Tuvajos Austrumos Jordānija reiz ir tā vieta, kuras sārtie kanjoni, tuksneši un klinšu arkas visvairāk rada asociācijas ar Amerikas rietumdaļas brīnumiem. Petra un Wadi Rum tuksnesis ir tā spožākās zvaignznes, bet šajā mazajā valstī atrodas arī daudzi noslēpumi, kas jāatklāj plašakāi sabiedrībai. Sniegšu palīdzīgu roku, izveidojot Top 10 ar Jordānijas apslēptajiem dārgumiem.
Jordānijas Nāves jūra. Lai arī Nāves jūra vairāk asociējas ar Izraēlu, tomēr puse no pasaules sāļākā ezera pieder Jordānijas Hašimītu karalistei. Arī šeit var nodoties avīzes lasīšanai, peldot pa ūdens virsmu, vai ļauties tapt iesmērētam melnam ar ārstnieciskajiem dubļiem; bet skati no Jordānijas kalnu nogāzēm ir pat vēl labāki kā no Izraēlas puses skatu laukumiem.
Wadi Mujib aiza - Jordānijas lielais piedzīvojums. Šis laikam ir visapbrīnojamākais no Jordānijas noslēpumiem. Ja iztēlojamies slaveno Antilopes kanjonu ASV, piešķirot vēl spilgtākus sarkanos toņus kanjona sienām, un, pievienojot klāt kristādzidru, zaļganu upīti ar vairākiem maziem ūdenskritumiem, mums sanāk Wadi Mujib jeb slapjais Antilopes kanjons. Brist pa šo mazo upīti, rāpjoties pāri nelielajiem ūdenskritumiem, ir Jordānijas piedzīvojums Nr.1!
Ma'In karstie avoti. Šie karstie avoti ar trim gracioziem ūdenskritumiem atgādina tropisku dārzu iežmiegtu starp tuksnesi un Nāves jūras kalniem. Īstā vieta, kur relaksēties pēc Petras takām un Wadi Rum tuksneša svelmes.
Jordānijas cietokšņi elpa no trauksmainajiem Krusta karu laikiem. Cilvēku aizmirstas un laika zoba apskādētas Jordānijas citadeles piedzīvojušas trauksmainākos vēstures notikumus uz Austrumiem no Jordānas upes. Trīs interesantas pilis paceļas pakalnu virsotnē, kas pieredzējušas nežēlīgas kaujas starp Ričarda Lauvassirds un Saladina vīriem divas no tām, Kerakas un Šobakas pilis bijušas krustnešu citadeles, bet trešā un vislabāk saglabājusies Adžlunas pils, bija Saladina un viņa armijas bastions.
Wadi Dana - Jordānijas lielais kanjons. Tā varētu nodēvēt šo milzīgo un plato aizu, kuras sienas saulrieta un saullēkta laikā iekrāsojas sārtos toņos. Šī milzīgā Zemes plaisa ir Danas rezervāta lielākā zvaignze.
Danas Biosfēras rezervāts Jordānijas apslēptais dārgākmens. Tā Danas rezervātu nodēvējusi Ceļotāju Bībele Lonely Planet un grūti autora viedoklim šeit nepiekrist. Turklāt Danas rezervāts vēl joprojām ir apslēpts dārgakmens, jo jaunā Shaq al Reesh taka, kas vijas cauri dīvainu formu, baltu un sārtu klinšu labirintam līdz tā atduras pie stāvas kraujas Danas kanjona malā, vēl pat ceļvežos nav minēta, to man pa blatam atklāja un izrādīja vietējais beduīns, kurš šeit nodzīvojis visu savu dzīvi. Te mani arī gaidīja liels pārsteigums šajā sausaja apvidu ieraugot vairākus kolobri putniņus un vienu hameleonu, kas vairāk raksturīgi tropiskām zemēm.
Monastery Petras varenākā celtne, kas paslepusies kalnos prom no tūristu pūļu acīm. Petra tik viegli neatklāj savus noslēpumus. Lai nokļūtu pie Petras lielākās, klintīs cirstās celtnes, ko sauc par Klosteri, ir jāšķērso Rozā pilsēta un jāpieveic 45 min gara kalnu taka vai jaizmanto Petras taksometra pakalpojumi ēzeļa veidolā, kurus beduīni ar humoru lepni dēvē par Ferrari un Mersedesiem. Bet ar šī varenā, klintī cirstā tempļa apskati vēl nekas nebeidzas, jo 10-15 min gājienā attālumā paveras satriecošs skats pār Wadi Araba - ļoti dziļu un stāvu kanjonu, kuru beduīni dēvē par labāko skatu Jordānijā.
Augstā upurēšanas vieta (High Place of Sacrifice) - Petra no putna lidojuma. Šī taka ļauj aplūkot Petru no putna lidojuma un apjaust tās grandiozos apmērus. Tāpat arī Treasury Trail taka sniedz iespēju aplūkot Petru no pavisam cita rakursa sākumā paverot skatus no augšējiem plauktiem pār kapeņu galerijām un vienīgo klintī cirsto teātri pasaulē, bet nobeigumā fenomenālu peizāžu pār Petras ikoniskāko celtni Dārgumu glabātuvi (Treasury) apakšā.
Disseh tuksneša apvidus Jordānijas dienvidos Wadi Rum Mazais brālis. Piekļāvies Wadi Rum rezervātam, šis tuksneša apvidus ir līdzīgs savam daudz slavenākajam brālim, bet ar savām atšķirībām un trumpjiem. Ja Wadi Rum smiltis un klintis, galvenokārt. ir sarkanas un sārtas, tad Disseh apvidū - dzeltenas, vēlā pēcpusdienas gaismā iegūstot oranžus toņus. Lai gan klintis Disseh rajonā nav tik varenas, toties arku un akmens sēņu ziņā šis intereantais tuksneša apvidus sit pušu pat Arābijas Lorensa apjūsmoto Wadi Rum
Oliver Canyon - Akabas Top niršanas vietas jauniņajiem. Pat iesācēji un tie, kam nav daivinga sertifikāts, šeit var nolaizties jūras dibenā, tikai 5-6 m dziļumā, un, tuvplānā aplūkot 70.-gadu amerikāņu tanku M42 Duster. Ko tādu citur neredzēt!
Tuvajos Austrumos Jordānija reiz ir tā vieta, kuras sārtie kanjoni, tuksneši un klinšu arkas visvairāk rada asociācijas ar Amerikas rietumdaļas brīnumiem. Petra un Wadi Rum tuksnesis ir tā spožākās zvaignznes, bet šajā mazajā valstī atrodas arī daudzi noslēpumi, kas jāatklāj plašakāi sabiedrībai. Sniegšu palīdzīgu roku, izveidojot Top 10 ar Jordānijas apslēptajiem dārgumiem.