MUĻĶU ZEME UN KIHNU SALA

€132.00 Izpārdots
Transports:
datums: 27.08.2022 - 28.08.2022
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Mulks ir cilvēks no dienvidu Igaunijas Mulgimā (Mulklandes) teritorijas, kas stiepjas cauri Viljandei, Pērnavai un Valgai. Lai arī jēdziens “mulks”, iespējams, cēlies no latviešu valodas vārda “muļķis”, vēsturiski Mulgimā iedzīvotāji bijuši bagāti, izglītoti un bieži ieņēmuši ietekmīgu stāvokli sabiedrībā. Šodien daudzas no valstī slavenām personībām, ieskaitot bijušo prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu, par mājām sauc Mulgimā.
Karksi Nuia
– Mulgimā mazpilsētā uzzināsim par novada vēsturi un tradīcijām, dzīvi agrāk un tagad. Braucot lejā pa serpentīnu virs Karksi ezera, acu priekšā iznirst Karksi pilskalns. Tepat atrodas vietējais Pizas tornis – Karksi Sv. Pētera baroka stila baznīca, kuras tornis ievērojami sašķiebies. Muļķu zemes cienasts Mulgi krodziņā, nobaudot arī vietējo mulgipuder– pēc senām receptēm gatavotu maltīti, ko iecienījis pat Igaunijas eksprezidents! Iepazīsimies ar Mulgimā tautastērpiem, kas ilgi saglabāja vecās iezīmes. Melnie Mulgi novada tautastērpa svārki ir pazīstami visā Igaunijā arī mūsdienās. Hallistes luterāņu baznīca ir viena no Igaunijas skaistākajām un interesantākajām baznīcām. Baznīca lepojas ar dievnamos reti sastopamu melnu griestu krāsojumu. Hallistes baznīca ir Igaunijas eksprezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa dzimtās vietas baznīca. Te arī apņēmis latvju sievu Ievu. Eisu muiža celta agrā klasicisma stilā, un angļu stilā veidotais muižas parks terašu veidā aizvijas līdz ezeram. Pērnavas vecpilsētas apskate, pastaiga caur sakoptajiem parkiem uz jūru. Kihnu – jauki mājīga un tajā pašā laikā eksotiska sala, te tautastērpus valkā katru dienu un savu goda vietu ir saglabājuši vecmāmiņu unikālie rokdarbi. Iespēja ieskatīties igauņu dzīvesstilā un paražās, sastapt kolorītos motociklistus, kas jau kļuvuši par neoficiālo salas simbolu. Kihnu salas kāzu un svētku tradīcijas ir ierakstītas pat UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Tikšanās ar folkloras kopu, priekšstati par vietējām tradīcijām un rokdarbiem, dziedājumi un rotaļas. Saliņas apskate braucienā ar kravas automašīnu, klausoties vietējā gida stāstījumu latviešu valodā. Kihnu baznīca, muzejs, kurā var gūt ieskatu unikālajās kāzu tradīcijās. Launaga pikniks pie dabas (nojume) ar kūpinātām zivīm.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507216 E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€125.00

SĀMSALA AR SPA

vietu skaits: >7
datums: 18.11. - 19.11.
Skatīt
€85.00

LIETUVAS ČETRAS GALVASPILSĒTAS

vietu skaits: >7
datums: 02.12. - 03.12.
Skatīt
€85.00

TALLINA UN APKĀRTNE

vietu skaits: >7
datums: 09.12. - 10.12.
Skatīt
€195.00

SPA BRĪVDIENAS POLIJĀ

vietu skaits:   3
datums: 27.10. - 29.10.
Skatīt