Etiopija ir kafijas dzimtene. Pupiņas kafijkrūmā.
Fotogalerijas autors - Raitis Strautiņš
Negrauzdētas kafijas pupiņas tirgū. Grauzdētas pārdod tikai rietumniekiem speciālos veikalos, jo etiopieši tās grauzdē un saberž īpašā ceremonijā ikreiz, kad gatavo kafiju.
Kafijas ceremonija.
Dorze cilts savdabīgās mājas. Laika gaitā tās noēd termīti, un tagadējie logi kļūst par durvīm. Kad kļūst par šauru - jāceļ jauna!
Behemoti - hipo tusiņš Čamo ezerā.
Putniem krokodili neuzbrūk. Arī makšķerniekiem -reti. Dažs vietējais zvejnieks tomēr esot palicis bez rokas vai kājas...
Lūk tie ir īsti banāni, kas ienākušies saulītē nevis konteineros un kastēs! Un maksā šis ķekars kādus 15 - 20 santīmus, jo netālu no banānpalmu birzs.
Puikas uz ceļa pelna naudu, kā vien mācēdami. Ja nobildēsi - maksā! Bet kā gan nenobildēsi?
Mursi cilts apmetnē. Mursi ir viena no kolorītākajām, bet arī degradētākajām Omo ielejas ciltīm - ar tradicionālo lopkopību vairs nenodarbojas, bet no tūristiem saņemto naudu ik vakaru iegulda paštecinātā alkoholā.
Košie dekorējumi nemaz nav tradicionāli, katrs (katra) cenšas pievērst fotografējošā tūrista uzmanību visiem iespējamiem līdzekļiem.
Bērni tiek izmantoti bieži, bet līdz ko tūristi ir prom, neviens par viņiem vairs neliekas ne zinīt.
Bērni dzer un pīpē, ja vien grib, jebkurā vecumā.
Tāda izskatās jau bērnībā pārgrieztā apakšlūpa bez tajā ievietotā tradicionālā māla šķīvja.
Lai šķīvis lūpā turētos, jāizņem arī četri apakšējie priekšzobi...
Tūristi ķeras arī uz šādām atrakcijām. Un ka tik nu viņas ik mīļu brīdi staigātu ar kukrūzas vālīšu klēpi uz galvas...
Ķermeņa dekors - rētaudi, ko iegūst iegriežot un rētā kaisot pelnus un sazin ko vēl.
Mazā mursi viltniece.
Mursi karavīrs. Kārpucūkas ilkņi ir populāra rotaslieta kā vīriešiem, tā sievietēm. Bet vīrietis bez kalašņikova automāta vai vismaz tā imitācijas kaut no finiera - tas nav nekāds vīrietis!
Kempings Mago nacionālajā parkā. Un šveicars vai sargs... Babuīni nav uzmācīgi, tikai ziņkārīgi, nav zaglīgi, tomēr kaut ko nospert var.
Hameru cilts vīrietis. Laikam gatavojas ieslānīt sievu...
Pīrsingam un stilīgai frizūrai der viss, kas spīd.
Hameru vīrieša iniciācijas ceremonijas neatņemama sastāvdaļa - sieviešu vicošana. Jo vairāk rētu uz muguras, jo lielāka cieņa ciltī! Pēc saņemtā sitiena ar rīksti, hameru meitene priecīgi iepūš radziņā un, maigi paņēmusi veci aiz rokas, aicina sist vēl un vēl...
Iniciācijas ceremonijas kulminācija - kailā dienas varoņa skrējiens pāri buļļu mugurām. Tas jāizpilda četras reizes. Kļūdīties nedrīkst, tad jāsāk viss no sākuma!
Murulle pie Omo upes. Karo cilts sievietes meikaps ir kā Gvinejas pūcēm! Nagla lūpā - izplatīts pīrsinga elements.
Karo cilts pensionārs. Uz karamelēm tikpat kārs kā bērni.
Skola karo cilts ciemā. Ja apnīk mācīties, jebkurā brīdī bērni var izklīst. Bet zināšanas ir dzīvē noderīgas: Give me money! Give me Your shoes! Give me a pen! Nu tad vismaz - caramelle, caramelle!
Un sapņi piepildās!
Mēs ar brāli kolosāli...
Termītu mājokļi šeit tiek celti ap koku, kuru procesa laikā pamazām apēd. Tādējādi veidojas termītu Menhetena.
Tradicionālie kalabaši. Tos gan tagad nomainījušas plastmasas ūdens pudeles, kas ir lielā vērtē. Garākiem pārgājieniem traukos iepilda pienu ar buļļa asinīm. Tas dod spēku un izturību
Neatņemams ceļotāja palīgs - galvturis. Beņķītis pa dienu, spilventiņš - naktī.
Hameru skaistule. Visas cilts sievietes nēsā šādas frizūras, ko veido, izmantojot mālu. Matus mazgā tikai pirms jaunas frizūras veidošanas.
Divi metāla kakla riņķi liecina, ka viņa savam vīram ir otrā sieva. Pirmajai (vecākajai) sievai ir viens citas formas kakla riņķis. Sievu skaits liecina par vīra bagātību un statusu, jo par katru sievu jāatdod krietns ganāmpulks.
Konso cilts karalis. Viņam ir Adisabebas universitātē iegūta augstākā izglītība!
Konso karaļa vecākais dēls - tātad princis!
Nopērc multeni!
Varbūt nopirksi stilīgas brilles?
Kas jau dzīvo pie ūdens, mazgājas biežāk.
Fotopauze, lai sagaidītu pēdējo džipu. Jāpaliek rācijas uztveršanas zonā, jo mobilie sakari Omo ielejā nav iespējami. Pirmais un pēdējais ik pa laikam sazinās.
Skaistule.
Lai tūristam nesajūk, kuras cilts puišeļi šie ir, to var uzrakstīt uz vēdera! Sīkas nianses burtu rakstībā nav būtiskas.
Arī šie bērni ir no arbore cilts.
Hameru līgava noziedusies ar eļļu un māliem trīs mēnešus šādā būdā gatavojas kāzām. Tur vīramāte un citas nākamās radinieces viņai saliek smadzenes pa pareizajiem plauktiņiem - kādai jābūt un kas jādara labai sievai.
Deseneču ciemā Omoratē.
Suvenīru un bižutērijas klāsts hameru, ari un banna cilšu nedēļas tirgū.
Rīta viesis pie viesnīcas Arbaminčā.
Ņečisara nacionālais parks. Mēs priecājamies par zebrām, zebras - par mums.
Bet to pidžamiņu tomēr vajadzēs novilkt...
Ezers krāsu ieguvis no tiem daudzajiem lopu bariem, kas te nāk padzerties, bet izbadējušies krokodili jau gaida... Joks, protams. Vienkārši mālains.
Izjādes zirgi pie Langano ezera.
Rīts pie Langano ezera. Beidzot var droši peldēties!
Atpakaļ civilizācijā. Viesnīcas krodziņš Debre Zeit ar skatu uz vulkāna krāteri piepildījušo ezeru. Fotogalerijas autors - Raitis Strautiņš