DIENVIDKIPRAS LIELAIS CEĻOJUMS - NO ANTĪKO CIVILIZĀCIJU DĀRGUMIEM LĪDZ TRODOSA KALNIEM UN AFRODĪTES ZILAJĀM LAGŪNĀM

€1175.00 Izpārdots
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 29.10.2023 - 05.11.2023
ilgums: 8 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Tiešais lidojums Rīga – Larnaka – Rīga.
Leģendām apvītais Mīlestības Tilts – dabīgs klinšu veidojums Vidusjūras krastā. Greko rags Famagustas līča tālākais dienvidu punkts, kura klinšainajos krastos izveidojušās neskaitāmas alas un grotas paspilgtina skaisto ainavu. Ayia Napa – reiz pavisam neliels zvejnieku ciematiņš, kas nu piesaista ceļotājus ar skaistām pludmalēm kā populārākais no Kipras kūrortiem. 16. gs. Ayia Napa venēciešu klosteris. Slavenā Nissi pludmale ar dzidro lagūnu. Pafosa – Kipras arheoloģiskais centrs, kur saglabājušās visvairāk un visdažādāko civilizāciju liecības. Dionīsa nams, kur mozaīkas pavisam nejauši atklāja kāds fermeris, kurš, apstrādājot zemi, pamanīja masīvu zemes slāni, kas vēlāk izrādījās krietni liela teritorija ar milzīgu vēsturisko vērtību. Viens no Kipras nozīmīgākajiem arheoloģijas pieminekļiem Tombs of the Kings – 7 valdnieku kapenes, kas vizuāli līdzinās pazemes tempļiem. Panagia Chrysopolitissa viduslaiku baznīca Pafosā, kas uzcelta starp romiešu laiku kristiešu bazilikas drupām. Antīkā pilsēta Kourion – amfiteātrī nodosimies arheoloģisko izrakumu izpētei. Kipras salas simbols, kur dzimusi skaistā dieviete, – Afrodītes līcis! Larnaka – 9. gs. celtā un brīnumu stāstiem apvītā Sv. Lāzara baznīca, Hala Sultan Tekke mošeja kā liecība varu un laikmetu maiņām. Sāls ezera apmeklējums. 11. gs. Bizantijas imperatora dibinātais un zeltītām mozaīkām rotātais Kikkosa klosteris – visu Kipras klosteru karalis, kura lielākais dārgums ir tikai viena no trim pasaulē sastopamajām evaņģēlista Sv. Lukas gleznotajām Dievmātes ikonām.
Vēsturiskais Omodos ciematiņš Trodu kalnu masīvā, kura centrā slejas iespaidīgais Timiou Stavrou jeb Svētā Krusta klosteris. Kakopetria – Trodu kalnu ieskauts tradicionālais ciematiņš ar šaurām ieliņām un lieliskiem skatiem. UNESCO sarakstā iekļautā 11. gs. Agios Nikolaos tis Stegis baznīciņa, kuras sienas rotā iespaidīgas freskas. Viens no Kipras dabas skaistākajiem stūrīšiem Avakas Gorge – šaura, Jordānijas kanjoniem līdzīga aiza, caur kuru plūst dzidrs strautiņš, bet virs tās balansē milzīgs akmens. Akamas pussalas Zilā lagūna un par Afrodītes vannu sauktais dabas baseins. Peyia piekrastes klintis–alas un garais zeltaino smilšu liedags Lara Beach, kuru vasaras mēnešos jūras bruņurupuči pārvērš par savu dzemdību namu. Par papildu samaksu iespēja doties uz Kipras galvaspilsētu Nikosiju un džipu tūrē uz noslēpumaino Akamas pussalu. 3 atpūtas dienas pie Vidusjūras.

 


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Ilze Kundziņa
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: ilzek@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1175.00

PORTUGĀLES AIZAS, KALNI UN PLAŠAIS OKEĀNS

vietu skaits: >7
datums: 09.09. - 16.09.
Skatīt
€1180.00

PORTUGĀLE GAR GLEZNAINO OKEĀNA KRASTU

vietu skaits:   6
datums: 26.08. - 02.09.
Skatīt
€1160.00

BURGUNDIJAS ZELTA STŪRĪTIS UN JURAS LAIKMETA MANTOJUMS

vietu skaits:   4
datums: 20.08. - 27.08.
Skatīt
€1190.00

DIEVU ZEME GRIEĶIJA UN SARONAS SALAS – EGĪNA, POROSA UN HIDRA

vietu skaits:   6
datums: 19.09. - 26.09.
Skatīt