Kuba ir zeme, kura katram no mums ar kaut ko asocējas! Vispirms jau tie ir slavenie cigāri, kurus iecienījuši daudzas slavenas personības kā Fidels Kastro un Vinstons Čērcils,...vai bildē redzamais kungs no Kubas mazpilsētiņas...
ne mazāk populārs ir kubiešu rums, kurš pateicoties unikālajam klimatam un cukurniedru pārpilnībai ir pasaulē atzīts un izsmalcināts. Bet Kubā bez tik populārajiem Bacardi (savulaik ražoja Kubā), Matusalem un Havanna Club rumiem var dabūt daudzus tādus kurus Latvijā ar uguni nesameklēsi.
sociālisms ar vecajām padomju laiku mašīnām un sociālisma varoņiem uz māju sienām ir vēlviena lieta kas iešaujas prātā pieminot vārdu salikumu Kuba.
Skaistās kubiešu meitenes un slavenie kabarē šovi kādam kungam ir vēlviens iemesls salas apmeklējumam, bet varbūt pat galvenais.
Tomēr pārsvarā tūristi ierodas atpūsties pasakainajās pludmalēs, meitenes, rumu un cigārus atliekot otrajā vietā.
Bet ne tikai pludmales un naktsdzīvi Kuba var piedāvāt. Tās senā koloniālā arhitektūra ir pasaulē atdzīta piedāvājot divas no skaistākajām koloniālajām pilsētām visā Latīņamērikā - Havannu un Trinidadu.
kamēr mūzikas un dejas cienītājiem Kuba ir kā paradīze, jo salsa, mambo, rumba un ča-ča-ča, ir dzimuši tieši šeit. Mūzika ir neatņemama kultūras sastāvdaļa, kura izpaužas ne tikai restorānos, bet arī Havannas vecpilsētas laukumos, kur mūzikanti spēlē tik populāro kubiešu hītu ''Guantanamera''
Tomēr tikai retais ir dzirdējis ka Kubā ir skaita daba. Piemēram Vinales ielejas kaļķakmens kalni un klintis ir unikāls dabas veidojums, kurš vēl ir tikai sastopams Dienvidaustrumāzijas reģionā.
Vinales ielejā sastopama arī visdažādākā veģetāciju, sakot no palmām līdz pat priedēm.
viena no populārākajām apskates vietām Vinales ielejā ir ''Mural de Prehostoria'', gigantisks sienas gleznojums attēlojot aizvēstures laikus.
neticami, bet šai mazajai saliņai ir pašiem sava krokodīlu suga, kura nosaukta ļoti orģinālā vārdā - Kubas krokodils
Tropiskie lietusmeži, kuros dominē Kubas nacionālais augs, palma, ir labs veids kā aizmukt no pilsētu kņadas un tūristu iemīļotajiem kūrortiem.
bet nu dažreiz kompānija sagādā patīkamus mirkļus, piemēram peldēties ar ''vietējiem'' Atlantijas okeānā ir tīrais prieks, īpaši jau tāpēc ka viņiem ļoti fotogrāfēties patīk.
Alas Kubā ir ļoti daudz, sākot ar Zivju alu pie Playa Largas, ''nogrimusi ala, kura savulaik bija savienota ar Karību Jūru, tāpēc tajā saimnieko daudzas tropiskas zivtiņas,...
un beidzot ar Cueva del Indio, jeb Indiāņu alu, kurā savulaik vietējie slēpās no spāņu kolonizatoriem.
Mūsdienās Indiāņu ala ir kļuvusi par vispopulārāko Kubas alu, izvadājot tūristus pa pazemes upi mazās laiviņās.
Pinar del Rio reģions ir mājvieta tabakai un slavenajiem cigāriem, kur tā tiek audzēta, vēlāk žāvēta un....
...un visbeidzot satīta, radot pasaulē slavenākos cigārus - Romeo & Julieta, Monte Cristo un Fidel Kasto iemīļotos Cohiba.
Tomēr Fidels Kastro nav tik iemīļots kubiešu sirdīs cik slavenais Latīņamērikas revolucionārs Če Gevara, kurš nāca palīgā Fidelam, lai celtu Kubā sociālismu un sāktu revolūciju pret korumpēto valdību un lielo amerikāņu ietekmi. Sarakstījis slaveno grāmatu par sociālismu viņš ir nokļuvis kulta statusā un Kuba ir populārāks pat par Jēzu Kristu. Če Gevaras attēli rotā mājus sienas, karogus, mašīnu skatlogus, t-kreklus un visdažādākos suvenīrus. Skaties kur gribi visur ir Če.
Kabarē šovi ir neatņemama Kubas kultūras sastāvdaļa un lieliska vieta kur iepazīties ar kubiešu un afro-kubiešu (bijušie vergi) mūziku un dejām.
Kabarē šovi ir sastopami visā Kuba, sākot no Continental Cabaret Varadero kūrortā (bildē)...
...līdz pat grandiozajam ''Tropicana Cabaret'' Havannā, kurš tiek dēvēts par Latīņamērikas ''Moulin Rouge'', pateicoties tā augstajai kvalitātei un iespaidīgajiem šoviem. Tropicana šovā katru vakaru piedalās ap 200 dejotāju un mūzikantu.
Bet Havanna ir vieta, kur netikai baudīt Kabarē šovus, tā ir arī viena no skaistākajām pilsētām Latīņamērikā (bildē bijusi Presidenta rezidence, tagad Revolūvijas muzejs).
Īpaši krāšņa ir Havannas vecpilsēta ar skaistajām, bruģētajām ieliņām un senatnīgo gaisotni, kurā dominē...
Havannas Katedrale, kur glabājās Kristofora Kolumba mirstīgās atliekas, pirms tās 19. gs beigās pārveda uz Spāniju...
...daudzie klosteri un baznīcas...
pieci cietokšņi kuri sargāja pilsētu, spāņu sazagto zeltu un ķuģus no angļu un franču pirātiem (bildē Castillo de la Real Fuerza)...
..un jūras forts Castillo del Morro ar bāku, kad Havanna bija pēdējā osta ceļā uz Spāniju un iecienīts pirātu uzbrukuma mērķis.
Havannas vecpilsēta ietver sevī daudzas krāšņas pilis, kā piemēram Generāļu Pili Plaza de Armes laukumā...
Tā lepojas arī ar vienu no skaistākajām kapsētām pasaulē, kurā dominē krāšņas kapelas un pieminekļi tai saulē aizgājušajiem cukura baroniem un revolucionāriem - Necropolis de Colon
tomēr ir celtnes ar kurām kubieši nelepojas un tas ir Kapitolijs, kuru uzcelt palīdzēja amerikāņi, tāpēc nav brīnums ka tas atgādina savu ''brāli'' - Kapitoliju Vašingtonā
tomēr atšķirībā no ''brāļa'' šis ir apmeklētājiem pieejamāks, jo neviens Tevi neuzskata par teroristu, tāpēc droši var baudīt tā krāšņumu un kupola iespaidīgumu.
Havannas apmeklējums nav iedomājams, bet kāda no tipisko krodziņu apmeklējuma, kuri daudzi nav mainījuši interjeru no labajiem 20-tajie, 30-tajiem un 40- tajiem, kad Havannu bija iecienījusi Amērikas lielākie mafiozu bosi, Als Kapone un Lučiāno, un populārākie dziedātāji un rakstnieki - Frenks Sinatra un Ernests Hemingvejs
mūsdienās Havannas krodziņi ir vieta kur baudīt debešķīgus ruma kokteiļus, sākot no mohito un daikiri un beidzot ar cuba libre un pinakoladu!
Tomēr pēc bāra apmeklējuma vajadzētu prātīgi iet pa ielu, jo satiksme Havanna ir ļoti dzīva un primitīva, sakot ar velorikšām...
un beidzot ar 40-to un 50-to gadu Amerikāņu retro automobīļiem, padarot pilsētu un visu valsti par vienu lielu auto kapsētu vai motormuzeju.
, jo daži no senlaicīgajiem spēkratiem atrodas labā stāvokli un pat brīnumaini labā, bet daudzas ir sarūsējušas grabažas ar caurumiem un biezu, melnu dūmu mākoni aizmugurē, radot izbrīnu ka tā vispār vēl ripo uz priekšu.
bet ne tikai mašīnas ir kolorītas Kuba, cilvēki ir pat vēl kolorītāki...
večuki, bijušie revolucionāri, kas sēž ielas malā un pārdomā jaunības dienas...
tantuki, kuri uzvilkuši savas labākas kleitas pozē tūristiem...
un meitenes, kuras nelaiž garām iespēju pieglausties pie izskatīga Baltijas valstu Kavaljero.
pirmais tūrists kurš iemīlēja šo zemi un tās cilvēkus bija Ernests Hemingvejs, nodzīvodams Kuba daudzus gadu un sarakstīdams vairākus no saviem darbiem. Viņa māja Havannas apkārtnē ir tagad muzejs atstāts tieši tādā paša stāvoklī kad viņš māju pameta.
Bet nu ceļojuma beigās dažas atpūtas dienas Varadero kūrortā ir tieši tas kas vajadzīgs, lai zem palmas, baltajās smilšu pludmalēs baudītu Mohito un veldzētos Atlantijas okeāna zaļganīgajos ūdeņos.
...bet no rīta sagaidītu saullēktu...
..bet vakarā saulrietu...
tomēr Varadero nav vienīgā vieta kur atpūsties, patiesība Kubā ir ļoti daudz idilisku saliņu, piemēram Cayo Blanco Varadero apkārtnē ir stūrītis no Paradīzes.
bet ja Karību Jūra liekās vilinošāka, tad jādodas uz salas dienvidu krastu, lai veldzētos tās kristāldzidrajos ūdeņos, kuros savulaik siroja Karību Jūras pirāti.
Bet, ja nu gribās aizmukt no civilizācijas un tūristu ērtībām, tad kāda no neapdzīvotajām Kubas saliņām ar pilnīgi neskartām pludmalēm ir īstā vieta.
Esot Kubā, kādā no kūrortiem vajadzētu atcerēties faktu, ka tās zemūdens valstība ir viena no krāšņākajām pasaulē, tāpēc ienirt Atlantijas okeāna vai Karību jūras kristāldzidrajos ūdeņos ir neaizmirstams piedzīvojums.
Tomēr zemūdens pasaule var dot arī baudu vēderam, ne tikai acīm, tāpēc nedrīkst palaist garām vietējo delikatesi, lobsteru jeb omāru.
Lai cik skaista šī laika aizmirstā sala būtu, nepamet sajūta ka šī valsts ir iestrēgusi vecajos labajos 60-tajos un 70-tajos un 21 gadsimts tur vēl nav pienācis. Nabadzība ir visur, jo supermārketi nav pa kabatai vietējiem, bet tirgi un kubiešu veikali nepiedāvā īpašu izvēli, 20 plauktos, 10 preces, gluži kā pie mums 30 gadus atpakaļ.
Pēdējo vakaru vajadzētu veltīt lielākajam cietoksnim visā Latīņamērikā, Fortaleza de San Carlos Cabana, kur sargi, ģerbti senās drēbēs....
...jau vairāk kā 200 gadus izspēlē lielgabala šaušanas ceremoniju uz naksnīgas un izgaismotās Havannas pilsētas fona.... Viva la Cuba!