Vēstures gaitā Japāna ir pārņēmusi ķīniešu rakstību, korejiešu mākslu un Rietumu tehnoloģijas. Neskatoties uz to, Japānas kultūra un dzives uztvere ir kas īpašs, to iepazīt var mēģināt apceļojot šo skaisto un interesanto zemi. Lai izdodas!
Šobrīd Tokija ir pasaules megapole. Te mājo ceturtā daļa Japānas iedzīvotāju, Lielajā Tokijā vien to ir 12 miljoni. Apmeklējot kādu no daudzajiem skatu laukumiem, acīm paveras debesskrāpju jūra visos virzienos.
Tokija Mērija - modernās Tokijas simbols, ko veidojis pasaules slavenais japāņu arhitekts Kenzo Tange. Mērija slejas 202 m augstumā, 45.stāvā izveidots skatu laukums. Iegriezieties te krēslas stundās!
Pie Tokijas līča atrodas pilsētas daļa Odaiba, kur izkārtoti sasniegumu un izklaides centri. Fuji Televīzijas centrālā ēka ir Odaibas simbols.
Odaibas pludmales parks. Fonā slavenais Varavīksnes tilts. Pludmalē Brīvības statujas kopija - japāņi labprāt kolekcionē visu, ar ko pasaule lepojas.
Tokijas centrā atrodas Imperatora pils, kurai apkārt plešas fantastiski dārzi - miera un skaistuma oāze lielpilsētā.
Imperatora pils Austrumu dārzs ir viens no skaistākajiem un ievērojamākajiem Japānā. Katrā gada laikā parks rotājas citās krāsās.
Imperatora dārzos aplūkojami Japānai raksturīgie augi - īrisi un rododendri..
.. ķirši..
un bambusi.
Imperatora pili apjož biezi mūri un aizsarggrāvis, liecība, ka Edo laikmetā te bijis cietoksnis.
Imperatora pils ir baltā ēka parka centrālajā daļā. Ikdienā šis ir tuvākais punkts, no kura var apskatīt Japānas valdnieka rezidenci. Ja vēlaties piekļūt tuvāk, divas reizes gadā - 2.janvārī un imperatora dzimšanas dienā 23.decembri - rezidence tiek atvērta publikai.
Parkā strādā daudz brīvprātīgo un pastaigājas skolnieki, kurus viegli atpazīt pēc formas tērpiem.
Imperatora dārzi priecē ar augu formu un krāsu dažādību ikvienā gadalaikā.
Netālu no Imperatora pils atrodas slavenā Gindzas iela, kas naktī slīgst reklāmu gaismas jūrā. Tepat kādā šķerslielā atrodas kabuki teātris Kabukiza, kas te darbojas kopš 1889.gada.
Tokija ir pilsēta pie ūdeņiem. Tsukiji tirgū ik rītu notiek svaigi zvejotu tunču izsole - iespaidīgs skats, ko reti vēro tūristu acis. Ja vēlaties ko tādu piedzīvot, sešos no rīta esiet gatavi lielam skaļumam un cilvēku un zivju blīvumam!
Līdzās izsoļu zālei daudz mierīgākā gaisotnē tiek piedāvātas jūras veltes visplašākajā izvēlē.
Japānas svētums un simbols - Fudzi kalns - "tas, kuram nav līdzīgs," saka paši japāņi. Kalna apkārtnē ir pieci ezeri. Daudzu uzskata, ka skaistākais laiks te ir pavasaris, kad kalna virsotni klāj sniegs un ielejās starp ezeriem zied plūmes un ķirši.
Ķiršu ziedēšana 'sakura' Japānā ir kas īpašs - cilvēki pulcējas dārzos, rīko piknikus un svin svētkus, visur ir pacilājošs noskaņojums.
Ikdienā Fudzi virsotne lielākoties ir mākoņos tīta. Kādēļ ta, atbilde jāmeklē japāņu teikā.
Fudzi kalns atrodas Hakones nacionālajā parkā, kas ir pakalnu, ezeru, sēravotu un fantastisku ainavu pilns.
Dabas un cilvēku veidojumi saplūst, veidojot brīnišķīgas ainavas.
Virs sēravotu ielejām ved gaisa trosu tramvajiņš, bet pašus avotus var apskatīt, dodoties pastaigu takā.
Hakones ielejas rotā brīvā dabā izvietotas skulptūras.
Japāņi mīl pārbaudītas vērtības. Pikaso te ir veltīta vesela izstāžu zāle.
Viens no iespaidīgākajiem budistu tempļiem ir Zenkoji tempļa komplekss Nagano. Zenkoji vēsture sniedzas līdz 8.gadsimtam un šodien tā ir budistu stētceļojumu vieta Japānā.
Svētie dūmi šķīsta pirms ieiešanas templī.
Budas skulptūras Zenkoji tempļa kompleksā.
Ceremonija tempļa pakājē. Reliģisko svētku laikā ejā tiek veidots ziedu paklājs.
Zvans pie Zenkoji tempļa. Ar šī zvana skaņām tika atklātas 1998.gada ziemas olimpiskās spēles Nagano.
Nagano olimpiādei uzceltās halles tiek izmantotas gan sporta pasākumiem, gan koncertiem, gan latviešu deju mācīšanai!
Japāņu skolēni - tik mazi un jau pie dzelžainas kārtības radināti!
Nara - Japānas senākā galvaspilsēta, valdnieka miteklis 8.gadsimtā, laikā, kad Japānā vēl tikai ienāk budisms, veidojas mākslas un kultūras tradīcijas, vēl nepastāv japāņu dārzi un tējas ceremonijas. Mēdz teikt, ka tas ir laiks "pirms Japāna kļuva par Japānu". Pilsētas centrā atrodas Naras parks un Todaiji templis.
Todaiji templis ir nacionālas mozīmes vēstures objekts, tādēļ neiztrūkstošas te ir skolēnu ekskursiju grupas. Templis ir lielākā koka celtne pasaulē.
Naras parkā klejo ap tūsktotis briežu - dieva vēstneši zemes virsū.
Dieva vēstneši labprāt draudzējas ar tūristiem un viņu sagādātiem kārumiem.
Kioto - Japānas galvaspilsēta vairāk kā tūkstošs gadus, zelta ēras un aristokrātijas uzplaukuma lieciniece. Mūsdienās senatnes liecības un modernais mijas ik uz soļa. Lielpilsētas ielās sastapsiet sievieties kimono, tējas namiņus un amatnieku darbnīcas.
Geišu mākslu un prasmes iespējams redzēt īpašos namos, viens no slavenākajiem ir Gionas stūrītis Kioto.
Japāņu dārzs pie Nijo pils Kioto. Laiks te, šķiet, ir apstājies.
Bonzai - miniatūras kociņi, kas māca pacietību un skaistā izpratni, redzami gan iekštelpās, gan parkos.
Rokuon-ji templis jeb Zelta paviljons - viens no greznākajiem un visvairāk tiražētajiem Japānas skatiem. 13.gadsimtā tā bijusi kāda aristokrāta villa. Kopš 1994.gada Zelta paviljons iekļauts Pasaules kultūras mantojumu sarakstā.
Lūgšanu plāksnītes pie sintoistu dievnama.
Osakas pils, tāpat kā lielākā daļa pilis Japānā, ir celta kā cietoksnis. Šīs ēkas liecina par laiku, kad ietekmīgas dzimtas cīnījās par varu Japānas teritorijā. Šodien pilīs izveidoti vēstures muzeji.
Pilsēta dzivo savu dzīvi. Gadiem ejot tiek celti debesskrāpji un būvēti ceļi vairāko līmeņos. Ja ēku un maģistrāļu "ceļi" krustojas, japāņi situāciju risina praktiski - ceļš tiek izbūvēts cauri ēkas trīs stāviem.
Nakamises ieliņa, kas ved uz Asakusas templi, ir populāra suvenīru ieguves vieta Tokijā.
Kā suvenīri no Japānas tiek vesti irbulīši, kimono, vēdekļi, pūķi, tējas piāliņas, sakē.