ASAMA UN NĀGĀLENDA AR HORNBILL FESTIVĀLU – NOSLĒPUMAINĀ ZEME STARP TIBETU, BUTĀNU, BIRMU UN BANGLADEŠU

Ierobežoto aviobiļešu un atļauju dēļ pieteikšanās ceļojumam stingri rekomendējama līdz 1. jūlijam.
Asama, Nāgālenda, Meghālaja un Arunāčala Pradēša veido noslēpumainu zemi Indijas Tālajos Austrumos, kas iesprostota starp Tibetu, Butānu, Birmu un Bangladešu. Lai gan šis nomaļais reģions uz kartes pieder Indijai, tomēr realitātē tā ir pilnīgi cita Indija – klusa, tīra, mazapdzīvota, ar neskartu dabu un dzīvnieku pasauli. Aicinām atklāt vienu no pēdējiem Āzijas neskartajiem nostūriem, iepazīt kontinenta eksotiskākās un kolorītākās ciltis, augstākos ūdenskritumus, labākos dzīvnieku parkus, unikālos dzīvo koku sakņu tiltus un daudz ko citu.

Lidojums Rīga – Deli – Guwahati (Asamas province).
Mūsdienu Asamas galvaspilsēta Guwahati ar nozīmīgo, 8. gs. celto Kamakhya Mandir templi, kas veltīts tantrisma mācībai un dzīvnieku upurēšanai. Meghālajas štats – gluži kā Indijas Ēdenes dārzs, tas aptver gleznainu klinšu plato ar stāvām ielejām un kanjoniem, augstiem ūdenskritumiem un dīvainiem dzīvo sakņu tiltiem. Augstākais vienas kaskādes ūdenskritums Āzijā – 340 m augstais Nohkalikai Falls. Par Seven Sisters Falls jeb Septiņām māsām iesauktais ūdenskritums iekārtojies stāvā ielejā, pašā Bangladešas pierobežā 315 m augstais Nohsngithiang Falls, kas jūnija–septembra lietus sezonas laikā atklāj varenu skatu, bet sausajā sezonā tikai šauru tērcīti. Viens no varenākajiem skatiem Meghālajas štatā Laitlum kanjons. Britu koloniālo laiku kalnu kūrorts Shillong, ko apkārtnes pakalnu un ezeru dēļ angļi dēvēja par Austrumu Skotiju. Sūnām noaugušie dzīvo sakņu tilti (Living roots bridges) dziļi Meghālajas džungļos – unikāli cilvēka un dabas veidojumi, kur kasi cilts iezemieši pieradinājuši gumijkoku saknes augt vēlamajā virzienā, no tām izveidojot dzīvos tiltus, kas stāv pat vairākus gadsimtus. Mawlynnong sakņu tilts un ciems, ko vietējie lepni dēvē par Āzijas tīrāko ciematu. Pārgājiens uz Double Decker roots bridge – vienīgo divstāvīgo sakņu tiltu Meghālajā.
Safari izbrauciens un izjāde ziloņa mugurā UNESCO sarakstā iekļautajā Kazirangas nacionālajā parkā – kontinenta labākais dzīvnieku parks, kas bieži dēvēts par Āzijas Serengeti, jo šeit mājo lielākās Indijas ziloņu, Bengālijas tīģeru un ūdens bifeļu populācijas pasaulē. Kazirangas galvenais lepnums ir 1900 jeb divas trešdaļas no visiem uz Zemes sastopamajiem Āzijas vienraga degunradžiem. Bamuni Hills pakalns Brahmaputras upes krastā, kura virsotnē izkaisītas antīka hindu tempļa drupas ar smalkiem akmens kalumiem. Slavenās Asamas tējas plantācija. Leģendārā Brahmaputras upe un pasaules lielākā upes sala Majuli, kur Satra klosteros vietējie joprojām turpina praktizēt seno asamiešu vaišnavītu reliģiju. Sivasagar (Šivas ūdens) senā Asamas karalistes galvaspilsēta, no kuras Ahomas dinastijas valdnieki 600 gadus pārvaldīja šo Indijas Tālo Austrumu zemi.
Ziro ieleja Arunāčala Pradēšas štatā – Himalaju priekškalnu ieleja, kuru klāj rīsu lauki un tradicionālie apatani cilts ciemati ar koka būdiņām. Apatani cilts ir interesantākā Arunāčala Pradēšas tauta – te joprojām var satikt vecākas dāmas ar tradicionāli tetovētām sejām un neglīta paskata bambusa tapām degunā, kas senāk atbaidīja blakus cilšu vīrus no sievu nolaupīšanas. Ainavisks izbrauciens ar laivu pa Kamengas upi Nameri nacionālajā parkā, meklējot eksotiskus putnus, tostarp krāšņos degunragputnus (hornbills). Gibonu pērtiķu fotomedības Hoollongapar Gibbon Sanctuary džungļu rezervātā. 10. gs. Kachari Ruins drupas ar dīvainu, Kachari civilizācijas veidotu sēņu formas pīlāru lauku, kas joprojām glabā daudz neatbildētu jautājumu.
Interesantākā no 16 nāgas ciltīm Konyak Naga notetovēti un ar dzīvnieku ragiem caurdurtām ausīm, tie bija izslavēti karotāji un pēdējie galvaskausu mednieki, kas pārtrauca cilvēku medības tikai pirms 50 gadiem. Konyak Naga cilts ciemats Longwa atrodas uz pašas Indijas un Birmas robežas, kur robeža uz pusēm sadala karaļa māju (pieder abām valstīm).
Khonoma Angani Naga cilts ciemats ar lieliskiem ielejas un rīsu terašu skatiem. Nagaland Heritage Village ir brīvdabas muzejs–kultūras ciems, kurā var iepazīt visas 16 nāgas ciltis un to tradicionālo arhitektūru.
Hornbill festivāls – ceļojuma kulminācija un galvenais kultūras pasākums Indijas Tālajos Austrumos, kas pulcē visas nāgas ciltis vienkopus uz lielisku deju un cīņu izrādi, kas vienlaikus ir arī eksotisku un krāsainu tērpu parāde.
Lidojums Dimapur (Nagaland) – Deli – Rīga.
Nākamais ceļojums ne agrāk kā 2026. gadā!

 


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€2995.00

INDOĶĪNAS VĒSTURES UN DABAS PASTKARTES – LAOSA UN KAMBODŽA AR ATPŪTU TROPISKAJĀ KOH RONG SALĀ

vietu skaits:   6
datums: 11.11. - 25.11.
Skatīt
€2995.00

LIELAIS BORNEO CEĻOJUMS AR ATPŪTU MALAIZIJAS POLINĒZIJAS SALĀS

vietu skaits: >7
datums: 14.02.2025 - 28.02.2025
Skatīt
€2995.00

JAUNAIS GADS BORNEO SALĀ AR ATPŪTU PIE KLUSĀ OKEĀNA UN SINGAPŪRU

vietu skaits: >7
datums: 25.12.2024 - 06.01.2025
Skatīt
€2895.00

NO HALONGAS LĪČA LĪDZ TROPISKAJAI PHU QUOC SALAI - JAUNAIS GADS VJETNAMĀ

vietu skaits: >7
datums: 25.12.2024 - 08.01.2025
Skatīt