Ūdenskritumi Havaju salās ir tūkstošiem, kā nekā tā ir lietainākā vieta uz Zemes, dodot pamatu neskaitāmām ūdens kaskādēm. Tā kā salas ir salīdzinoši maza izmēra, tad, protams, šeit neatrast Niagāras vai Viktorijas tipa ūdenskritumus. Ūdens kaskādes ir pārsvarā ir šauras un garas, kuru izmērus ļoti diktē tās dienas laika apstākļi. Ja iepriekšējās dienās ir lijis lietus, salas, īpaši Kauai, pārtop krāšņā ūdenskritumu dārzā.
Foto: mazs ūdenskritums krāsainajā Waimea kanjonā, kurš saulainā dienā atgādina varavīksni, kas nokritusi uz zemes un izkrāsojusi masīvo aizu visdažādākajās krāsās.
Havaju salās ūdens kaskādes ne tikai krīt no augšas uz leju, bet tās arī nostājas pret gravitācijas spēku un traucās debesīs. Salas ir apdāvinātas ar vairākiem tā saucamiem bļaujošajiem caurumiem (blowhole) jeb okeāna geizeriem. Tas ir netipisks okeāna un vulkāna veidojums, kur zemūdens lavas alā, iedrāžas okeāna viļņi, kas ar lielu dārdoņu, izšļāc pamatīgu ūdens strūklu jeb geizeru gaisā. Tro
ksnis ko taisa Kauai salā apmeklētais Spouting Horn ir pamatīgs, varbūt tāpēc ar šo vietu saistās sena leģenda. Senie Havajieši ticēja, ka šajā vietā, lavas alā, gudrs zvejnieks ir ievilinājis Kaikapu (ķirzakas veidola dievība) un pamatīgais troksnis, kas pavada Spouting Horn okeāna geizera izrādi ir Dieva dusmu rūciens.
Ūdenskritums, kurš attēlots slavenajā filmā Jurassic park. Arī šīs nekādīgi nav sasniedzams pa sauszemi un vienīgā iespēja to redzēt ir caur helikoptera logu.
Bezgalīgās Kauai salas ūdenskritumu kaskādes, kuras vislabāk vērot ir dodoties lidojumā ar helikopteru
Pasakainais Waialeale krāteris, kurš tiek uzskatīts par slapjāko(nokrišņiem bagātāko) vietu pasaulē - kā rezultātā šeit regulāri līst un viens pie otra lejā drāžas šauras, garas ūdens kaskādes. Tiesa bildēt gan ir pavisam grūti, jo lietus piles uz helikoptera logiem, padara to par Mission Impossible.
Waialeale krātera neskaitāmās ūdenskritumu kaskādes
Daudzi ūdenskritumi Havaju salās savu tecējumu noslēdz okeānā, līdzīgi kās šis gleznainajā Napali piekrastē. Labākie okeāna ūdenskritumi gan ir sastopami ļoti neskartās un grūti sasniedzamās vietās - Molokai salas piekrastē un Waipio ielejā uz Big Hawaii Island
Paparžu grota ir viens no slavenākajiem apskates objektiem Kauai salā. Lai gan tā ir gana neparasta, papardēm un tropu augiem noaugusi ala, savulaik šī vieta bija vēl daiļāka. Mūsdienās pār Paparžu grotu (ja labi ieskatās) krīt maza ūdenskrituma tērcīte, bet savulaik te gāzās pamatīga ūdens kaskāde, veidojot apbrīnojamu skatu. Bet Havaju salu Staburags tika pazaudēts līdzīgi kā mūsējais, jo vietējie cukurniedru plantatori izdomāja uzcelt dambi, lai lietus ūdeni novadītu uz savām plantācijām...tās Havaju salas zaudēja savu Staburagu.
Oheo Gulch baseini jeb Septiņi svētie baseini ir viens no gleznainā Hanas ceļa vizītkartēm un Maui salas populārākajām vietām. Septiņi dabas veidoti baseini, kas savienoti ar dažiem ūdenskritumiem ieplūst okeānā, skaistā klinšainā vietā, kas pārņemta ar tropu veģetāciju. Turklāt šajā vietā kad ūdens plūsma nav pārāk liela, var peldēties, padarot to par baudāmāko vietu kur atveldzēt ķermeni, pēc sakaršanas saulē...mazs Paradīzes stūrītis, pēc plašajiem un draudīgajiem Haleakala vulkāna lavas laukiem.
Oheo Gulch baseini jeb Septiņi svētie baseini
Wailua Falls - viens no daudzajiem ūdenskritumiem kas izrotā gleznaino Hanas ceļu
Trīs lāču ūdenskritums - vēl viena no daudzajām Hanas ceļa ūdens kaskādēm. Iesaukt tā pateicoties slavenajai pasakai un ūdenskrituma formai ar trīs dažādām ūdens kaskādēm, simbolizējot lāču tēvu (pa kreisi), māti (vidū) un mazuli (pa labi).
129 metrus augstais Akaka Falls ir viens no skaistākajiem Lielās Havaju salas ūdenskritumiem
129 metrus augstais Akaka Falls
Līdzīgi kā Kauai salā, arī Big Hawaii Island dodoties helikoptera lidojumā var ieraudzīt neskaitāmus un cilvēkam nepieejamus ūdenskritumus, kas šajā salā ļoti kontrastē uz blakus esošajiem melnajiem, kūpošajiem, bezgalīgajiem lavas līdzenumiem.