JAUNAIS GADS RIETUMĀFRIKĀ PIE ATLANTIJAS OKEĀNA – SENEGĀLA UN GAMBIJA

Lidojums Rīga – Dakāra un Bandžula – Rīga.
Senegālas galvaspilsēta Dakāra – franču koloniālās ēras ēkas, kolorītie un eksotiskie tirdziņi un 49 m augstais, bronzā lietais Āfrikas Renesanses piemineklis. Unikālais rozā nokrāsas sāls ezers Lac Rose – vieta, kur senāk finišēja slavenais Parīze–Dakāra rallijs. Noflaye bruņurupuču centrs. 15.–19. gs. galvenais vergu tirdzniecības centrs Rietumāfrikā Goree sala (UNESCO) – apaļais Fort d’Estrees cietoknis, krāsaino namu vecpilsēta un bēdīgi slavenā Vergu māja. Bandia baobabu mežs – milzīgie baobabu koki ir arī Senegālas simbols, ne tikai Madagaskaras. Degunradžu, žirafu, zebru, antilopju, krokodilu, pērtiķu un citu Āfrikas dzīvnieku fotomedības ar baobabiem bagātajā Reserve de Bandia rezervātā. Izbrauciens ar laivu pa plašās Sine-Saloum upju deltas (UNESCO) lagūnām, smilšu salām, kanālu labirintiem un mangrovju mežiem, iepazīstot bagāto Rietumāfrikas putnu pasauli. Sangomar – gara smilšu pussala, kas iestiepjas Atlantijas okeānā. Djiffer zvejnieku ciems ar Senegālai tik raksturīgajām apgleznotajām senegāliešu laivām. Joal-Fadiouth – no gliemežvākiem veidota sala un ciemats, kur brālīgi kopā sadzīvo musulmaņu un kristiešu komūnas.
Safari brauciens Fathala rezervātā, meklējot dažādus Āfrikas dzīvniekus, tai skaitā lielāko antilopi pasaulē, Rietumu dižantilopi (Western Giant Eland), kuras arodas uz izmiršanas sliekšņa. Pastaigas ar lauvām – unikāla iespēja doties pastaigā ar zvēru karaļiem, kas uzauguši Fathala rezervātā.
Gambijas galvaspilsēta Bandžula, kas uzcelta uz Svētās Marijas salas – vienas no trim Kurzemes Hercogistes bijušajām teritorijām Rietumāfrikā. Par Gambijas Stounhendžu dēvētie Wassu Stone Circles – 11 antīki akmens megalītu apļi, no kuriem lielākie sniedzas 2,5 m augstumā. Izbrauciens ar laivu pa River Gambia nacionālo parku, kur Gambijas upē ir cerības vērot nīlzirgus un krokodilus, bet pie trim Baboon Islands salām šimpanzes un paviānus. Senais Gambijas vergu centrs Fort James (Jēkaba forta) sala – pirmā Kurzemes Hercogistes teritorija Gambijā, kur joprojām var aplūkot kurzemnieku celtā Jēkaba cietokšņa drupas. Hercoga Jēkaba no vietējā Kombo karaļa nopirktā teritorijā esošais Jufureh ciems pasaules atpazīstamību iemantojis kā verga Kunta Kinteh dzimtais ciems slavenā amerikāņu bestsellerī Roots (Saknes).
Mērkaķu fotomedības Bijilo Forest parka džungļos. Svētais Kachically krokodilu dīķis, kur vietējie ierodas veikt auglības rituālus, bet ceļotāji samīļot biedējošos krokodīlus. Atpūta Atlantijas okeāna apskalotajās Gambijas pludmalēs.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€3195.00

NO ĀFRIKAS KOLORĪTĀKAJĀM CILTĪM LĪDZ LIELĀS RIFTA IELEJAS GLEZNAINĀKAJĀM AINAVĀM – EKSOTISKĀ ETIOPIJA

vietu skaits:   7
datums: 17.11. - 29.11.
Skatīt
€2150.00

ATPŪTA MAĢISKAJĀ ZANZIBĀRAS SALĀ

vietu skaits:   7
datums: 30.01.2025 - 09.02.2025
Skatīt
€3445.00

LIELAIS RIETUMĀFRIKAS CEĻOJUMS – GAMBIJA UN SENEGĀLA AR BEDIKU ZEMI

vietu skaits: >7
datums: 08.02.2025 - 24.02.2025
Skatīt
€4495.00

DIENVIDĀFRIKA, SVAZILENDA UN APBRĪNOJAMĀ REINJONAS SALA

vietu skaits:   5
datums: 02.10. - 16.10.
Skatīt