ĀZIJAS VARENĀKO KALNU UN KULTŪRAS KRUSTCELES - PAKISTĀNA

Kalni, kalni un vēlreiz kalni. Tie ir Pakistānas lielākais magnēts un tajā pašā laikā noslēpums.
Vienīgā valsts pasaulē, kurā atrodas trīs augstākās kalnu grēdas: Himalaji, Karakoruma un Hindukuša kalni, turklāt arī ceturtā augstākā grēda – Pamira kalni – piekļaujas Pakistānas teritorijai.

Lidojums Rīga – Lahora.
Militārās arhitektūras mākslas darbs – Rohtas forts ar 10–18 m augstiem mūriem un 68 bastioniem. Senā Mogulu impērijas galvaspilsēta un Tūkstoš un vienas nakts pasakas pilsēta Lahora. Badshahi Mosque – mogulu mākslas šedevrs un viena no lielākajām mošejām pasaulē. Kolorītā, amizantā un emociju pilnā Wagah – Indijas un Pakistānas robežas slēgšanas izrāde saulrieta laikā. Lidojums uz Skardu Baltistānā, kas pamatoti tiek dēvēts par skaistāko komerciālo lidojumu pasaulē, skaidrā laikā lidojot garām Nangaparbata (8125 m v.j.l.) virsotnei, un tālumā pat paveras skats uz K2 jeb Čogoro. Baltistāna – par mazo Tibetu un Pakistānas Tibetu dēvēto reģionu apdzīvo balti cilts. Sniegotu virsotņu ieskautā Baltistānas reģiona galvaspilsēta Skardu, kur zaļās oāzes un tuksnešu kāpas kontrastē ar baltajiem kalnu sniegiem. Unikālās krāsu gammas un nokrāsas Satparas ezerā. Satparas Budas reljefs – liecība senajām budisma tradīcijām reģionā. Kačuras ezers, kurā spoguļojas kalnu virsotnes. Brauciens caur slavenās Indas upes kanjonu. Iespējams, skaistākais planētas ceļš, par 8. pasaules brīnumu dēvētais Karakoram Highway. Fjordam līdzīgais zilizaļganais Atabadas ezers, kurš izveidojies, applūstot vienam no Karakoram Highway posmiem. Jaglot – vieta uz Karakoram Highway, kur tiekas planētas trīs augstākās kalnu grēdas: Himalaji, Karakoruma un Hindukuša kalni. Pamira kalniem līdzīgās ainavas uz Khujarab Pass kalnu pārejas (4700 m v.j.l.) – augstākās vietas uz Karakoram Highway, kur, ja paveicas, var ieraudzīt Marko Polo kalnu aitas. Pastaiga kalnos līdz baltajam Passu un melnajam Ghulkin ledājiem. Zaļganais Borit ezers. Slavenais un nervus kutinošais Passu iekārtais tiltiņš – tradicionāls vietējo veids, kā šķērsot upi. Eksotiskais un tautām bagātais tirdziņš Gilgit pilsētiņā. Viegla pastaiga līdz sniegoto kalnu ieskautajam Hoper ledājam. 7000–8000 metru augstu virsotņu ielenktā Hunzas ieleja – Pakistānas skaistākā un slavenākā ieleja, kuras pasakainās ainavas, cilvēku gaišums un ilgais mūžs iespaidoja britu rakstnieku Hiltonu Šangrilas leģendas radīšanai. Ikoniskais Rakapoši kalns (7790 m v.j.l.). Baltit forts – seno Hunzas valdnieku rezidence pakalna galā. Altit forts un 1000 gadu senais ciematiņš, kur dzīve maz mainījusies kopš viduslaikiem. Aizraujošs un adrenalīna pilns brauciens ar džipu gar kalnu krauju līdz Fairy Point. Pārgājiens kalnos uz Pasaku pļavu (Fairy Meadows), no kuras paveras pasakaini skati uz leģendāro Nanga Parbat kalnu (8125 m v.j.l.), sauktu arī par Slepkavu kalnu. Senā budisma citadele Taxila – viena no bagātākajām arheoloģiskajām vietām Āzijā, kur uzplauka unikālā gandhāras kultūra. Pakistānas modernā galvaspilsēta Islamabada un ikoniskā karaļa Faisala mošeja.
Lidojums Islamabada – Rīga.

 


Papildu informācija:

  Pakistāna – Āzijas varenāko kultūru krustceles (1. daļa)
  Pakistāna – Āzijas varenāko kalnu krustceles (2. daļa)
  ĀZIJAS VARENĀKO KALNU UN KULTŪRAS KRUSTCELES - PAKISTĀNA

Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€2995.00

INDOĶĪNAS VĒSTURES UN DABAS PASTKARTES – LAOSA UN KAMBODŽA AR ATPŪTU TROPISKAJĀ KOH RONG SALĀ

vietu skaits:   6
datums: 11.11. - 25.11.
Skatīt
€2995.00

ASAMA UN NĀGĀLENDA AR HORNBILL FESTIVĀLU – NOSLĒPUMAINĀ ZEME STARP TIBETU, BUTĀNU, BIRMU UN BANGLADEŠU

vietu skaits: >7
datums: 20.11. - 06.12.
Skatīt
€2995.00

LIELAIS BORNEO CEĻOJUMS AR ATPŪTU MALAIZIJAS POLINĒZIJAS SALĀS

vietu skaits: >7
datums: 14.02.2025 - 28.02.2025
Skatīt
€2995.00

JAUNAIS GADS BORNEO SALĀ AR ATPŪTU PIE KLUSĀ OKEĀNA UN SINGAPŪRU

vietu skaits: >7
datums: 25.12.2024 - 06.01.2025
Skatīt