RIETUMIGAUNIJAS ZVIEDRU GALS UN VORMSI SALA

€135.00
Transports:
datums: 20.05.2023 - 21.05.2023
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   1
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Pirkt tiešsaistē

Dosimies ekspedīcijā uz Igaunijas rietumu daļu un Vormsi saliņu, kur joprojām sastopami bilingvālie vietu nosaukumi un kam ir raiba vēsture ar zviedru un krievu ietekmi.
Ridalas baznīca
– viena no vērtīgākām baznīcām Lēnemā no mākslinieciskā viedokļa. Tā ir veltīta Marijai Magdalēnai, kuras statuja baznīcā ir viena no vecākajām skulptūrām Igaunijā. Piekrastes zviedru muzejs, kuru atklājis pats Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs. Iepazīšanās ar tūkstošgadīgo piekrastes zviedru apdzīvotību Igaunijā, šī etnosa savdabīgo kultūras mantojumu un 20 izšūtu paklāju apskate, kuros attēlota Igaunijas zviedru vēsture. Muzejā ir attēls, kurā redzams, kā Zviedrijas zemnieki 1345. gadā par 34 sudraba markām iegādājas no Padizes klostera Lielo Pakri salu. Noarotsi (Nuckö) – piekrastes zviedru mājvieta Igaunijā, kas vērtīga tās kultūras, vēstures un neticamo skatu dēļ ar miljoniem migrējošu putnu. Noarotsi, Lēnes apriņķa skaistajai piekrastes zonai, ir zviedru un padomju vēsture. Noarotsi ir Igaunijas zviedru apmešanās vieta, kuri piekrastes zonā un salās ieradās 13. gs. Noarotsi baznīca (16. gs.), kurai dēļu jumts zviedru sarkanā krāsā, ir viena no trim Igaunijas baznīcām ar dēļu jumtu. Baznīcas ēkai ar kaļķakmens un granīta sienām viduslaikos bija arī baznīcas– cietokšņa loma. Blakus ieejai ir akmens ar karalisko autogrammu no tagadējā Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava, kurš apmeklēja Noarotsi 1992. gadā. Rooslepas kapela un kapsēta (no 17. gs.). Kapelai ir pilnīgi jauns zvanu tornis ar lodi un vējrādi galā. Uz vējrāža ir attēlota valzivs ar atvērtu zobainu muti. Akmenī pie kapelas ieejas atrodas Zviedrijas karaļa tēva autogramma no 1932. gada. Hāpsalu ainaviskās vecpilsētas apskate, kuru var iedalīt viduslaiku un 20. gs. sākuma kūrorta zonās. Viduslaiku daļa ir bīskapa pils teritorija ar šim laikmetam raksturīgo ielu tīklu un būvēm. To ietver koka mežģīnēm rotātu kūrorta ziedu laikos celtu ēku josla ar promenādi, Āfrikas pludmali un parkiem. Vormsi sala ir ne tikai nozīmīga putnu migrācijas vieta un izceļas ar unikālu augu valsti, arī vēl šodien te jūtama 8 gadsimtus senā zviedru ietekme. Salas arhitektūrai raksturīgās sarkanās koka mājas. Sv. Olafa baznīca un kapsēta ar senajiem apļa krustiem, kas tiek uzskatīta par pasaules lielāko kolekciju uz salas. Salinieku sātīgās pusdienas.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€135.00

GAR JŪRAS MALU UZ LĪBIEŠU KRASTU AR INESI ROZI

vietu skaits: >7
datums: 27.07. - 28.07.
Skatīt
€135.00

PALANGA UN KURŠU KĀPA

vietu skaits: >7
datums: 28.09. - 29.09.
Skatīt
€135.00

JAUNĀ UN MODERNĀ TALLINA

vietu skaits: >7
datums: 14.09. - 15.09.
Skatīt
€135.00

UZ HĪJUMĀ AR BĒRNIEM

vietu skaits: >7
datums: 03.08. - 04.08.
Skatīt