Vjetnama ir valsts Āzijas dienvidaustrumos, Indoķīnas reģionā. Valsts būtiskākās asociācijas ir bēdīgi slavenais Vjetnamas karš, konusveida salmu cepurītes un rīsu lauki, kuri atrodas visos Vjetnamas reģionos, tai skaitā arī kalnu rajonos. Tomēr šī Vācijas lieluma valsts piedāvā neaprakstāmu dažādību arhitektūrā, cilvēkos un īpaši jau dabā, pateicoties apstāklim, ka Vjetnama plešas 1650 km garumā, no Ķīnas Ziemeļos, līdz Kambodžai un Taizemes līcim dienvidos.
Džungļi, Mekongas Delta, vairāk kā 3000 m augsti kalni, klintis, slavenais Halongas līcis ar klinšu saliņām (foto) - Halongas līcis)...
...''Bounty'' stila pludmales...
Foto - Bai Sao pludmale Fū Kok salā (Phu Quoc island)
...un pat masīvas smilšu kāpas un ''tuksneša ainavas'' ir tikai galvenās Vjetnamas dabas ''glezniņas''.
Foto: Bau Ba ezers ar ''Baltājam smilšu kāpām'' fonā, tā saucamā ''Vjetnamas Sahāra''.
Savu ceļojumu es sāku ar 1000 gadīgo valsts galvaspilsētu, Hanoju, kas atrodas valsts ziemeļos. Tās simbols ir Viena Pillāra templis, kurš kā jau nosaukums liek manīt ir mazs templītis uzcelts uz vienas kolonnas.
Tāpat pilsētas simbols ir tautas tēva un Vjetnamas kara varoņa, dedzīgā komunista Hošimina mauzolejs, kurš atgādina Mao mauzoleju Pekinā un Ļeņiņa mauzoleju Maskavā.
Hanoja ir zaļa un ainaviska Āzijas lielpilsēta, pateicoties vairākiem ezeriem, kas izdaiļo pilsētu. Hoan Kiem ezers Old Quarter vecpilsētas pašā sirdī ir viscentrālākais. Ezera vidū atrodas maza saliņa ar templi uz kuru ved sarkanais Huc tiltiņš.
Satiksmes ziņā haotiskais Old Quarter rajons ir labs senās vecpilsētas arhitektūras paraugs, pilns ar seniem tempļiem, no kuriem visnozīmīgākais ir Literatūras Templis, kas kopš tempļa uzcelšanas 11.gs. sākuma ilgi darbojās arī kā pirmā Vjetnamas universitāte.
Viena no Literatūras tempļa svētnīcām Hanojā.
Hanojā ir laba vieta, kur drosmīgajiem nobaudīt Vjetnamas virtuves šausminošākās lietas, starp kurām Eiropieša ausij šokējošākās ir žurkas, pīles embriji, dzīvnieku ģenitālijas, čūskas sirds un asinis, suņa gaļa, kaķu gaļa, tarakāni... Varētu ilgi turpināt.
Foto: Karaliskā kobra rīsu degvīnā ir īpaši populārs un pretīgs dzēriens, mums šokējošajā Vjetnamas virtuvē.
Pie Hanojas atrodas Le Mat ciematiņš, kura restorāni visi kā viens specializējas čūsku pasniegšanā. Vjetnamā ir īpašs un nehumāns rituāls, kā pasniegt čūsku pirms apēšanas, ko pasūtīju un vēroju arī es.
Viesa priekšā čūska tiek apdulināta, sitot ar galvu pret zemi, tad tai tie pārgriesta rīkle un iztecinātas asinis rīsu degvīnā. Paralēli asiņu ''nolaišanai'' pavārs izgriež čūskas sirdi, kura joprojām pulsē. Šī ''darbojošā'' sirds tad viesim ir jaāpēd, pa virsu uzdzerot rīsu degvīnu sajauktu ar čuškas asinīm. To vietējie dēvē par Vjetnamas Viagru.
Foto: pulsējošā čūskas sirds.
Nevarēju laist garām šādu iespēju, nepamēģināt pulsējošu čūskas sirdi, čūskas asinis ar rīsu degvīnu, kas noslēdzās ar diviem ēdieniem, gatavotiem no čūskas gaļas. Dzīvojam taču tikai vienreiz. Pati gaļa gan garšas ziņā bija neslikta, tikai ļoti sīksta.
Vēl viena lieta, ko tomēr izdomāju nomēģināt bija suņa gaļa, pēc čuskas rituāla likās, ka nekas jau vairs nav tik traks. Arī suņa gaļa bija sīksta.
Foto: ielu restorāniņu vitrīnās stāv izlikti cepti suņi
Ūdens leļļu teātris ir viena no unikālākajām vjetnamiešu kultūras izapausmēm. Patiesībā ļoti interesants un netradicionāls uzvedums uz ūdens.
Pēc Hanojas mans ceļš veda uz Vjetnamas galveno kalnu rajonu, Tonkinas Alpiem, kas atroda valsts ZR, pie robežas ar Ķīnu. Tonkinas Alpi ir augstākie kalni Vjetnamā, kur augstākā virsotne, Fansipan, sasniedz 3143 metru augstumu. Fansipan pakājē atrodas kalnu rajona galvenā tūristu pilsētiņa un franču koloniālo laiku kalnu kūrorts Sapa, kuras apkārtni apdzīvo daudzas nacionālās minoritātes, kas joprojām nēsā nacionālos tērpus, piekopj senās tradīcijas un dzīvo ļoti vienkāršu dzīvi.
Foto: kalnu pilsētiņa Sapa.
Kā likums ceļotāji apmeklē vienu vai vairākus cilšu ciematiņus Sapas apkārtnē, kur var iepazīties ar vietējo, primitīvo dzīvesveidu.
Foto: vīrs no Melno Hmon (Black Hmong) cilts savā necilajā viesistabā, pīpējot garo tabakas pīpi.
Kalnu rajonā labākā vieta, kur vienuviet iepazīties ar krāsainajām ciltīm, kas apdzīvo Tonkinas Alpus, ir vietējie tirgi. Sapas un Bac Ha tirgi ir labākie un krāsainākie.
Foto: klasisks ''restorāns'' Bac Ha tirgū, kur vietējie nāk iestiprināties, nacionālo zupu ar nepatīkamu smaku, taisītu no dzīvnieku iekšējiem orgāniem.
Visskaistākie tērpi nacionālo minoritāšu vidū ir Puķu Hmon ciltij (Flower Hmong). Dāmām raksturīgi krāsu ziņā daudzveidīgi un spilgti tērpi, atgādinot indiāņu tirgus un tērpus Latīņamerikā, īpaši jau tapēc ka Puķu Hmon dāmas uz muguras bieži nēsā pītus, lielus grozus.
Foto: Bac Ha tirgus, kuru apmeklē liels daudzums Puķu Hmon sieviešu.
Bac Ha tirgū, Puķu Hmon sievietes pie kravas automašīnas, kas tirgo arbūzus.
Vjetnamas smaidošās sejas.
Vjetnamas smaidošās sejas.
Puķu Hmon sievietes tradicionālajos, krāšņajos tērpos
Vjetnamas smaidošās sejas.
Melnā Hmon cilts meitenes
Vjetnamas smaidošās sejas.
Vīrs no Puķu Hmon cilts, savā miteklī cienā ar savu paštaisīto mājas dziru - 56 grādīgu kandžu.
Vjetnamas sejas.
Melnās Dzao cilts sievietes, ar neparasto ''kroni'' galvā.
Vjetnamas sejas.
Sarkanās Dzao cilts sievietes, Sapas tirgū. Sarkano Dzao cilts sieviešu tautas tērpa tipiskākā iezīme ir lielie, sarkanie lakati.
Vjetnamas smaidošās sejas.
Foto: Melnās Hmon cilts meitenes Sapā
Vjetnamas smaidošās sejas.
Foto: Puķu Hmon cilts dāma, Bac Ha tirgū
Vjetnamas smaidošās sejas.
Sarkanās Dzao cilts sievietes, Sapā
Vjetnamas sejas.
Jauns budistu mūks, Thien Mu Pagodā, Hue.
Vjetnamas sejas.
Dāma, klasiskajā konusveida cepurītē.
Halongas līcis - viens no planētas dabas brīnumiem. Līcis ar smaragzaļas nokrāsas ūdeni, kurā paceļas ap 3000 dažādu izmēru un formu, kokiem apaugušas, kalķakmens klintis un saliņas.
Visos virzienos ainavas, mīkstas kā samts, un pakalni, kas kā tūkstošgadīgi bruņurupuči iznirst aiz katra nākamā līča līkuma. Vjetnamā nav skaistākas vietas par šo...žēl ka tikai apmācies bija, saulītē tas viss noteikti izskatītos vēl skaistāk un iespaidīgāk.
Klasiskākais veids kā apskatīt Halongas līci ir 2 dienu izbrauciens ar tradicionālo kuģi Džonku, kura priekšgalu dekorē kokā grebti dragoni, bet mastā paceļas sarkanās vai oranžās Austrumu buras.
Foto: Halongas līcī pie Pārsteigumu alas noenkurojušies Vjetnamas burinieki - džonkas.
Halongas līča gleznainās ainavas
Izbrauciena laikā, bez gleznainajām ainavām, tiek apskatīti peldošie ciemati, kur mājas, skolas un citas ēkas peld uz bojas veida plostiem.
Šie cilvēki varbūt ir ļoti nabadzīgi, bet tai pat laikā ļoti ''turīgi'', jo viņu mājoklis ''peld'' Halongas līcī...šķiet grūti iedomāties vēl skaistāku vietu, kur dzīvot.
Tikai vietām iedzīvotāji ir piemēslojuši ūdeni, peldošo ciemu tuvumā.
Tāpat brauciena laikā mēs pārsēdāmies mazākās laiviņās, kas mūs izvedāja pa peldošiem ciematiņiem un parādīja ''klinšu arku'', klinti.
Foto: ''Klinšu arka'' Halongas līcī.
Viena no Halongas līča iespaidīgākajām vietām ir Pārsteigumu ala, kur krāsainas gaismas papildina un izdaiļo iespaidīgo alu kompleksu.
Pārsteigumu ala Halongas līcī.
Pārsteigumu ala Halongas līcī.
Vjetnamas ziemeļdaļā vairākās vietās paceļas skaisti ''klinšakmens kalnu'' kompleksi, bet viens no labākajiem ir Tam Coc, ko mēdz dēvēt par ''Halongas līci rīsu laukos''. Līdzīgi kā Halongas līcī arī te paceļas skaistas, dažadu formu un lielumu kaļkamens klintis, tikai tās ir ''izkaisītas'' rīsu laukos un upes krastos.
Vislabākais veids kā iepazīties ar Tam Coc jeb Trīs alām ir izbrauciens ar tradicionālo laiviņu, pa upi, kas plūst cauri trim klintīm - pasāžām jeb alām.
Tam Coc kaļķakmens klintis paceļas pār zaļojošiem rīsu laukiem.
Viena no pasāžām jeb alām, kas plūst cauri klintij.
Viena no pasāžām jeb alām, kas plūst cauri klintij.
Tam Coc ainavas - ''Halongas līcis rīsu laukos''
Turpat, kaļķakmens klinšu ielokā atrodas Hoa Lu - pirmā apvienotās Vjetnamas galvaspilsēta, kas tika izveidota 10.gs. Mūsdienās, gan vairs tikai divi karaļiem veltīti tempļi paceļas.
Pirmajam apvienotās Vjetnamas karalim Dinh Tien Hoang, veltītais templis Hoa Lu, Vjetnamas pirmajā galvaspilsētā.
Tālak ceļš veda mani no Vjetnamas ziemeļiem un valsts centrālo daļu, kur atrodas senā imperātoru pilsēta - Hue.
Hue interesantākais objekts ir masīvā citadele, kurā atrodas Aizliegtā Imperātoru pilsēta - milzīgs pils komplekss, ar neskaitāmām ēkām, kurā parastais mirstīgais nevarēja iekļūt. Ieeja Imperātoru pilsētā bija atļauta, tikai karaliskajai ģimenei, augstākā ranga augstmaņiem, daudzajām imperātora konkubīnēm, kalponēm un einukiem (vīriešu kārtas kalpiem, kas tika pataisīti akli, lai nevarētu redzēt Imperātora sievietes).
Imperātoru pilsēta, smagi cieta amerikāņu uzlidojumos, Vjetnamas kara laikā, bet mūsdienās vairākas ēkas ir atjaunotas, to iepriekšējā izskatā.
Foto: masīvie, Imperātoru pilsētas galvenie vārti.
Troņa zāle imperātoru pilsētā Hue.
Pils kompleksa teātris, kur karalim tika izrādītas izrādes. Tagad šeit izrāda nacionālās dejas tūristiem.
Karaliskā bibliotēka, Imperātoru pilsētā-pils kompleksā Hue.
Imperātoru templis pils kompleksā
Vieni no daudzajiem pils kompleksa vārtiem veidotiem tipiskajā Hue arhitektūras stilā.
Imperātoriem bija greznas un krāšņs dzīvesveids. Tiem bija daudz sievas un konkubīnes. Īpaši šajā jomā izcēlās Minh Mang imperātors, kuram bija 500 sievas un vairāk kā simts bērnu.
Pilī var pielaikot Imperātora kostīmus. Dzeltenā ir imperātoru krāsa.
Thien Mu Pagoda Smaržu upes krastos Hue - visnozīmīgākā budistu pagoda Vjetnamā.
Hue apkārtnē, atrodas karaliskās kapenes - gandrīz katram imperātoram veltītas kapenes, no kuram vairākas ir ļoti greznas un īsti arhitektūras meistardarbi. 3 labākas kapenes pieder Minh Mang, Tu Duc un Khai Dinh imperātoriem.
Foto: tautas nemīlētā, vājā un neveiksmīgā imperātora Khai Dinh kapeņu komplekss.
Imperātoru kapeņu platformas parasti ielenc zirgu, ziloņu, karavīru un augstmaņu akmens statujas, kas paredzētas imperātora aizkapa dzīvei. Arī Khai Dinh imperātorām ir ši ''akmens dāvana'' aizkapa dzīvei.
Greznais Khai Dinh kapeņu interjers, kurā savijušies eiropiešu, ķīniešu un vjetnamiešu arhitektūras stili.
Minh Mang imperātora kapeņu komplekss, veidots izteikti ķīniskā arhitektūras stilā.
Marmora kalnos, atrodas budistu tempļu kompleksi, no kuriem lielākā daļa izbūvēti kaļķakmens klinšu alās.
Foto: Kāda Marmora kalnu tempļa jumts
Viena no daudzajām Budistu statujām, kas paslēpusies Marmora kalnu klinšu alās un alu tempļos.
My Son - varenās, antīkās Čamu karalistes lielākais un nozīmīgākais tempļu komplekss, kas bija reliģiskais un zinātniskais centrs Čamu karalistē. Te tika apglabāti arī čamu monarhi.
Līdzīgi kā citos DA Āzijas lielajos tempļu kompleksos (Angkora, Borobudurs, Ajutaja, Bagana) arī te bija vērojam Indijas ietekme arhitektūrā.
My Son Čamu tempļa komplekss, kurš smagi cieta amerikāņu uzlidojumos Vjetnamas kara laikā. Savādāk, kā saka vjetnamieši, Vjetnamai būtu pašiem savs Angkorvats džungļos.
Nedaudz pikants, bet graciozs Čamu deju priekšnesums My Son drupu kompleksā.
Hoi An 16-19 .gs. bija Vjetnamas nozīmīgāka ostas pilsēta, plaukstošs tirdzniecības centrs, kas tirgojās ar Japānu, Ķīnu un Eiropas kolonizātoriem. Te uz dzīvi apmetās ķīniešu, japāņu un eiropiešu tirgotāju komūnas. Mūsdienās Hoi An ir skaistākā un labāk saglabājusies vēsturiskā pilsēta Vjetnamā, ar simpātiskām ķīniešu un eiropieši arhitektūras mājām, tempļiem, ķīniešu komūnu ēkām, šaurām ieliņām, nebeidzamām ķīniešu laternām pilsētas ielās un īpašu, seno dienu gaistoni.
Foto: 16.gs. celtais Japāņu segtais tilts ar jumtu, kurš savienoja ķīniešu un japāņu kvartālus.
Hoi An vecpilsēta.
Foto: sena ķīniešu skola, simpātiskajā ķīniešu kvartālā
Simpātiskā Hoi An vecpilsēta ar tipiskajām ķīniešu laternām. Hoi An vecpilsētā mašīnām ieeja ir liegta un motocikliem-mopēdiem pārvietošanās ir atļauta tikai noteiktās stundās.
''Klusajās stundās'', tikai gājējiem, riteņiem un velorikšām ir atļauts pārvietoties par šo seno Vjetnamas ''laika kapsulu''
Dažās no seno ķīniešu tirgotāju mājām var ieskatīties.
Foto: Tan Ky māja, kuras viesistaba pārsteidz ar krāšņām, pērļu čaumalu inkrustētām, ķīniešu mēbelēm.
Katram Ķīnas tirgotāju reģionam Hoi An bija savs Asamblejas nams - tempļa komplekss apvienots ar komūnas zāli, kur tika lemti un apspriesti svarīgākie komūnas notikumi.
Foto: Fudžijanas ķīniešu komūnas Asamblejas nams
Fudžijanas ķīniešu komūnas Asamblejas nama templis ar spirālveidīgajiem vīrakiem
Kantonas ķīniešu komūnas Asamblejas nams (mūsdienās Kantona Ķīnā tiek dēvēta par Guandžou). Priekšplānā atrodas komūnas zāle ar galdu un krēsliem, bet fonā redzams komūnas budistu templis.
Hoi An eiropiešu kvartāls nakts gaismās un laternās.
Hoi An ķīniešu kvartāls izgaismots laternās.
Tālāk ceļš veda vēl vairāk uz Dienvidiem uz Nāčangu (Nha Trang) - vienu no Vjetnamas labākajiem kūrortiem ar ļoti plašu, palmu ieskautu pludmali.
Foto: Nāčangas pilsētas pludmale.
Po Nagar Čamu torņi - Nāčangas pilsētas galvenais apskates objekts, ko cēlusi antīkā Čamu civilizācija
Nāčangas apkārtnē atrodas vairākas salas, kuras piedāvā labas snorkelēšanas un niršanas vietas, tāpēc izbrauciens ar laivu pa apkārtējām salām ir vispopulārākā Nāčangas ekskursijas. Krāsaino zivtiņu te netrūka, bet visvairāk jāatdzīmē laikam būtu koraļi pie Mon salas, jo daži bija tādi, kur nekur citur nebija redzēti.
Foto: Tam salas pludmale
Mui Ne baltās kāpas, ir salīdzinoši neliels kāpu pleķītis, kas tiek dēvēts par Vjetnamas Sahāru.
''Tuksneša ainavas'' Mui Ne Baltajās kāpās.
Oāze Mui Ne minituksnesī - Baltajās kāpās
Sireālisks skats - Govis tuksnesī!
Govju karavāna, kas dodas pa Mui Ne Balto smilšu kāpām, gar Bau Ba ezeru.
Sarkanās kāpas pie Mui Ne, kurās smiltis ir iesarkanā krāsā, atšķirībā no dzeltenīgi baltajām, Baltajām kāpām.
Mui Ne kāpās populāra aktivitāte ir sļūkšanas lejā pa kāpām ar speciālu paklājiņu.
Mui Ne ostiņa ar krāsainajiem vjetnamiešu kuģīšiem.
Pasaku Avots (Fairy Spring) - sarkanas nokrāsas strauts, ko ieskauj zaļa, tropiska veģetācija, no vienas puses, un sarkanas un oranžas klintis ar netipiskiem, baltiem smilšu veidojumiem, no otras.
Fū Kok (Phu Quoc) ir tropiska sala, pašos valsts Dienvidos, Taizemes līcī. Sala lepojas ar dažam no Vjetnamas skaistākajām pludmalēm, ko sāk novērtēt arī tūrisma nozares pārstāvji, tāpēc klusā un mazpazīstamā sala pēdējos gados, sāk strauji attīstīties.
Foto: Bai Sao pludmale - skaistākā visā Vjetnamā!
Fū Kok salas pakalnus klāj lietusmeži un džungļi.
Salas populārākā pludmale ir 20 kilometrus garā Long Beach, kur atrodas lielākā daļa no salas trūcīgā viesnīcu un naktsmītņu piedāvājuma. Long Beach dienviddaļā ir nebeidzami, vientuļi smilšu pleķīši, kurus iespējams, pēc vairākiem gadiem pārņems plaša viesnīcu būvniecība.
Tomēr, nepārprotami labākā ir Bai Sao pludmale - skaistākā visā Vjetnamā, turklāt bez nevienas viesnīcas, tikai viena maza bungalo tipa viesu māja!
Baltas, pulverveidīgas smiltis, kokosriekstu palmas, pilnīgi kristāldzidrs ūdens, un tikai saujiņa cilvēku, kas bauda šo ''Bounty'' tipa pludmali un miera oāzi. Tikai tīrāka pludmale varētu būt, jo starp nokritušajiem kokosriekstiem, vietām pavīd arī cilvēku atstātie atkritumi.
Tropiskā Bai Sao pludmale Fū Kok salā (Phu Quoc island)
Kristāldzidrais Bai Sao pludmales ūdens, Fū Kok salā (Phu Quoc island)
Long Beach - Fū Kok salas galvenā viesnīcu pludmale
Valsts lielākā pilsēta Hošimina (senāk Saigona) atrodas salas dienvidos. Tā ir vieta, kas visvairāk asociējas ar nežēlīgo Vjetnamas karu. Tieši pēc kara beigām pilsēta tika nodēvēta Hošimina vārdā, par godu tautas varonim un tēvam, kurš visu savu dzīvi veltīja Vjetnamas neatkarībai, no franču jūga un amerikāņu ietekmes.
Mūsdienās pilsēta piesaista tūristus ar koloniālo arhitektūru, tempļiem, tirgiem, muzejiem un ''skaļāko'' naktsdzīvi klusajā Vjetnamā.
Hošiminā atrodas iespaidīgs Kara muzejs, veltīts Vjetnamas karam. Muzeja ekspozīcijā ir dažādi, ieroči un kara tehnika, ko atstāja amerikāņi, tāpat ir ierīkota tipiska karagūstekņu cietuma kopija, kur noķertie komunisti un karavīri tika nežēlīgi spīdzināti, bet....
... visiespaidīgākā ekspozīcijas daļa, vienozīmīgi bija fotogrāfiju galerija, kura parāda to taisnību un nežēlastību, kas karā tika piedzīvota un ko nerāda Holivudas filmas. Šķiet lielākā daļa no ārzemju tūristiem tur bija mēli norijuši, un apstulbuši staigāja un vēroja bildes, ko šis karš nodarījis Vjetnamas iedzīvotājiem - bildes ar amerikāņu karavīru pastrādātiem slaktiņiem, kuros tika nogalināti bērni, sievietes, sirmgalvji; bildes ar karā sakropļotiem un spīdzinātiem cilvēkiem; bildes ar raudošiem un apdegušiem bērniem; bildes ar sakropļotiem cilvēkiem, kas cietuši Napalma un citu bumbu uzlidojumu laikā; bildes ar cilvēkiem, kurus sakropļojušas amerikāņu izlaistās ķimikālijas, īpaši Agent Orange, kura, kā daudzas citas tika nelegāli izmantotas šajā karā un padarīja cilvēkus par pilnīgiem kropļiem. Pēc kara ANO atdzina un pasludināja, ka ASV ir izvērtusi nepamatotu karadarbību neatkarīgā zemē, karā izmantojot nelegālu ieročus, tādējādi veicot genocīdu pret vjetnamiešu tautu un noziegumu pret cilvēci!
Foto:
Kreisajā pusē: vjetnamieši piesieti pie amerikāņu tanka, tiek vilkti pa zemi, līdz nāvei
Labajā pusē: vjetnamieša atliekas pēc Napalma bumbas.
Valsts lielākās pilsētas Hošiminas (senāk Saigona) apkārtnē atrodas Kū Čī tuneļi (Cu Chi) - vjetkongiešu veidoti pazemes tuneļu labirinti, kurus komunisti izmantoja partizānu kaujās pret amerikāņiem Vjetnamas kara laikā. To izveidošana bija ļoti nozīmīga uzvarā pār amerikāņiem, jo vjetnamieši varēja izlīst no nekurienes, uzbrukt amerikāņu vienībai un ātri nozust, amerikāņiem nezināmā virzienā.
Ieejas tuneļos tika ļoti meistarīgi slēptas.
Pazemes labirintos vjetnamieši izveidoja veselas pilsētiņas, ar guļamistabām, virtuvēm, mazām slimnīcām, ieroču fabrikām. To tuneļi bija tik šauri un zemi, ka amerikāņi pat atrodot tuneli, nevarētu īpaši tālu noiet.
Ziedi no Vjetnamas
Foto: Plumērijas zieds pie Minh Mang imperātora kapenēm
Ziedi no Vjetnamas
Foto: Lotuss pie Bau Ba ezera ar Mui ne smilšu kāpām fonā
Ziedi no Vjetnamas
Foto: Zieds pie tempļa Hoi An
Ziedi no Vjetnamas
Foto: Bugenvilliju ziedi pie tempļa Hoi An