MANILAIDAS SALA UN DABAS VALDZINĀJUMS PĒRNAVAS LĪČA PIEKRASTĒ

€130.00 Izpārdots
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 09.09.2023 - 10.09.2023
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Nigulas rezervāta purva taka (3 km) – purvs ar vairākām salām un gleznainiem ezeriņiem. Tā ir vieta, kur mājo pāris lāču ģimeņu. Uuliku alu noslēpumi un leģendas. 1961. gadā atklātā smilšakmens ala ir 33 m gara un līdz pat 2,7 m augsta. No alas izplūst neliels avotiņš. Toori elle. Stāvā upes krastā jūs atradīsiet noslēpumainu alu. Šī vieta ir apzīmēta ar nosaukumu Toori Elle, jo pa alu var nokļūt dziļi zemes dzīlēs. Tāpēc arī par šo alu ir daudz nostāstu un teiku. Smilšakmens atsegumi Pērnavas upes krastā. Pusdienas (cenā). Senpilsēta Soontagana, kas ir izveidota 7.–8. gadsimtā uz Avastes salas purvā, bija viens no senākajiem rietumnieku nocietinājumiem. Tas bija apļveida zemes uzbērums-cietoksnis, kas pacēlās 6–7 metrus augstāk nekā pārējā sala. Uz cietoksni esot vijies ļoti slepens zemūdens ceļš. Šodien pilskalnu ieskauj skaistas ainavas – pļavas, vecas saimniecības un akmens žogi. Kastnas ozoli un skatu tornis. Ainavu liegums, ko veido Rietumigaunijas tipiskās piekrastes biotopi, kadiķu audzes, piekrastes pļavas un aizsargājamās sugas. Piekrastes pļavās ir ganības, lai uzturētu piekrastes putniem tik ļoti svarīgo dzīvesvietu. Kastnas ozoli jeb krasta orientieri, ko piekrastes zvejnieki un jūrnieki ir izmantojuši gadsimtiem ilgi. No skatu torņa redzama Kihnu sala.
Manilaida – mazā, akmeņainā saliņa gadsimtiem ilgi bija Pootsi muižas pļava un zvejnieku pieturas vieta. 1933. gadā, kad Kihnu sala vietējiem kļuva par šauru, uz Manijas salu pārcēlās 22 ģimenes. Mūsdienās Manijas salā pastāvīgi dzīvo vien pāris duču iedzīvotāju un trīsreiz vairāk aitu. Vēju valdītās nelielās salas īpašā maģija ir miers un neapdzīvotība, piekrastes putnu saucieni un pašpietiekamība. Sala kalpo kā apmešanās vieta retām putnu sugām, tajā aug reti sastopami augi. Salas garums ir 5 km, bet platums vien puskilometrs – dosimies nelielā pārgājienā baudīt saliņas šarmu. Te ir bāka, neliels muzejs, vairāki viesu nami ar asprātīgiem nosaukumiem un Aitu veikals, kur iespējams iegādāties vietējos vilnas izstrādājumus. Baudīsim salinieku virtuvi. Tā nav kaut kāds augstprātīgs nūdeles-pūdelis-gardēdis vai zirņa ripināšana šķīvī pēc azimuta. Te ir vienkāršs lauku ēdiens. Bet ar kādu garšu! Ja vēlēsieties, varēsiet nobaudīt arī vietējo alu.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€130.00

AUGŠDAUGAVA

vietu skaits: >7
datums: 03.08. - 04.08.
Skatīt
€130.00

LATGALES ŠARMS

vietu skaits: >7
datums: 13.07. - 14.07.
Skatīt
€130.00

SĒLIJAS UN LIETUVAS PIEROBEŽAS DZĪVES STĀSTI

vietu skaits: >7
datums: 24.08. - 25.08.
Skatīt
€132.00

DIENVIDIGAUNIJAS MUIŽU STĀSTI

vietu skaits: >7
datums: 05.10. - 06.10.
Skatīt