Ķīnas ceļojuma pēdējā daļa aizveda mani uz kādus ļoti neparastu un fenomenāli skaistu nostūri - Zhangjiajie (izrunā Dzjandzjaidzjie), kas atrodas Hunan provinces ziemeļos. Fantastisks apvidus, kur paceļas tūkstošiem smailu un garu klinšu pīlāru, kas pārsteidz ar saviem izmēriem, sasniedzot pat 370 m augstumu. Vesels klinšu kolonnu mežs, kuram nav analoga uz mūsu planētas. Viena no vietām kur no bērnības jau sapņoju nokļūt...un vēl viens brīnums, ko Eiropa un Pasaule, tā īsti nav atklājusi. Divas dienas ko šeit pavadīju, satiku tikai kādus 4 baltos ceļotājus dienā...aziāti gan netrūkst, gan vietējie, gan japāņi un korejieši, kuri te ierodas ar čarterreisiem uz veselu nedēļu pat sataisa pamatīgas rindas.
Tieši šī bija tā vieta, kur Kamerons iespaidojās lidojošo kalnu radīšanai (Hallelujah Mountains) filmā Avatars...jo miglā šo pīlāru virsotnes, izskatās kā mākoņos lidojošas salas.
Bet iesāku fotostāstu ar citu vietu kas atstāja ne mazāku iespaidu uz mani....kārtējā FANATIKAAAAAAAAAAA vieta, ko Daba dāvājuši šai zemei. Turpat pie Zhangjiajie klinšu kolonnu apvidus, atrodas vēl viena īpaša vieta - Tjaņmena (Tian Man) kalni, kas tulkojumā nozīme Debesu vārtu kalni. Šāds neparasts nosaukums nav iedots, ne bez iemesla, jo skaistajos un dramatiskajos kalnos atrodas milzu caurums virsotnē...no kurienes arī nāk asociācija ar ''Debesu vārtiem.'' Jau atkal jāsecina, ka tūrisms vēl Ķīna ir vēl autiņos, jo šī varena vieta tika atklāta un piesaistīja uzmanību tikai 1999. gadā, kad traki avantūristi izlidoja caurumam ar lidmašīnām. Pēc tā ķīnieši ķērās pie darba un radīja inženierijas brīnumu...izbūvējot kalnos 99 serpentīnu ceļu, kas ved līdz caurumam un dažus gadus atpakaļ atverot šo vietu apmeklētājiem.
http://flighttochina.net/wp-content/uploads/2007/10/zhangjiajie.jpg
Jāsaka ka nokļūšana līdz caurumam un šai fenomenālajai vietai nav tik vienkārša. No Zhangjiajie pilsētiņas iet pasaulē garākais funikulieris (nezinu vai tā ir jo visu laiku Venecuēla bija garākais, bet tā kā šis ir jauns, tad varbūt Funikulieriem ir jauns ''karalis''). Šis funikulieris uzved pašā virsotnē un plato, kur atrodas neparasta vide, adrenalīna pilni tiltiņi un takas, kā arī dabiski veidots akmeņu dārzs. Lai nokļūtu pie cauruma, gan nevajag braukt līdz augšai, bet izkāpt vidus stacijā, no kurienes tūristu autobusi dodas pa jau pieminēto un ļoti ainavisko 99 serpentīnu ceļu kā čūska vijas līdz caurumam....
Foto: 99 serpentīnu ceļš no gaisa vagoniņa dodoties uz virsotni.
Tjaņmena kalni ar lielo caurumu klintī, kreisajā pusē. Izbrauciens ar vagoniņu ir elpu aizraujošs, ka mazs bērns ar mirdzošām acīm metos bildēt apkārtējo ainavu un gidītei pilnas ausis piedziedot ar wooowwww...un uuhhhh...
99 serpentīnu čūska kas vijas pa Tjaņmena kalniem...
Bet ar ceļu viss vēl nebeidzas, jo patiesībā grūtākais vēl tikai priekšā. Ja ir vēlme nokļūt pašā cauruma vidū, tad vēl ir jāmēro 999 pakāpieni...ko arī nieka 10 minūtēs arī izdarīju, bet ļoti ātrā tempā un bez atpūtas pauzēm. Tiesa arī nemērojot pakāpienus viss šis pasākums ir astronomiskās ieejas maksas vērts, jo gaisa tramvajiņš, serpentīnu ceļš, un skats ar caurumu un apkārtējiem kalniem ir kas grandiozs un Once in the lifetime notikums.
Skaistie skati ar Tjaņmena kalniem...
Skaistie skati ar Tjaņmena kalniem...
Skaistie skati ar Tjaņmena kalniem...
Un tad beidzot, esmu Zhangjiajie vietā, kurai nelīdzinās nekas uz zemes...masīvs, gigantisku smilšakmens kolonu mežs, sirreāla ainava....
Zhangjiajie īstenība iedalās 4 ainavu zonās trīs kolonu meži (Zhangjiajie, Tianzi kalns, Jiangjiajie )un Befeng zona ar Dzeltenā pūķa alu un Bafeng ezeru.
Iesāku ar dabas zonu ko tā arī sauc Zhangjiajie un arī te augšā uz labākajiem skatiem ar kolonu mežu ved funikulieris
ahhhh
kaut kas grandiozs, kad vagoniņš dodas augšā debesīs starp šiem varenajiem klinšu pīlāriem
tieši izbraucienos ar vagoniņiem bija vislielākā apbrīnas sajūta un visvairāk varēja apjaust šī vietas varenumu
klinšu stabi, kas paceļas līdz pa 370 m augstumā, tas tak ir augstāk par Eifeļa torni..un tad iedomājieties, ka te ir daudziem simtiem Eifeļa torņa lieluma kolonu no smilšakmens. Izcils nobeigums garajam ceļojumam pa Ķīnu.
Fantastiskais piedzīvojums dodoties gar smilšu pīlāru virsotnēm
Skats no Zhangjiajie plato uz milzīgajām smilšu salām.
Kā jau minēju, Zhangjiajie bija tā vieta, kur Kamerons iespaidojās Pandoras klinšu pīlāru (kur filma varoņi kāpa pa smailām kolonām meklējot lidojošos putnus - ikranus) un ''lidojošo kalnu'' radīšanai (Hallelujah Mountains) filmā Avatars...jo miglā šo pīlāru virsotnes, izskatās kā mākoņos lidojošas salas. Viņa komanda te ieradās uz 4 dienām, lai fotografētu un radītu prototipu Pandoras planētai un lidojošajiem Hallelujah kalniem.
Šī noteikti ir viena no retajām vietām uz planētas kur miglains laiks ir labākais, lai šo brīnumu vērotu, jo dūmakainā laikā ielejas un smilšu kolonas ieskauj mākoņi un migla, un tad izskatās, ka smilšakmens klintis kā salas peld un dreifē mainīgajā mākoņu jūrā, gluži it kā salas lidotu mākoņos...fantastisks un sirreāls skats un īsts fotogrāfu sapnis.
Diemžēl nelaimējas man lidojošās salas mākoņu jūrā realitāte redzēt, vienīgi apbrīnojamās fotogrāfijas uz vietas ko aktīvi pārdeva vietējie. Laiks abas dienas bija saulains un tāpēc migla, kas parasti ir pēc lietusgāzēm, gāja secen. Bet nu arī saulainā dienā šī vieta liek aizrauties elpai un nespēj atstāt vienaldzīgu.
Bet nu lai uzburtu ainu aizņēmos interneta vienu bildi, ko ievietoju galerijā, varbūt kādam citam paveiksies arī šādu skatu savām acīm vērot. Tāda ir Zhangjiajie kad ielejās ieplūst migla un smilšu kolonas, pārvēršas par mākoņos lidojošām klinšu salām
.ja interesē vēl bildes ar šiem skatiem, tad te būs links uz vienu galeriju
http://www.flickr.com/photos/whertha/sets/72157605681866715/with/2589093837/
http://farm3.static.flickr.com/2561/4197598315_244d368a72.jpg
Zhangjiajie no visām zonām izceļas ne tikai ar iespaidīgāko gaisa vagoniņu, bet arī ar skaistām un neparastām klintīm, kurām ķīnieši sadevuši interesantus vārdus, piemēram ''vecais vīrs kas lasa zālītes'', ''Budistu mūks kas nes sievieti'', ''Dieva karavīri satiekas'', ''Pele vēro zvaigznes'', ''48 ģenerāļi''...turklāt visiem klinšu stabiem, augša virsotnē aug koki....nu nekādīgi nesaprotu, kā tie koki pamanās tur uz tām klinšu virsotnēm aug, īpaši uz tām visšaurākajām un mazākajām.
Tomēr vēl iespaidīgāka zona par Zhangjiajie ir cita ainaviska zona, kurai pieder lielākā daļa apmeklētāju sirdis - Tjandzi kalns (Tianzi Shan), kur paveras skati ar visblīvāko smilšakmens klinšu mežu un vietu ko dēvē par Rietumu jūru (West Sea).
Arī uz Tjandzi kalnu ved funikulieris..gar varenām klintīm, līdz plato, no kurienes paveras elpu aizgrābjošie skati uz Rietumu jūru.
Skati uz Rietumu jūru, kas nosēta ar pīlāriem, viens pie otra...
''Rietumu jūra'' no Tjandzi kalna rīta dūmakā....
Klintis no Tjandzi kalna...
Skats no Star Picking Terrace (Zvaigžņu lasīšanas terases)
Trešais klinšu mežs ir Jiangjiajie...ko patiesībā izrunā var teikt tāpat kā Zhangjiajie (Dzjangdzjiadzjie), mainās uzsvars sākuma...nu ķīniešiem ir talants mulsināt ar nosaukumiem un šitam pagāja, kamēr es iekalu galvā. Lai nu kā Jiangjiajie iespējams ieder mana balss, jo ja Tjandzi kalns bija kas ļoti skaists, bet Jiangjiajie bijas kas ļoti varens. No Tjandzi kalna, tos klinšu pīlārus nevar tik ļoti sajust, jo atrodos augstāk virs viņiem, tad Jiangjiajie, kolonnas ir masīvākas un atrodoties vienā līnijā ar virsotnēm, skati no kraujām ar tiem ir kad nenormāli grandiozs....Ārprāts...kas nostājies skatu punktā pie kraujas malas un lejā ir tāds bezdibenis ar kokiem, kas no augšas izskatās pēc sūnām un priekšā ir šie grandiozie smilšu stabi.
Šajā apvidū vis fotografētākā vieta ir Hallelujah klints, kuru nosauca, pēc Avatara klints radīšanas, jo tieši šī klints bija galvenā, idejas ģenerātore ''lidojošajiem kalniem'' uz Pandoras planētas filmā Avatars...
http://www.cinematicwallpaper.com/movie-pictures/wallpapers/Avatar_wallpaper/Avatar_6.jpg
http://ahundredmonkeys.com/wp-content/uploads/2010/01/pic1.jpg
Jiangjiajie pasakainās ainavas...
Zhangjiajie reģionā atrodas daudzi iespaidīgi klinšu tilti un viens no tiem ir ''Pirmais tilts zem debesīm''(attēlā - Jiangjiajie dabas zona), kas savieno plato ar vienu no klinšu kolonnām uz kuras uztupināts mazs templītis...bez apakšā ir biedējošs bezdibenis...
Pie Jiangjiajie smilšu pīlāriem.....
Jiangjiajie smilšu pīlāri.....
Jiangjiajie smilšu kolonnas...
Ķīnieši ir baigie malači, izbūvējot fantastisku infrastruktūru, kas atvieglina apvidus apskati. Jiangjiajie ainavu zonas beigās atrodas augstākais brīvdabas lifts pasaulē, kas nolauž ceļotājus no augšējā plato, lejā ielejā virs kuras paceļas ''48 ģenerāļu klintis''
''48 ģenerāļu klintis'' kas graciozi noraugās pār ieleju....
Tālāk ir jādodas ar vilcieniņu pa ''10 jūdžu galeriju'', kurā atrodas vairāki interesanti klinšu veidojumi ar neparastiem nosaukumiem...
Trīs māsu klintis ''10 jūdžu galerijā''
Jiangjiajie ainavu zona...
Zhangjiajie ainavu zona...
Tianzi kalna ainavu zona...
Zhangjiajie ainavu zona...''Piecu pirkstu klintis''...
Jiangjiajie ainavu zona...
Zhangjiajie ainavu zona...no apakšas, kad smilšu stabi traucas debesīs...
Zhangjiajie ainavu zona...un dārzs
Ceturtajā Zhangjiajie ainavu zonā galvenās vietas ir skaistais Bafeng ezers, kuram gan laiks neatlika un Dzeltenā drakona ala (Huanglong)...viena no Ķīnas visslavenākajām alām. To mēdz dēvēt arī pa Drakona pili..un ķīniešu teikas stāsta, ka šī ir vieta kur dzīvo visu drakonu karalis...turklāt 4 km garā ala brīžiem atgādina tādu kā Drakona pili. Šeit vienu no zālēm (foto) sauc par Drakona diskotēku...tās vidū atrodas kolona, kas atgādina stabu naktsklubā un alas zālē ik pāris sekundes mainās apgaismojums visās krāsās, gluži kā tādā diskotēkā.
Tāpat alā atrodas interesanti veidojumi, kuriem iedoti nosaukumi...Drakona tronis, Mākslas galerija, Drakona rīsu terases, Drakona vannasistaba, kurā no augšas krīt pasaulē augstākais alas ūdenskritums un Drakona pils galvenā zāle, kas protams ir visgreznākā...un kurā galvenais eksponāts ir pasaulē augstākais stalagmīts...
Izbrauciens ar laivu pa pazemes upi Dzeltenā Drakona alā...vienā no zālēm pielietojot fantāziju varēja saredzēt arī, pašu drakonu karali, kas gulēja savā Drakonu pils guļamistabā.
Drakonu pils galvenā zāle...kur labajā pusē var redzēt augstāko stalagmītu pasaulē...
Dzeltenā Drakona alā atrodas arī pazemes kanjons, kuru šķērsot var pa akmens tiltu....
Dzeltenā Drakona ala...
Dzeltenā Drakona ala...
Zhangjiajie pilsētiņā nesen ir uzcelts milzīgs ķīniešu teātris, sena cietokšņa stilā, kur tiek uzvest iespaidīgs šovs, kas parāda ķīniešu kultūras daudzšķautnainās puses - operas dziedāšanu, dejas, izrādes, mīlas stāstus, akrobātiku, lokanību un iespaidīgo izturības pārbaudi, kur cilvēki iet ar basām kājām pāri oglē un asmeņiem, guļās zem betona blokiem un stikliem....
Turklāt šovi ļoti augstas klases, piemēram šis mīlas stāsts kas tika izspēlēts sākās ar pavasari, kur putni čalo, strūklakas tek, meitene laivā pa upi airē uz skatuves un pat ūdens līst no grieztiem, simbolizējot lietu...stāsta beigās pienāk ziema un pār teātri un apmeklētājiem nobira mākslīgais sniegs....
Ļoti iespaidīgi bija akrobāti, kas iepītā stāstā rādija savas prasmes....piemēram vīram kas stāv uz trepēm, uzlīda viens akrobāts uz muguras un nostājās uz galvas viņam ar kājām gaisā..un tas viss stāvot uz krītošām trepēm (foto) ...pēc kā sekoja šis triks ar trim vītiem..trīs vīri stāv viens otram virsū uz trepēm...neticami, kā tas ir iespējams...
Priekšnesums kas izrāda dejas un lokanību (centrā)...atkal jau pārsteidzoši ko tik ķīnieši spēj, liekās ka viņiem mugurkaula vispār nav...
Un viens no iespaidīgākajiem bija arī izturības pārbaude, ejot pāri oglēm un asmeņiem ar basām kājām....vai piemēram šis (foto), kur vīrieši guļas uz stikla lauskām un betona bluķiem un vēl viens cits ar kuvaldu sit...
Tāpat viena no izrādēm bija pa Avatara tēmu..ar lidojošiem cilvēkiem, kur atkal ķīnieši lidinoties gaisā pārsteidza ar savām spējām un trikiem...
Viens no deju priekšnesumiem Zhangjiajie šova laikā.....
Šo apvidu apdzīvo Tujias cilts...meitene no Tujias cilts..
Lauku ainava pie Zhangjiajie....
Ķīnas ceļojums iesākās ar Honkongu, kas kalpoja kā tranzīta punkts no Filipīnām uz Ķīnas Dienvidiem. No Honkongas ir ļoti ērti doties tālāk izpētīt Ķīnas Dienvidu provinces un arī pati Honkonga ir pietiekams iemesls aizkavēties, kā nekā viens no lielākajiem Pasaules finanšu centriem un ''debesskrāpju mežiem''
Izgaismotais Honkongas biznesa rajons no Promenādes vakarā...
Honkongas simbols un šķiet galvenā atrakcija ir doties ar vairāk kā 100 gadus seno tramvajiņu uz Viktorijas virsotni, augstāko punktu Honkongā no kurienes paveras skaists skats ar Honkongas salām un īpaši ar Biznesa rajonu un tā debesskrāpjiem...
Skats no Viktorijas virsotnes uz Honkongas biznesa rajonu...
Honkongas biznesa rajons....
Viens no senajiem templīšiem Honkongā, Man Mo temlis, kas veltīts literatūras (Man) un cīņas (Mo) dieviem.
Foto: Iespaidīgās un lielās vīraku spirāles, kas sakārtas pie grieztiem un kūpēja, piepludinot templi ar jauku aromātu. Lielos vīrakus var atļauties tikai biezie
viņi iekar savu vēstījumu lūgšanu spirālē pa vidu, uzrakstītu uz sarkanas lapiņas un tad lielo spirāli piekar un aizdedzina. Dūmi izdalās un iet uz augšu, nododot vēstījumu Dievam
nu īsāk sakot, šāda veida biezie suta e-meilus Dievam. :)
Un tad ceļojuma beigās es nokļuvu Pekinā - Ķīnas galvaspilsētā. Jau no mazotnes gaidīju šo brīdi, jo Pekina ir manuprāt viena no skaistākajām un interesantākajām pilsētām pasaulē...kur nedēļu var pavadīt un tāpēc likās ka caurbraucot nepilna diena būs daudz pa maz...bet tā nebija...pēc grandiozajiem skatiem un dabas ainavām Filipīnās un Ķīnā un visiem wooooowww, es te staigāju kā emociju zombijs un skatījos pulkstenī, kad ātrāk varēšu doties mājās...iespējams ka pārdegu emocionāli un pa ilgu biju prom no Latvijas, bet visdrīzākais, laikam jau neviens cilvēka radītais arhitektūras šedevrs, nespēj konkurēt ar planētas varenāko arhitektu, tas ir Dabu
Ķīnas dabas brīnumi spēja mani pārsteigt un noturēt emociju zenītā, bet Pekinai jau bija stipri pa īsu...
Foto: Aizliegta pilsēta, jeb Imperatoru pilsēta...viens no cilvēces augstākajiem prāta lidojumiem arhitektūrā...tomēr, nespēja mani ne tuvu aizraut kā ĶĪNAS SATRIECOŠI SKAISTĀ DABA.
Roze uz Debesu tempļa fona Pekinā.
Man sirds tomēr palika uzticīga Zhangjiajie...
Foto: Tianzi kalna klinšu mežs....
Zhangjiajie smilšakmens pīlāri
Jiangjajie ainavu zona Zhangjiajie apvidū
99 serpentīnu ceļš kas ved uz ''Debesu vārtiem'' milzīgo caurumu Tjaņmena kalnos....
Tad bija Ķīna....nenormāli skaista un pārsteidzoša....un vēl daudz pārsteigumiem pilna, kurus cerams sanāks atklāt kaut kad nākotnē....