Tā izskatās Imatras aizsprosts ikdienā kluss, rāms, ar pieticīgu, snaudā sastingušu ūdens spoguli
bet tieši sešos vakarā, skanot somu mūzikai, sākas ūdens stihijas šovs, un Imatras ainava izmainās līdz nepazīšanai.
Skatītāju Imatras krāču izrādei netrūkst! Lūk, viņi tur krastmalā stāv un skatās kā apburti, lai arī brīžiem viņus sasniedz pamatīgas ūdens šļakatas.
Klinšainu krastu un iespaidīgu akmeņu ieskautās upes malā pirms vairāk nekā simts gadiem uzbūvēta romantiska viesnīca, kuras baltais tornītis vīd pa vidu koku galotnēm.
Ūdens stihijas šovam tuvojoties noslēgumam, upe kļūst aizvien pieticīgāka.
Latvijas ceļotāji pie Punkaharju atpūtas centra, kādreizējās tuberkulozes sanatorijas, kurā mūža pēdējās dienas pavadījis literāts Rūdolfs Blaumanis, izspēlē ainas no Blaumaņa lugām. Pārsteidzoši, bet neviens soms nepienāca pajautāt: kas gan te notiek, ko? Spilgts apliecinājums izslavētajai somu atturībai!
Fonā redzamā ēka Punkaharju atpūtas centrs lepojas ar Rūdolfam Blaumanim veltītu piemiņas plāksni pie āra sienas un Ritas Valneres gleznotu Blaumaņa portretu vestibilā. Diskusijas par to, kurš īsti ir pareizais Blaumaņa istabas logs literatūras pētnieku vidū joprojām nerimst.
Aktieri aizrautīgi iejutušies lomās! Blaumaņa humors aktualitāti joprojām nav zaudējis.
Latviešu teātra trupa pilnā sastāvā, centrā Trīnes lomas atveidotāja lugā Trīnes grēki.
Esam sasnieguši Koli kalnus Somijas Karēlijas pašos austrumos. Vakarīgs skats uz Pielinena ezeru, kas ir piektais lielākais ezers Somijā.
Nē, tie nav Tālavas sili, ko apdzejoja Rūdolfs Blaumanis, bet gan Somijas meži Koli nacionālajā parkā.
Koli kalnu augstākā virsotne Ukko-Koli sasniegta! Dāmas izvirzījušās pirmajās rindās.
Mēdz sacīt, ka vasaras naktīs debesis virs Koli kalniem atveras un tajā mirklī izteikta vēlēšanās piepildās. Vajag vēlēties atkal atgriezties šajā skaistajā vietā!
Pielinena ezers lepojas ar daudzām lielākām un mazākām saliņām un vērienīgu zivju daudzveidību, kas mēdz piesaistīt makšķerniekus.
Šāds skats no Ukko-Koli uz Pielinena ezeru esot iedvesmojis slaveno somu komponistu Janu Sibēliusu sarakstīt simfonisko poēmu Somija, kas ieguva pasaules mēroga popularitāti un Somijā bieži tiek atskaņota joprojām
Par prieku mums, Koli kalnos uzbūvēta viesnīca, un var stundām ilgi priecāties par ziemeļnieciski skaisto dabas ainavu, kas paveras no balkona.
Koli kalnā notiek gan aitu ganīšana, gan aitu vērošana kā izklaide viesiem.
Klusuma templis pie Koli kalnu otrās augstākās virsotnes Akka-Koli. Vietējie somi stāsta, ka Klusuma templī iespējams pat salaulāties. Spilgts apliecinājums tam, ka uz Somijas iedzīvotājiem, kā jau uz visu Ziemeļvalstu iemītniekiem, attiecas teiciens: viņu baznīca ir daba.
Langinkoski krāces. Te makšķerniekiem izdodas noķert lašus, kuru svars pārsniedz 20 kg.
Karēlijas askētiskā poēzija jeb romantisks tiltiņš parkā pie Langinkoski.
Ūdens līmenis pie Langinkoski krācēm šogad jūlijā ievērojami pārsniedz ierasto augstumu, salas pazudušas upes straumē, redzami vien šādi, ļoti izturīgi koki
Ainava, kas paveras Langinkoski parkā, tiek saukta par tipiski karēlisku, netrūkst pat balto bērzu.
Koka arhitektūra karēļu gaumē. Šī 19. gadsimtā būvētā, karēliskā koka māja reiz bijusi Krievijas cara Aleksandra III vasarnīca un makšķerēšanas rezidence, tagad tajā iekārtots muzejs, kas aizved ceļojumā laikā uz 19. gadsimta nogali.
Iespaidīgais Saimā kanāls, kas savieno Saimā ezeru ar Baltijas jūru. Kuģis tikko izbraucis cauri kanāla slūžām un turpina ceļu no Lappenrantas uz Vīborgu.
Ja reiz esam Somijā, Helsinkos noteikti jāpiestāj pie pieminekļa Janam Sibēliusam. Karēlijas Koli kalnu noskaņu glabā arī šīs, metālisko mirdzošās stabules.