HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS

  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 1
    Havaju salu piekraste ir apbrīnas vērta. Pasakainas pludmales, te mijas ar iespaidīgām klintīm, lavas laukiem, lietusmežiem noaugušām ielejām...un pat ūdenskritumiem, kas krīt tieši okeānā. Turklāt vējš un viļņi radījuši diezgan unikālas reljefa formas, salu piekrastē, izveidojot interesantas arkas un klinšu veidojumus padarot ainavu vēl unikālāku.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 2
    Spouting Horn, Kauai sala Havaju salas ir apdāvinātas ar vairākiem tā saucamiem bļaujošajiem caurumiem (blowhole) jeb okeāna geizeriem. Tas ir netipisks okeāna un vulkāna veidojums, kur zemūdens lavas alā, iedrāžās okeāna viļņi, ar lielu dārdoņu, izšļācot pamatīgu ūdensstrūklu jeb geizeru gaisā. Troksnis ko taisa Kauai salā apmeklētais Spouting Horn ir pamatīgs, varbūt tāpēc ar šo vietu saistās sena leģenda. Senie Havajieši ticēja ka šajā vietā, lavas alā, gudrs zvejnieks ir ievilinājis Kaikapu (ķirzakas veidola dievība) un pamatīgais troksnis kas pavada Spouting Horn okeāna geizera izrādi ir Dieva dusmu rūciens.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 3
    Gleznainais Hanalei līcis, Kauai salā
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 4
    Havaju salu ‘’Piekrastes Olimps’’ un nepārprotami viens no lielākajiem notikumiem ir izbrauciens ar kuģīti pa gleznaināko piekrasti pasaulē – Napali krastu. Skaļus titulus šai vietai piedēvē, bet kur gan vēl vienuviet var vērot masīvas vulkānu klintis, neparasti izrobotas ielejas, ūdenskritumu kaskādes, neredzētu tropu lietusmežu veģetāciju, skaistas okeāna grotas, neskartas pludmales un nevar aiz mirst par zilganzilo ūdeni, turklāt tajā rotaļājas delfīni. Neviens cits krasts nevar piedāvāt to visu vienuviet. Tomēr par pārsteigumu man, Napali nav baudāms tikai virs ūdens, bet arī ūdenī. Pelde ar trubiņu pārsniedza visu cerēto. Bez neskaitāmām krāsainām zivīm, no kurām vairākas nekur nebija redzētas, lielais notikums bija divi bruņurupuči. Aizrāvos ar to vērošanu, līdz vienā brīdī, paskatoties uz leju, ieraudzīju divas okeāna valdnieces, tas ir haizivis, kas graciozi aizpeldēja tieši zem manis.... Šādu sajūtu dēļ ir vērts ceļot.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 5
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 6
    Gleznainais Napali krasts - okeāna alas vulkāniskajās klintīs. Tādu šeit bija daudz
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 7
    Ūdenskritums vienā no okeāna alā Napali krastā
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 8
    Delfīnu rotaļas pie Napali krasta (Spinner Dolphins)
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 9
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 10
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 11
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 12
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 13
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 14
    Gleznainais Napali krasts
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 15
    Gleznainais Napali krasts - okeāna ala ar caurumu virs tās.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 16
    Gleznainais Napali krasts - King Kongs noraugās Klusā okeāna virzienā
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 17
    Turtle Town, Maui sala Kā jau nosaukums liecina, Bruņurupuču pilsēta, šajā vietā jābūt daudz bruņurupučiem un tā arī ir. Ja citās snorkelēšanas un niršanas vietās vajadzīga nedaudz veiksme, lai ieraudzītu jūras bruņurupučus savā elementā, zem ūdens, tad Bruņurupuču pilsētā, kas atrodas turpat blakus pie Makenas pludmales un ir sasniedzama ikvienam, pat tiem, kas ar peldēšanu ir uz Jūs, veiksmi nev ajag, no bruņurupučiem tur mudž vienmēr. Havaju salas nav tikai pasakaina vieta virs ūdens, bet ne mazāk interesanta tā ir arī zem ūdens, kur viegli var ieraudzīt zemūdens pasaules retākos iemītniekus – delfīnus, bruņurupučus, haizivis, rajas un mantas, nemaz nerunājot par daudzkraisainajām zivtiņām....turklāt arī apkārtne neliek vilties, jo bez koraļu dārziem, peldētāji var baudīt pat zemūdens vulkāna krāterus, kurus pa mājām sauc krāsainie Havaju salu zemūdens pavalstnieki. Tur lejā valda pavisam cita pasaule un Havaju salās tā noteikti neliks vilties.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 18
    Viens no Maui ēdienkartes pamatēdieniem, kas atklāj salas skaistāko piekrasti ir Hanas Highway, ko visur aģitē kā gleznaināko ceļu Havaju salās. Un paskatoties vien uz sastāvdaļām, pazūd šaubas kāpēc tieši šim ceļam piešķirts augstais gods. 54 vienas joslas tiltiņi, aptuveni tikpat ūdenskritumi, lietusmeži, palmu birzis, bambusu birzis, visdažādākie tropiskie koki un augi, lavas klintis un alas, klinšu arkas, kalni un zaļojošas ielejas, dabas veidoti baseini un visdažādāko krāsu pludmales , gan melnas, gan pelēkas, un pat arī sarkanas.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 19
    Gana iespaidīgi ingredienti lai Hanas ceļš kļūtu par vienu no Havaju salu saldajiem ēdieniem, turklāt izbraukt šo šauro 60 km garo ceļu ar riteni bija ka punkts uz i....redzot vēl vairāk...sajūtot lietusmežu aromātus...apstājoties kur sirdij patīk.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 20
    Tipiska Havaju salu ainava, kur viļņi triecas pret piekrastes klintīm
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 21
    Vulkāniskās saliņas pie Habas lielceļa
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 22
    Gleznainais Havas lielceļš
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 23
    Pēdējās Havaju salas, Big Hawaii Island izpēte iesākās uz ļoti augstas nots, piedzīvojot vienu no aizraujošākajiem notikumiem savā bagātajā 64 valstu ceļošanas pieredzē - nakts peldi ar mantām, lielāko no raju sugām. Droši vien neko daudz tas neizsaka un es arī negaidīju, ko tādu. Youtube video it kā bija redzēti un izskatījās forši, bet ne tuvu tam, kā tas ir piedzīvot to realitātē. Ne velti titu lētais Travel Magazine šo peldi ir pasludinājis par vienu no Pasaules TOP 10 piedzīvojumiem, kas katram īstenam ceļotājam reizi dzivē ir jāpiedzivo. Sasniedzot vietu, kur mantas mēdz ieturēt vakariņas, nakts melnumā, bruņojies ar masku, trubiņu un lukturīti, laidos ūdenī kopā ar pulciņu citu ceļotāju. Nirēji ar akvalangu nolaidās līča gultnē, bet snorķelētāji turējās augšpusē spīdinot lukturus uz leju. Gaisma piesaista planktonu, kas savukārt ir mantu pamatbarība un tās sarodas uz vienu no iespaidīgāko pasaules izrādi. Prožektoru (tas ir, lukturu) izgaismotajā okeānā, starp tūkstošiem burbuļu, kas nāca no nirēju akvalangiem, saradās šī šova zvaigznes, daudz zvaigznes, kas sāka deju zem ūdens nolaižoties lejā pie nirējiem un tad paceļoties augšā pie snorķelētājiem. Uz šīs naktī izgaismotās un burbuļiem pārņemtās ''skatuves'' fona vērot graciozākos zemūdens pasaules iemītniekus ir kas patiesi neaprakstams. Vairāk kā 20 milzīgi zemūdens ''kondori'', kas platumā sasniedz pat 4 metrus, šovakar bija ieradušies uz maltīti un trīs no tiem virpuļoja man burtiski deguna galā un viena pat pieskārās, jeb norīvējās garām. Apbrīnojamas sajūtas vērot šos cēlos okeāna iemītniekus tik tuvu, brīvā dabā. Vārdos neizsakāmi...tā nu ir lieta kas jāpiedzīvo katram pašam, lai pārliecinātos, ka pelnīti mantu ''zemūdens dejas'' jeb ''vakariņas'' ierindotas pasaules iespaidīgāko piedzīvojumu sarakstā.
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 24
    Masīva arka vulkāniskajā klintī pie Chain of the Craters ceļa
  • HAVAJU SALAS-KALNI UN OKEĀNS 25
    Tipiska piekrastes ainava Big Hawaii Island - nebeidzami lavas lauki un vulkāniskās klintis