Nākamā grupa ne agrāk kā 2027. gadā!
Ceļojums ne tikai par Mongolijas Republikas vēsturiskajām vietām, bet arī par dabas brīnumu apdāvinātajām Iekšējās Mongolijas un Gansu provincēm Ķīnā, kas savulaik bija daļa no Lielās Mongolijas un, kur joprojām dzīvo vairāk mongoļu, kā mūsdienu Mongolijas Republikā.
Lidojums Rīga – Ulanbatora.
Mongolijas galvaspilsēta Ulanbatora: mājvieta daudziem budistu tempļiem, mongoļu valdnieku Ziemas pilij un Sukhbaatar laukumam – Mongolijas politiskajam un sabiedriskajam centram. Lielākais budistu klosteris Mongolijā un klasiskās tibetiešu arhitektūras paraugs Gandan. Izjāde ar divkupraino kamieli pa Mazā Gobi tuksneša kāpām. Bruņurupuča klints un Mongolijas kalnu ainavas Trelej nacionālajā parkā. Milzīgā, 40 m augstā Čingishana statuja, kas ātri vien kļuvusi par vienu no Mongolijas atpazīstamākajiem simboliem. Čingishana izveidotās pirmās mongoļu impērijas galvaspilsētas Karakorum drupas, kur viesojās arī slavenais itāļu ceļotājs Marko Polo. Erdene Zuu – vairākus gadsimtus impērijas garīgais un intelektuālais centrs, kā arī visvecākais un visnozīmīgākais budistu klosteris Mongolijā ar daudziem tempļiem un 108 stupām. Mongolijas pastkartīte – pa stepēm klejojoši Prževaļska zirgi Hustai nacionālajā parkā.
Lidojumi Ulanbatora – Pekina – Zhangye.
Dabas fenomens un ceļojuma kulminācija Zhangye Danxia ģeoparks - sirreāli kalni un pakalni, kas iekrāsojušies šķiet visās varavīksnes krāsās. 11. gs. Giant Buddha templis ar 34,5 m garo Gulošās Budas statuju, garāko visā Ķīnā. Klintīs kaltais templis Mati Si, kuru apmeklējis un savā grāmatā Ceļojums uz Austrumiem aprakstījis Marko Polo.
Viennozīmīgi varenākais un skaistākais diženā Gobi tuksneša posms - Badain Jaran tuksnesis Iekšējās Mongolijas provincē - smilšu Himalaji ar pasaules augstākajām kāpām, kas pārsniedz 500 m augstumā. Starp šīm masīvajām kāpām, kas apraktu pat Manhetenas debesskrāpjus, ir izkaisīti daudzi mazi baseini un ezeriņi, paverot sirreālu tuksneša ainavu. Viens no Rietumķīnas grandiozākajiem dabas veidojumiem - Dzeltenās upes Akmens mežs - izrobotu klinšu sienu un kolonnu labirints, kas nostājies ceļā Ķīnas otrai garākajai upei, liekot Huanhe mainīt savu gultni.
Iespaidīgās Dzeltenās upes Trīs aizas - visi ir dzirdējuši par Jandzi kanjoniem, bet arī otrai Ķīnas leģendārajai upei Huanhē (Dzeltenā upe) ir savas Trīs aizas ar stāvām klinšu sienām un groteskām virsotnēm - Bingling, Liujiaxia un Yanguoxia. Bingling grotas - sauktas arī par Tūkstošs Budu alām, tas ir viens no Ķīnas amatnieku un akmeņkaļu lielajiem sasniegumiem. Gansu provinces galvaspilsēta un nozīmīgs Lielā Zīda ceļa centrs - Lanzhou.
Lidojums Lanzhou – Pekina – Rīga.
Nākamā grupa ne agrāk kā 2027. gadā!
Ceļojums ne tikai par Mongolijas Republikas vēsturiskajām vietām, bet arī par dabas brīnumu apdāvinātajām Iekšējās Mongolijas un Gansu provincēm Ķīnā, kas savulaik bija daļa no Lielās Mongolijas un, kur joprojām dzīvo vairāk mongoļu, kā mūsdienu Mongolijas Republikā.
Lidojums Rīga – Ulanbatora.
Mongolijas galvaspilsēta Ulanbatora: mājvieta... Lasīt vairāk
Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela
ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku
pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.
Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
Tālrunis: 67507196 E-pasts: janis@impro.lv