Fotogalerijas autors - Jānis Kreicbergs.
Maurīcija ir 50 salu arhipelāgs Indijas okeānā netālu no Reinjonas salas un Madagaskaras. Vienīgā lielā sala arhipelāgā ir Maurīcijas sala, bet pārējās, izņemot Rodrigesa salu, ir ļoti maziņas. Sala savaldzina ar tirkīzzilajām lagūnām, baltajām smilšu pludmalēm, smaragdzaļajiem tropu zaļumiem un greznajām viesnīcām, tāpēc Maurīciju iecienījuši tūristu un atpūtnieku pūļi, daudziem no kuriem arhipelāgs liekās kā ''tropu paradīze''. Ne velti Hemingvejs teicis, ka Dievs, pirms radīja paradīzi, vispirms patrenējās pie Maurīcijas. (Fotogrāfijā Ile aux Cerfs sala)
Maurīcija ir ļoti liela un sena, apdzisuša vulkāna ''relikvija'' Indijas okeānā, par ko liecina vulkāniskās izcelsmes melnie kalni un klintis atsevišķās salas vietās. Veģetācija tos turpina pārņemt un laiks turpina kalnus noārdīt.
Fotogrāfijā - neskarta Le Morne pussalas ziemeļu piekraste)
Sala, protams, ir ļoti piemērota zvilnēšanai pludmalē un kokteiļu baudīšanai viesnīca bārā, tomēr Maurīcijā var atrast arī pietiekoši daudz interesantu lietu kā nodarbināt no sauļošanās nogurušus ''prātus'', kā nekā tai ir 50 salas ko piedāvāt. (Fotogrāfijā Ile Plate sala)
Viena no ieteicamākajām ekskursijām uz salas ir izbrauciens ar jahtu-katamarānu uz Ziemeļu salām no slavenā Grand Baei līča.
Ne tik mierīgā dienā, pats brauciens ar jahtu-katamarānu, jau var izvērsties par mazu piedzīvojumu, kad laivas priekšgalā triecas Indijas okeāna viļņi.
Bet pārvarot viļņu barjeru jau atkal nonākam ''tropu paradīzē'' ar sniegbaltām smilšu pludmalēm un kristāldzidru ūdeni. Šoreiz uz Gabriela saliņas.
Tomēr ne visas Maurīcijas salas piedāvā smilšu pludmales. Arhipelāgā ir arī klinšainas salas, kā piemēram, Coin de Mire, kurai laiva paslīd garām ceļā uz Gabriela un Ile Plate salām. Pateicoties pamatīgajiem viļņiem, Coin de Mire Rietumu krastā paceļas varenas klintis.
Lielāko daļu arhipelāga salu un arī lielo Maurīcijas salu, pret Indijas okeāna viļņiem sargā ārējais koraļļu rifs, kas kā barjera aptur lielos viļņus
Viena no šādām rifa aizsargātajām saliņām ir Gabriela sala, kuras simpātiskā lagūna ir pilnīgi droša vieta, kur peldēties....
...kristāldzidrajā Indijas okeāna ūdenī.
Gabriela salas smilšu rags ar Ile Plate salu fonā.
Tomēr vēl skaistāka lagūna atrodas Maurīcijas salas dienvidaustrumos - Zilā līča lagūna. Blue Bay ir arī salas nozīmīgākais Jūras parks, ar vienām no labākajām vietām, kur baudīt zemūdens pasauli nirstot ar akvalangu vai tikai snorkelējot. Blue Bay lagūnā izvietojušās arī dažas simpātiskas salas, kā piemēram, bildē redzamā, Kokosriekstu sala (Ile de Coco)
Un, protams, Blue Bay un tā apkārtnē netrūkst arī pludmaļu, kur laiski pazvilnēt.
Tomēr visskaistākā no Maurīcijas saliņām tiek uzskatīta (galerijas autors šim viedoklim arī pievienojas), Ile aux Cerfs jeb Briežu sala, kas atrodas uz Austrumiem no Lielās salas. Tā nosaukta pateicoties faktam, ka holandiešu kolonizatori, kas pirmie Maurīcijās apmetās uz dzīvi, ieveda no Javas salas (Indonēzijā) briežus. Uz Ile aux Cerfs salas briežus gan vairs nevar sastapt, bet uz lielās salas briežu dārzu netrūkst. Bildē redzams kanāls-lagūna, kura atdala Ile aux Cerfs no jau nākošās arhipelāga salas....
To bēguma laikā ir ļoti viegli pāriet, nokākot uz jau pavisam citas, pilnīgi neapdzīvotas salas.
Ile aux Cerfs lagūna ir viena no atpūtnieku iecienītākajām vietām.
Tomēr paejot nedaudz tālāk no populāras lagūnas un kanāla, var atrast pilnīgi vientuļus un neskartus smilšu pleķīšus, tikai sev vienam.
Maurīcijas austrumpuse ne tikai lepojas ar skaistāko arhipelāga salu, bet arī ar skaistāko pludmali - Belle Mare beach
Belle Mare ir 13 km gara, plata baltu smilšu pludmale, ko ieskauj kasurina koki un daža laba palma.
Belle Mare nudien ir skaista, bet kura ir skaistākā Maurīcijas pludmale, gan ir ļoti diskutabls, jautājums. Tā, piemēram, galerijas autora sirds, palika Le Morne pussalas pludmalē, salas Dienvidrietumos, kur masīvās vulkāniskās klintis un viegli noliekušās palmas, lika iemīlēties šajā smilšu ''pleķītī''...
...nemēdz būt daudz idiliskāku vietu par šo...Le Morne ziemeļu pludmale.
Indijas okeāns pie Le Morne pussalas.
Arī salas Dienvidrietumos netrūkst mazu saliņu.
Dienvidrietumos atrodas arī daži no salas ievērojamākajiem apskates objektiem, piemēram, Maurīcijas augstākais ūdenskritums - vairāk kā 100 metrus augstais Chamarel Falls (Šamarela ūdenskritums).
Turpat blakus atrodas salas dīvainākais dabas objekts - Chamarel Coloured Earth (Šamarelas Krāsainās Zemes), kas ir 7 dažādās krāsās iekrāsojies zemes lauks.
Nudien neparasta vieta, ko radījis laiks, vējš, lietus un lielais alumīnija un dzelzs sastāvs zemē.
Bruņurupucis netālu no Šamarela Krāsainās Zemes.
Tāpat salas dienvidrietumos atrodas vienīgais valsts nacionālais parks - Black River Gorge National park, kurš aizsargā lietusmežiem klātos kalnus.
Salas rietumos atrodas valsts galvaspilsēta un lielākā pilsēta Port Louis. Tās koloniālā arhitektūra, baznīcas, tempļi un mošejas, atjaunotā krastmala, kā arī kņadas pilnais Centrālais tirgus un Ķīniešu kvartāls piesaista arī tūristu uzmanību. (Fotogrāfijā - tirgus Ķīniešu kvartālā)
Tā ir arī lieliska vieta, kur vērot valsts reliģisko daudzveidību un daudznacionālo sastāvu - eiropiešu pēcteču, āfrikāņu, ķīniešu un dominējošo indiešu komūnu. (Fotogrāfijā - indiešu kāzas)
Tā kā indiešu komūna Maurīcijā ir vislielākā, nav brīnums, ka salas vairums ir hinduisma piekritēji. Fotogrāfijā redzamais Grand Bassin svētais ezers ir ļoti nozīmīga hinduistu svētvieta, kur lūgties ierodas svētceļnieki no Āfrikas valstīm un pat no Indijas.
Ezera krastos izvietojušās ne tikai hinduistu svētnīcas, bet arī makaku ģimenes, kuras izvēlējušas ezera krastus par savu mājvietu.
Ne tikai galvaspilsētā var iepazīties ar koloniālo arhitektūru. Pie Mokas pilsētiņas atrodas viena no interesantākajām seno kolonizātoru muižām - Eureka. Tā ir krāšņa, izcili saglabājusies muiža, kas dod lielisku ieskatu 19.gs. Eiropas kolonizātoru grenajā dzīvē. Īpaši izceļas tropiskais dārzs un ķīniešu interjera istaba.
Muižas teritorijā, aiz skaistā dārza, atrodas arī upes ieleja ar trim dārdošiem ūdenskritumiem.
Ūdenskritumu uz salas netrūkst, bet tie izņemot Chamarel Falls nav īpaši augsti. Viens no interesantākajiem salas ūdenskritumiem ir bazalta klinšu ieskautais Rochester Falls (bildē)
Botāniskais dārzs Pamplemusses pilsētiņā tiek uzskatīts par vienu no labākajiem pasaulē. Tas ir ierīkots neformālā stilā un nelīdzinās klasiskiem Botāniskiem dārziem.
Fotogrāfijā - Ceļotāju palma (Traveller's Palm)
Krāšņais, Sera Seewoosagur Ramgoolam vardā nosauktais dārzs lepojas ar bagātu palmu kolekciju....
..., iespaidīgu un plašu lotusu dārzu...
Lotusa zieds Botāniskajā dārzā.
... vēl iespaidīgāku Amazones Lielo ūdensliliju dārzu-upi.
Baltais balodis Amazones Lielo ūdensliliju dārzā.
Dzīvnieku Maurīcijā ir ļoti maz un tie nav ievērības cienīgi, toties putnu gan netrūkst.
Diemžēl ne visi ir spējuši ''nodzīvot'' līdz mūsdienām. Tā piemēram salas simbols, pamuļķīga izskata nelidojošais putns Dodo, tika ātri vien iznīcināts pateicoties pirmo kolonizātoru lielajai apetītei. Šis mistiskais putns bija sastopams vienīgi Maurīcijā un blakus esošajā Reinjonas salā. Tagad mēs varam vērot to uz alus un citu dzērienu etiķetēm, statujām viesnīcās un pilsētās, pastmarkām, suvenīru izstrādājumiem un rotaļlietām, un pat uz ielidošanas zīmoga. Dodo Maurīcijā ir visur...
... un tas joprojām laipni uzņem tūristus savās mājās, ''tropu paradīzē'', ko sauc par Maurīciju.
Fotogalerijas autors - Jānis Kreicbergs.