisti 18 savvaļas zirgi. 2004. gadā tiem pievienojās tauru govis. Vietējā gida pavadībā dosimies noskaidrot, kā dzīvniekiem klājas savvaļā. Rucavas kultūras taku līkloči ar Kurzemes ēdienu degustāciju tradīciju namā Zvanītāji. Rucavas tautastērpi, cimdi, zeķes un citi meistaru darinājumi. Varēsim nobaudīt kādu no tradicionālajiem rucavnieku ēdieniem. Lejas svētavots. Avota ūdenim tiek piedēvētas dziednieciskas īpašības, turklāt, tas ir kāpjošais avots – tas no zemes iztek vertikāli, un ūdens plūsmas ietekmē smiltis mutuļo un vārās. Leģenda vēsta, ka avots radies no seno kuršu virsaišu asarām, bet tautas tradīciju kopēji uzskata, ka šī ir viena no dabas svētvietām, kur notikuši senie rituāli. Pārgājiens pa Dunikas purva pastaigu taku (5 km). Purvā redzamas mazas, červeļainas priedītes, kas ir vairākus simtus gadu vecas.


 

Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€120.00

SĀMSALA AR SPA

vietu skaits: >7
datums: 19.11. - 20.11.
Skatīt
€98.00

NEMUNAS IELEJAS PILIS UN BIRŠTONAS KŪRORTS

vietu skaits:   3
datums: 01.10. - 02.10.
Skatīt
€95.00

RUDENS KRĀSĀS MUIŽĀS UN PARKOS IGAUNIJAS SIRDĪ

vietu skaits:   4
datums: 08.10. - 09.10.
Skatīt
€85.00

TALLINA UN APKĀRTNE

vietu skaits: >7
datums: 10.12. - 11.12.
Skatīt