Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi

  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 1
    Fotogalerijas autors - Jānis Kreicbergs. Par Francijai piederošo Reinjonas salu šķiet tikai retais ir dzirdējis un vēl mazāk ir to cilvēku, kuri zin kur šī saliņa atrodas. Bet žēl, jo tā ir viena no skaistākajām mazajām salām uz šīs planētas, kur valda apbrīnojama un pat neticama dabas daudzveidība. Reinjonas sala atrodas ĀFRIKAS DA, Indijas okeānā, starp Madagaskaru un Maurīciju.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 2
    Sala ir nedaudz mazāka par mums labi zināmo Sāremā salu Igaunijā, bet ainavas ir ļoti dažādas un kontrastainas, sākot no aktīva vulkāna (''Elles'') līdz zaļojošiem kanjoniem un palmu ieskautām pludmalēm (''Paradīzei''). Dienas laikā braukājot pa salu ainavas kardināli mainās vairākkārt un ik pēc stūra paveras kāds Mātes Dabas sarūpēts pārsteigums. Lietusmežiem klātas ielejas,... (Attēlā Takamakas ieleja un tās ūdenskritumi)
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 3
    ...klinšaini kalni, zaļojoši kanjoni...
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 4
    ... baltas un melnas smilšu pludmales, skaisti ūdenskritumi... (Fotogrāfijā - Takamakas ielejas ūdenskritumi)
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 5
    ..., mēness virsmai līdzīgi smilšu un klinšu plato, vulkāniski krāteri un lavas lauki. Un tas viss uz tik mazas saliņas. (Fotogrāfijā - viens no Piton de la Fournaise vulkāna aktīvajiem krāteriem, kas ik pa laikam piedzīvo ''lavas geizerus'')
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 6
    Reinjona ir ļoti liela un sena vulkāna virsotne Indijas okeānā, kas atšķirībā no ne tik kalnainās Maurīcijas ir jūtami jaunāka un joprojām aktīva vulkāna ''relikvija''. Salas rietumu daļa vulkāniskā aktivitāte ir apdzisusi un senos gigantiskos krāterus ir pārņēmusi veģetācija. Savukārt salas austrumu daļā atrodas jaunais un aktīvais Piton de la Fournaise, kurš ir pieskaitāms pie planētas aktīvākajiem vulkāniem. Šajā gadsimtā vulkāns ir izvirdis katru gadu. To reižu skaits protams atšķiras, jo vulkāns ir neprognozējams, bet visaktīvākais pēdējo 20 gadu laikā bija 1998. gads, kad vulkāns izvirda teju 200 reizes. Fotogrāfijā - mākoņu ielenktais Piton de la Fournaise vulkāns, Reinjonas ikona un populārākais apskates objekts.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 7
    Piton de la Fournaise vulkāna virsma ir ļoti iespaidīga. Tā ir ''klāta'' ar daudziem maziem krāterīšiem un plašiem lavas laukiem, atgādinot tādas kā ''Elles ainavas''. Pats lielais vulkāna krāteris slēpjas tur augšā, vulkāna galā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 8
    Viens no Piton de la Fournaise vulkāna krāteriem
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 9
    Viens no aktīvajiem vulkāna krāteriem. Diemžēl fotogalerijas autoram neizdevās ieraudzīt ļoti cerēto, vulkāna izvirdumu, ''lavas geizeru'' un ''lavas straumi''. Pēdējais izvirdums bija tikai 2 nedēļas pirms manas ierašanās Reinjonā, bet apmeklējuma brīdī kāpt uz vulkāna un tā krāteriem bija aizliegts, jo zinātnieki gaidīja nopietnu vulkāna aktivitāti. Ilgi nebija jāgaida, tikai 12 dienas pēc tam, kad autors pameta salu, Reinjonu piemeklēja kārtējais izvirdums. Nu varbūt nākošreiz paveiksies.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 10
    Draudīgā vulkāna pakāje.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 11
    Viens no mazajiem vulkāna krāteriem, ļoti simpātiskais, bet apdzisušais Formica Leo, Piton de la Fournaise pakājē. Vulkāna virsotne atrodas tur augšā - mākoņos.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 12
    Vulkānam apkārt plešas augsta klinšu siena.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 13
    Reinjonas salai viena no raksturīgākajām iezīmēm ir kalnu cirki, kas sastopami salas vidienē-rietumu daļā. Kalnu cirks ir gigantisks, amfiteātra formas, apdzisis vulkānu krāteris. Reinjonā to ir trīs - Cirque de Salazi, Cirque de Cilaos un Cirque de Mafate. Pateicoties lielajam nokrišņu daudzumam tie ir kalnaini, zaļi, veģetācijas pārņemti un upju izgrausti. Nepietiks tikai ar vienu, jāredz ir visi trīs, jo katram ir savas rozīnītes. Fotogrāfijā Cirque de Mafate no Le Maido skatu punkta.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 14
    Cirque de Mafate kalnu cirks un kalni no Le Maido skatu punkta. Cirque de Mafate ir ainavu ziņā visdramatiskākais kalnu amfiteātris, kā arī nesasniedzamākais, jo Mafate ciematiņus var sasniegt tikai šķērsojot kalnus un veicot pārgājienus, bet preces tiek piegādātas ar helikopteriem pa gaisu. Labi, ka franči ir sabūvējuši labus kalnu ceļus, kā rezultātā ceļotāji var baudīt to skaistumu nemērojot daudzas stundas kalnos.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 15
    Cirque de Mafate kalni
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 16
    Pasaule pie Tavām kājām.....lūkojoties uz Reinjonas augstāko virsotni - Piton de Neiges
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 17
    Cirque de Mafate kalnu cirks un kalni no Le Maido skatu punkta.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 18
    Autora iecienītākais Reinjonas skats no Cap Noir skatu punkta (Cirque de Mafate)- četras ļoti stāvas un varenas ielejas pie Tavām kājām, atstāj vienkārši bez elpas. Diemžēl bildē šis skats neietilpst un arī to varenumu neviena fotogrāfija nespēj parādīt. Lonely Planet ceļvedis jau brīdināja, ''nekas nespēs Tevi sagatavot šim skatam'' un tā arī bija... Vieta, kur paklanīties Dabas priekšā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 19
    Viens no Reinjonas varenajiem kanjoniem - ''vārti'' uz Cirque de Mafate ''kalnu amfiteātri''.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 20
    Daba nespēj radīt neko īpaši skaistāku par šo....
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 21
    Reinjonas kalni no Cap Noir skatupunkta, ko sasniedz īsā pastaigā gar ļoti stāvo Riviere des Galets ielejas malu.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 22
    Gandrīz tikpat iespaidīgs cik Cirque de Mafate, ir arī blakusesošais Cirque de Cilaos. Jau pats ceļš, kas ved uz cirka centru, Silaosas pilsētiņu, ir vairāk kā iespaidīgs, stipri atgādinot Norvēģijas ceļus. Fotogrāfijā - Cirque de Cilaos gandrīz 3 kilometrus augstās sienas no autobusa loga.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 23
    Silaosas cirka vizītkarte un ikona ir Reinjonas augstākā virsotne - Piton de Neiges kalns, kurš paceļas 3070 metru augstumā virs jūras līmeņa. Lai gan virsotne ir redzama no visiem cirkiem, tieši ar Silaosas cirku Piton des Neiges tas asociējas, tā kā no Silaosas pilsētiņas kalnos kāpēji dodas iekarot virsotni. Majestātiskākais skats ar Reinjonas augstāko kalnu paveras no Cilas - Ile a Cordes ceļa.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 24
    Pati Silaosas pilsētiņa un kalnu cirks sākotnēji bija izbēgušo vergu slēpšanās vieta, bet vēlāk atklājot termālos avotus, attīstījās un kļuva par franču kolonizātoru iemīļotu kūrortu, kur ārstēties, relaksēties un izbēgt no karstajām vasarām. Senā kūrmāja gan vairs nav saglabājusies, to tagad ir nomainījusi jaunā ar modernākām aparatūrām un mūsdienīgām SPA iespējām. Fotogrāfijā - Silaosas pilsētiņa pie Džonka dīķa.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 25
    Franči nebūtu franči, ja uz Reinjonu nebūtu atveduši vīnogulājus un nesāktu vīna darināšanas procesu. Pati Francija un labie vīni ir taču tik tālu, kāpēc gan neražot vīnus tepat, viņi nodomāja. Silaosas cirks tagad ir Reinjonas vīnu centrs un piedāvā arī degustācijas. Fotogrāfijā - vīnogulāji pie Ilet a Cordes ciematiņa Silaosas cirkā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 26
    Cirqe de Cilaos cirkā var redzēt vairākus kanjonus un ūdenskritumus, kā piemēram šo ''karājošo'' Fleurs Jeurs kanjonu un ūdenskritumu.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 27
    Bet ja interesē ūdenskritumi, tad noteikti ir jādodas uz - Cirque de Salazi, Reinjonas ''Zaļo kalnu cirku''. Tieši pateicoties lielākajam nokrišņu daudzumam, kas nolīst šajā cirkā, tas ir viszaļākais un ūdenskritumiem bagātākais kalnu amfiteātris Reinjonā. Fotogrāfija - Voile de la Marie ūdenskritums, kas daudzās kaskādēs gāžas pār cirka sienām
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 28
    Vēl viens no Salazī cirka lielajiem ūdenskritumiem ir 640 metrus augstais Cascade Blanche, kura augstums 12 reizes pārsniedz slavenā Niagāras ūdenskrituma augstumu. Tas ir noslēpies vienā no Salazi cirka kanjoniem - Bras de Caverne
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 29
    Lai gan Salazī cirkā kanjonu nav tik daudz kā Silaosas cirkā, to te netrūkst. Patiesībā pats interesantākais kanjoninga kanjons atrodas tieši Salazi kalnu amfiteātrī un tas ir Trou Blanc, jeb Baltais Caurums. Kanjonings ir ļoti aizraujoša aktivitāte, kur kādu kanjona posmu veic peldot pa upi, rāpjoties pa klintīm, laižoties lejā ar virvēm pa klintīm, slīdot lejā pa ūdenskritumiem un lecot lejā no klintīm brīvaja kritienā. Tie var būt ļoti dažādi,gan pēc grūtības pakāpes, gan aktivitātēm, bet neviens nav tik ''ūdeņains'' kā Trou Blanc.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 30
    Trou Blanc kanjonu pat varētu nosaukt par tādu kā Dabas veidotu akvaparku, kur strauja upe ir izveidojusi dažādus tipa nobraucienus pa ūdenskritumiem. Kopumā ekskursija ilga gandrīz visu dienu un laisties lejā garšļaukus no ūdenskritumiem iekrītot kā tāds ķieģelis ūdenī, sanāca vismaz 20 reizes. Daži ūdenskritumi bija diezgan bailīgi, bet pateicoties instruktoriem viss pasākums noritēja droši. Šķiet pie favorītiem ko gribētos izcelt būtu serpentīvveidīgais ūdenskritums ''Čūska'', kur kā bobslejā veicot virāžas bija jāslīd lejā, un otrs, ''Veļasmašīna'', kur iekrītot ūdenī tas griež kā centrafūga un parauj zem ūdens. Izklausās varbūt bailīgi, bet nav tik traki...
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 31
    ... traki bija lekt no 5 un 8 metrus augstas klints lejā, brīvaja kritienā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 32
    Bet, vistrakākais bija pietaupīts beigām, Grande Finale - lēciens no 17 metrus augstas klints (aptuveni 5 stavu mājas), daļēji brīvajā kritienā, jo pirms saskaršanas ar ūdeni instruktors pavelk virvi, lai ''mīkstinātu'' kritienu upē. Te nu adrenalīns bija virsotnē. Bet tas bija to vērts. Labi,ka Reinjonā ir vairāki desmiti šādu kanjoninga iespēju piemēroti visiem, gan profesionāļiem (Trou de Fer), gan iesācējiem un pat bērniem.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 33
    Arī Salazī cirka pilsētiņa ar ļoti interesanto nosaukumu Hell-Bourg, 19.gs beigās sāka atīstīties par termālā kūrorta centru, pateicoties atklātajiem karstajiem avotiem. Tiesa mūsdienas baudīt procedūras un mērcēties karstajos avotos vairs nevar, jo 20.gs. vidū zemes nogruvums nobloķēja termālos avotus, pec kā kūrmāja tika pamesta laika zoba varā. Fotogrāfijā - Mūsdienās pie Helburgas var apskatīt kūrmājas drupas, upītes krastā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 34
    Pati Helburga, pateicoties termālajiem avotiem un kūrmājai izveidojās par prestižu franču kolonizātoru vasarnīcu ciematiņu, kur viena pēc otras, skaistas koka mājas-muižas ar krāšņiem dārziem rotāja Helburgas centru. Fotogrāfijā - Folio muiža ar skaistākajiem dārziem ciematiņā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 35
    Tas joprojām ir simpātiskākais kreolu māju-muižu ciematiņš uz salas, kur vērot tipisko kreolu arhitektūru. Fotogrāfijā - Helburga atrodas 930 metrus virs jūras līmeņa, Piton des Neiges pakājē (3070 m v.j.l). Kalna stāvās sienas, vairāk kā 2 kilometru augstumā paceļas virs Helburgas kreolu māju jumtiem. Varens skats.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 36
    Bet vēl varenāki skati paveras no Piton des Neiges virsotnes. Lai tajā uzskāptu ir jāveic smags un pagarš pārgājiens no Silaos pilsētiņas. Virsotnē var uzkāpt un nokāpt vienā ļoti garā dienā, bet liela daļa izvēlas sadalīt divās dienās, pārnakšņot bāzes nometnē un sagaidot saullēktu nākošajā. Autors izvēlējās smagāko variantu un sākot kāpt saullēkta laikā no Silaos pilsētiņas. Taka, kas ved virsotnē ir ļoti stāva, īpaši tās sākumā. Kāpiena laikā veģetācija mainās kardināli. Sākumā vedot garām priežu un citu lielo koku birzīm, vēlāk garām kriptomerijas koku-krūmu mežiem (fotogrāfijā),...
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 37
    ..., visbeidzot tuvojoties virsotnei veģetācija kļūst pavisam trūcīga un uz vulkānisko akmeņu un klinšu fona var redzēt tikai sausus, pelēcīgas krāsas viršveidīgus augus.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 38
    Pēc smagā kāpiena autors uz ''Reinjonas jumta'' un trekinga lielākā notikuma - Piton de Neiges virsotnē, 3070 metru augstumā, no kura paveras iespaidīgi skati visos virzienos.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 39
    Salas augstākais kalns ir virsotne sen apdzisušam, milzīgam vulkānam, kurš ''iznirstot'' no Indijas okeāna izveidoja Reinjonas salu pirms miljoniem gadu. Tāpēc nav brīnums, ka virsotnes ieži vietām ir dzeltenīgās, sarkanās nokrāsās un protams arī vulkāniski melni.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 40
    Skats no Piton des Neiges virsotnes. Kalnā ieteicams uzkāpt, jo agrāk, jo labāk, tā kā pēcpusdienā vai pat vēlā rītā, tas vienmēr pazūd mākoņu jūrā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 41
    Tā bija arī šoreiz. Uzkāpjot virsotnē pavērās lieliski skati, bet uz plkst. 12:00 viena virsotne pēc otras krita ''mākoņu gūstā'', pilnībā mainot apkārtējo ainavu. Road to Heaven - taka, kas ved, ''mākoņu jūras'' ieskautajā, Reinjonas augstākajā virsotnē.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 42
    Nav obligāti jāsvīst uz kalnu takas, lai redzētu Piton de Neiges virsotnes skatus. Vietējie parūpējušies par stipri vien vieglāku variantu - dārgs lidojums ar helikopteru vai maciņam stipri draudzīgākais lidojums mazā, divvietīgā lidmašīnītē (vieta pilotam un vienam pasažierim), kas noteikti būs viens no neaizmirstamākajiem pasākumiem Jūsu mūžā. Vismaz autoram tas noteikti bija, elpu aizraujoši skati + adrenalīns, kad mazais kukuruzņiks gaisā vienu brīdi sāka kratīties.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 43
    Autors izvēlējās garo lidojumu apkārt visais salai, vērojot no augšas visus trīs kalnu cirkus, zaļos kanjonus un ielejas, ūdenskritumus, lielo vulkānu un, protams, Piton de Neiges, no visām debespusēm, tai skaitā lidojot tikai nedaudz virs virsotnes, kas bija viens no lidojuma kulminācijām. Fotogrāfijā - Piton des Neiges kalns.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 44
    Tā kā pēcpusdienā vienmēr ap cirkiem un kalniem savelkas biezi mākoņi, tad rīts ir vislabākais laiks, kad veikt lidojumu. Autors izvēlējās ļoti agru rīta stundu, neilgi pēc saullēkta, kas šajā rītā aiz kalniem bija diezgan iespaidīgs.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 45
    Lidojot agrā rīta stundā, mīnuss ir ļoti trūcīgā gaisma, kas vietām traucē skaistu fotogrāfiju uzņemšanai, savukārt pluss ir brīžiem nereālie skati, kad saules stari laužas pāri virsotnēm ...
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 46
    ... un mēģina ielauzties tumšajos kanjonos. Tieši patumšie, vēl saulesstarus nesasniegušie kanjoni, izraisa vēl lielāku bijību un varenību, radot patiesu izbrīnu un aizkustinājumu. Fotogrāfijā - saules stari laužas Riviere des Galets kanjonā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 47
    Viegli izgaismotie Reinjonas kalni rīta stundā, no putna lidojuma (mazās lidmašīnītes)
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 48
    saules stari laužas caur Cirque de Mafate kalnu amfiteātra virsotnēm
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 49
    Viegli izgaismotie Reinjonas kalni rīta stundā, no putna lidojuma (mazās lidmašīnītes)
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 50
    Reinjonas fotokartiņu favorīts un salas iespaidīgākais kanjons - Trou de Fer jeb Dzels Caurums, kurš bildē diemžēl autoram īsti nesanāca, tūcīgās saulesgaismas dēļ. Tāds izskatās trou de Fer visā tā krāšņumā: http://m.jourdan974.free.fr/photos072001/Trou_de_fer.jpg
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 51
    Izplūdušais un patumšais Trou de Fer kanjons un ūdenskritumi.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 52
    Tapat lidojums sniedz iespēju paskatīties uz Pito de la Fournaise vulkānu no pavisam cita rakursa. No putna lidojuma, ''Ellei'' līdzīgais lavas un krāteru lauks, izskatās gluži kā Mēness virsma.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 53
    Lidojums dod iespēju arī ieskatīties milzīgajā, gandrīz 1 kilometru dziļajā (!) Dolomieu Crater, kas ir Piton de la Fournaise galvenais krāteris.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 54
    Dolomieu krāteris - salas lielais bieds.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 55
    Krāteru un lavas lauks no putna lidojuma
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 56
    Reinjonas kalni un virsotnes agrā rīta stundā no putna lidojuma mazajā lidmašīnītē
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 57
    Mākoņu ielenktās Reinjonas virsotnes
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 58
    Cirque de Mafate, jau lidojuma beigās.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 59
    Ja Piton des Neiges liekas pa grūtu, noteikti vajag pamēģināt kādu citu taku un vieglāku pārgājienu, jo tikai tā var sajust un izbaudīt kalnus. Reinjonas salā takas ved krustām šķērsām un tā, ka katrs var atrast pastaigu vai vieglu pārgājienu savām iespējām un interesēm. Fotogrāfijā - taka, kas ved uz Bras Rouge kanjonu un ūdenskritumu, Cirque de Mafate.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 60
    Pastaigas arī dod iespēju iepazīties ar daudzveidīgo un interesanto salas veģetāciju.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 61
    un eksotisko ziedu pasauli. Fotogrāfija - kallas ziedi Belouve-bebour mežā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 62
    Visinteresantākā veģetācija ir sastopama Foret de Belouve-Bebour aizvēsturiskajā mežā. Fotogrāfijā - Reinjonai tik tipiskā ''Papardes palma''
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 63
    Belouve-Bebour aizvēsturiskais mežs ar sagāzušiem, noaugušiem kokiem, papardēm, zālēm, dīvainām palmām, kokiem un sūnām. Tā varētu būt perfekta vieta nākošajai Jurassic Park vai King Kong filmai, ja vien amerikāņiem nebūtu tik slikti ar ģeogrāfiju.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 64
    Belouve-Bebour aizvēsturiskais mežs. Nekad nebūtu ticējis, ka mežs var būt tik interesants un acij tīkams.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 65
    Mistikas pārņematais Belouve-Bebour mežs. Tā vien liekas, ka aiz stūra tūlīt izlīdīs kāds dinozaurs....
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 66
    Pārgājieni un trekings dod arī iespēju izpētīt neapgūto un grūti sasniedzamo Cirque de Mafate cirku. Fotogrāfija - skats uz Cirque de Mafate uz Col Talbit kalnu pārejas, kas atdala Mafates un Silaosas cirkus.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 67
    Kā arī sasniegt Mafates cirka ''aizmirstos'', ''Pasaules nostūra'' ciematiņus, kā, piemēram, Marlu. Ciematiņā ir tikai kādas piecas mājeles un četri mazi kalnu hostelīši, tāpēc diezgan komiski un neticami liekas, ka miestiņam ir maza skoliņa un aptuveni tikpat liela, aprūsējusi koka un skārda baznīciņa. Fotogrāfijā - amizantā Marla baznīciņa un vēl amizantākais baznīcas zvanu tornis
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 68
    Marla bija daļa no galerijas autora trekinga maršruta. Marlu var sasniegt 5 stundu pārgājienā no Silaos pilsētiņas, šķērsojot Col Talbit kalnu pāreju.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 69
    Tomēr lielākā daļa no labākajiem skatu punktiem un apskates vietām ir ērti sasniedzama, pa serpentīnveidīgiem kalnu ceļiem, piemēram, ļoti dziļo Komersona krāteris. Tas izveidojās grandioza sprādziena un lavas izvirduma rezultātā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 70
    Iespaidīgs panorāmas skatu punkts, daļēji pārkaroties par Pazudušo ieleju, uzcelts pie Grand Bassin, vietas, kur trīs ielejas saplūst kopā. Par Pazudušo ieleju to sauc, jo vienīgais veids kā sasniegt ielejas ''grīdu'' ir stāvs pārgājiens.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 71
    Vieta, kur saplūst kopā trīs ielejas - Grand Bassin jeb Pazudusī ieleja (Lost Valley). Viens no neskartākajiem un nepieejamākajiem Reinjonas kanjoniem
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 72
    Grand Bassin jeb Pazudusī ieleja (Lost Valley).
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 73
    Ūdenskritums Grand Bassin ielejas pakājē
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 74
    Viens no interesantākajiem ceļa posmiem Reinjonā šķērso dīvaino Plain de Sable plato.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 75
    Plaine de Sable plato ir vulkānisko smilšu un pelnu lauks, kurš neparasto krāsu un klinšu dēļ atgādina Mēness ainavas.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 76
    Klinšu veidojumi Plaine de Sable plato
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 77
    Plaine de Sable plato krāsainās zemes un vulkānisko smilšu lauki no Pac de Sable kalnu pārejas
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 78
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 79
    Klinšu veidojumi Plaine de Sable plato
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 80
    Mēness Ainavas Plaine de Sable plato
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 81
    Vēl viens ainavisks ceļš vijas gar salas dienvidrietumu piekrasti, tā saucamo Wild South jeb Mežonīgajiem Dienvidiem. Fotogrāfijā - ceļa posms Grand Brule, kuru regulāri ''izkropļo'' Piton de la Fournaise vulkāna lavas straumes, plūstot ceļā uz okeānu. http://www.dumpert.nl/mediabase/foto/8023c464_ANP_5400492.jpg
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 82
    Lavas lauki un Piton de la Fournaise vulkāna austrumu puse
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 83
    Le Grand Brule - milzīgi lavas lauki, daudzu kilometru garumā, kas ieplūst okeānā. Vienā no pēdējo gadu lielākajiem izvirdumiem, okeānā atdzisusī lava palielināja salas platību par 30 hektāriem(!).
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 84
    Cap Merchant rags - salas galējais dienvidu punkts ar Bazalta klintīm, klinšu arku, lavas laukiem, kas ''ieplūst okeānā'' un milzīgiem viļņiem.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 85
    Netradicionāla ainava - nodeguši koki un lavas lauki, kas ''ieplūst okeānā'' pie Cap Merchant raga.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 86
    Vientuļa, vulkāniskās izcelsmes, melno smilšu pludmale pie Sentdžosefas
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 87
    Cascade d'Anse - maza zvejnieku ostiņa, palmu birzs, ūdenskritumi, okeāna viļņi...
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 88
    Cascade de la Grande Ravine ūdenskritums Langevinas upes ielejā - viens no skaistākajiem Reinjonā. Ūdenskritumu vienā bildē iekļaut nav iespējams, tāpēc šī ir labā puse un....
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 89
    ... un šī ir Cascade de la Grande Ravine ūdenskrituma kreisā puse
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 90
    Zilganās un zaļganās nokrāsas ''baseins'' pie Cascade de la Grande Ravine ūdenskrituma
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 91
    Riviere de Remparts kanjons - viens no dziļākajiem un iespaidīgākajiem Reinjonā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 92
    Riviere de Remparts kanjons
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 93
    Tāpat, salas dienvidrietumos atrodas slavenākais salas dievnams - Notre Dame des Laves baznīca, kas šķiet nepievērstu tūristu uzmanību, ja vien 1973. gadā nenotiktu kāds būtisks notikums - milzīgs vulkāna izvirdums. Izvirduma laikā baznīca brīnumainā kārtā izglābās no lavas straumes, kas nesās tieši ciematam virsū, ceļā uz okeānu, noslaukot to no zemes virsmas. Bet notika brīnums un lavas upe pirms pašas baznīcas durvīm sašķēlās un applūda apkārt tai, pasargājot dievnamu. Vietējie to uzskata par lielo salas brīnumu un izglābšanos. Tagad ieeja uz baznīcu ved caur lavā izcirstām trepītēm.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 94
    Blakus baznīcai atrodas Dievmātes statuja ar lietussargu rokā, kas simbolizē aizsardzību pret vulkānu. Tās celtniecību sponsorēja kāds bagāts lauksaimnieks, mēģinot tādējādi pasargāt savus laukus no ''draudīgās vulkāna acs''.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 95
    60 metrus augstais Niagāras ūdenskritums sausajā sezonā (bildē) ir vāja atblāzma no savas slavenās ''Amerikāņu māsas'', bet lietus sezonā, kad pār visu klinti gāžas lejā lielas ūdens masas tas ir ļoti iespaidīgs.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 96
    Grand Etang ezers-dīķis un ūdenskritumi
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 97
    Reinjona, viennozīmīgi ir dabas galamērķis, bet tas nenozīme, ka salai nav vēsturisku apskates objektu. Par salas drudžaino vēsturi - pirātu, britu un franču kolonizatoru kaujām, liecina senie lielgabali, galvaspilsētas Sent Denī, krastmalā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 98
    Senlaicīgā Sentpolas kapsēta, kur gadsimtiem tikuši apglabāti salas slavenākie iedzīvotāji, tai skaitā kapsētas zvaigzne pirātu ''karalis'' Olivers Levasjērs La Buse, kurš 18 .gs. bija galvenais bieds Indijas okeānā (Dienvidu Jūrās), līdz viņu noķēra un pakāra. Pirāta bagātības tā arī neatrada un tā joprojām atrodas entuziasti, kas mēģina tās atrast. Pirāta kapa krustā ir iegravēts pirātu klasiskais apzīmējums - galvaskauss ar sakrustotiem kauliem, bet kapam kreisajā pusē atrodas lielgabals.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 99
    Galvaspilsētā St.Denis un ballīšu pilsētā St. Pierre var lieliski vērot valsts reliģisko daudzveidību un daudznacionālo sastāvu - eiropiešu pēcteču, āfrikāņu, ķīniešu un indiešu komūnas. Reinjonā katrs var atrast kaut ko savai ticībai, kristieši - baznīcas, budisti - tempļus, musulmaņi - mošejas, hinduisti - hindu tempļus vai hedonisti - pludmales. Fotogrāfijā - ķīniešu templis St.Pierre pilsētā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 100
    Baznīca Salazī pilsētiņā, Cirque de Salazi.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 101
    Eiropiešu koloniālās arhitektūras paraugs - rātsnams St.Pierre pilsētā.
  • Reinjonas sala - starp Elli un Paradīzi 102
    Un tad, pēc visa piedzīvotā un pieredzētā, ar pašapmierinātu sirdi un pilnu vezumu ar labām emocijām un atmiņām, var dodies mājās...uz sniega pārņemto Latviju. Fotogrāfijā - Piton de la Fournaise vulkāna virsotne, kas mūžīgi cīnās ar mākoņiem. Fotogalerijas autors - Jānis Kreicbergs.