Ceļotāja Aija Ciematniece stāsta par braucieniem 'galvai, vēderam un kājām'

Rīgas 6. vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Aija Ciematniece kopā ar skolēniem dodas "Impro" organizētos piedzīvojumos jau vairāk nekā 20 gadus. Viņa atzīst, ka daži no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņa un viņas skolēni ceļo ar "Impro", ir "plašs piedāvājums, labi plānots maršruts, zinoši gidi, draudzīgi šoferi un augsta atbildības sajūta ekstremālās situācijās."

Aija stāsta, ka visbiežāk skolēnu ekskursijas tiek rīkotas rudeņos vai pavasaros. Parasti ceļā dodas vairākas klases, jo tā sanāk izdevīgāk. Skolēni vienmēr ļoti sajūsminās par ekskursijām uz Igaunijas ziemeļiem, uz ūdenskritumiem. Vēl ļoti labas atsauksmes ir ar tūrēm pa Ziemeļlietuvu. "Par sevi varu teikt, ka pat, ja kādā vietā esmu jau bijusi, man tāpat patīk atgriezties, jo ik reiz sanāk ieraudzīt ko jaunu," piemetina ģeogrāfijas skolotāja. Jauniešiem, protams, patīk braukt divu dienu ekskursijās, bet tādās skolotāja vienmēr atgādina: "Es esmu viena, tāpēc jums ir jāvaktē mani, nevis man jūs!"

Daudz ir braukts kopā ar "Impro" gidi Daci Zvirbuli. Viens no ne pārāk seniem braucieniem bijis uz Kuršu kāpu Lietuvā, pēc kura jaunieši esot bijuši vienisprātis  visu laiku labākā ekskursija! "Skolēni dziedāja, baudīja, labi pavadīja laiku," atminas skolotāja, papildinot, ka ekskursijas kopā ar Daci vienmēr ir patīkamas, jo gide ir ļoti pretimnākoša un saprotoša.

Grupu vadītāja Dace Zvirbule par skolotāju Aiju saka tā: "Aija nebļaustās un nepazemo skolēnus, viņa tikai paskatās uz viņiem, un autobusā ir miers un kārtība!" Vaicāta, kā sanāk iedvest skolēnos tādu respektu, Aija atbild, ka "tas nāk ar gadiem". Turklāt skolotāja ir pārliecināta, ka ar skolēniem visu var sarunāt. "Es parasti saku, ja negribiet klausīties, sēdiet rāmi un klusi, ļaujiet citiem klausīties. Vienmēr blakus būs kāds, kas grib klausīties. Mācu cienīt cita cilvēka darbu. Ja šoferis lūdz nenākt autobusā ar saldējumiem, tad nenākam. Ja lūdz būt klāt plkst. 12:05, tad esam klāt," paskaidro Aija, papildinot, ka "nav nemaz tik traki ar to jaunatni!"

Aijai atmiņā palicis brauciens uz Alūksni kopā ar Andri Geidānu, jo tā bijusi viena no retajām reizēm, kad pilnīgi visi skolēni ar lielu interesi klausījušies gidā: "Skolēni bija kā pielipuši Andrim. Vēroja, klausījās un brīnījās, cik daudz viņš zina."

Aija izceļ, ka jauniešiem ir svarīgi, lai ekskursijas nav dārgas. Viņai patīk teikt: "Skolēniem kaut ko vajag galvai (skatīties, uzzināt), kaut ko vajag vēderam (pagaršot) un  kaut ko vajag kājām (izstaigāt). Tad brauciens ir izdevies!" Viņa ieteikusi izmantot tūrisma aģentūras pakalpojumus arī citiem Rīgas 6. vidusskolas skolotājiem un nu jau vairāki kļuvuši par "Impro" klientiem. Aija papildina: "Ar "Impro" nekad neesam vīlušies. Ne par velti jau gadiem braucam kopā ar šo aģentūru. Mūsu vēlmes allaž tiek apmierinātas iespēju robežās." Ģeogrāfijas skolotāja īpaši vēlas paslavēt "Impro" kuratoru Uldi Kleperu, kurš palīdz šīm skolēnu ekskursijām tapt: "Ja kaut ko vajag, Uldis vienmēr ir pieejams. Pieklājīgs, zinošs, brīnišķīgs cilvēks. Visu var sarunāt, operatīvi risināt."

Aija ir pārliecināta lai jauniešiem palīdzētu iemīlēt ceļošanu, ļoti svarīga loma ir ģimenei. "Ir būtiski, ka ģimene atbalsta, saprot un mudina bērnu vai jaunieti doties klases ekskursijās. Intereses radīšana nav tikai skolotāja vai gida nopelns. Tas ir kopdarbs."


“Impro” ir komanda, kur katrs tās dalībnieks ir ceļojuma veiksmes atslēga. Savā jubilejas gadā vēlamies iepazīstināt ar mūsu plašo komandu. Visu 2024. gadu pirmdienās dalīsimies ar gidu atmiņu stāstiem, klientu pieredzēm, kā arī ar spilgtākajiem mūsu darbinieku ceļojumu mirkļiem, savukārt katra mēneša trešā trešdiena būs veltīta šoferu piedzīvojumiem uz ceļa. Sekojiet līdzi ierakstiem mūsu sociālo tīklu kontos un mājaslapā! Ceļojam mēs, ceļojat jūs!

Teksts: Sintija Dzerkale
Atmiņu stāsti un foto: "Impro" ceļotāja Aija Ciematniece