JŪRAS REPUBLIKA VENĒCIJA UN TRIESTES LĪČA AINAVAS

€675.00 Izpārdots
Transports:
datums: 04.10.2023 - 09.10.2023
ilgums: 6 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Venēcija mums asociējas ar maskām un karnevālu, ar gondolām un regati, ar kinofestivālu un mākslas biennāli, plūdiem un pelējumu. Aicinām paskatīties uz Venēcijas lagūnu kopumā – šo unikālo dabas veidojumu, kur cilvēki iemācījušies sadzīvot ar dabu, izdzīvot, radīt mākslas darbus un būt slaveni visā pasaulē, iedvesmojoties no lagūnas ūdeņiem un gaismas spēlēm Murāno stiklā, Ticiāna un Tintoretto gleznās, Burāno mežģīnēs un gondoljeru dziesmās.
Lidojums Rīga – Venēcija.
Venēcija – pilsēta uz ūdens izvietojusies uz 117 salām, kuras savieno vairāk nekā 400 tilti, un vairāk nekā 150 kanāli kalpo kā ielas pilsētas transportam, bet tūristus sajūsmina vizināšanās ar gondolām. Sv. Marka laukums, greznā katedrāle un Dodžu pils, unikālā pilsētas apbūve, reizē gotiski smalka un tipiski itāliska, ar šauriem ielu labirintiem, neuzfrizētā pilsētvide nevienu neatstāj vienaldzīgu. Venēcijas lagūnas salas. Burāno ir visvairāk apdzīvotā ziemeļu lagūnas sala. Zvejnieku sala, taču kopš renesanses laikiem tā ir slavena arī ar mežģīņu darinājumiem. Pati sala ir ļoti īpaša: visas ēkas ir krāsotas košās krāsās! Mazzorbo ir savienots ar Burāno ar tiltu. Senos laikos tā bija sala, kurā dzīvoja muižnieki. Tagad tur mīt tikai dažas ģimenes, kas saimnieko augļu un vīna dārzos. Torčello sala – agrāk viena no apdzīvotākajām lagūnas salām, tagad tur sajutīsieties kā dziļos laukos, klusumā un mierā no Venēcijas kņadas. Apskatīsim vecāko ēku lagūnā – 7. gs. celto Santa Maria dell’Asunta katedrāli. Murāno – stikla ražošanas centrs kopš 13. gs., kad ugunsgrēku un sliktās smakas dēļ uz turieni no Venēcijas pārvietoja krāsnis un amatniekus. Sv. Marijas un Sv. Donato bazilikā apskatāmas pasakainas mozaīkas, bet vecajā bīskapu pilī izvietojies Stikla muzejs. Grotte Gigante – Milžu ala pilnībā atbilst savam nosaukumam. Gatavojieties 500 pakāpieniem 101 m zemes dzīlēs, lai iegūtu elpu aizraujošus iespaidus un lieliskas fotogrāfijas. Miramare pils un dārzi – Maksimiliāna Hābsburga rezidence pie Adrijas jūras. Plašie dārzi akmeņainajā zemesragā ir rūpīgi plānoti un izloloti, augsni vedot pat no Austrijas. Prosecco pilsētiņa, kas devusi nosaukumu slavenajam dzirkstošajam dzērienam. Rilkes panorāmas taka gar Adrijas jūras krastu savieno Sistiana un Duino ciematiņus un nes slavenā dzejnieka Rainera Rilkes vārdu. Duino pils paceļas virs Triestes līča un piesaista ne tikai ar saviem panorāmas skatiem, bet arī ar saviem viesiem – Austrijas Sisī, F. Listu, J. Štrausu, saviem dārziem un 3. gs. datēto Diokletiāna torni. Grado lagūnā izvietojušās vairāk nekā 120 salas, kurām raksturīgas zvejnieku mājas casoni, apjumtas ar salmu jumtiem, un batela laivas ar burām. Ainavisks ceļš pāri lagūnai. Spilimbergo – viena no spilgtākajām mākslas pilsētām Friuli reģionā, pasaulē pazīstama ar savām mozaīkām. Vietējā gida pavadībā viesosimies prestižākajā mozaīku skolā, kur māca romiešu un bizantiešu mozaīku tehnikas un eksperimentē ar to funkcionālo pielietojumu mūsdienās. San Daniele slaveno pršuto u. c. uzkodu degustācija. Grāca – pastaiga Štīrijas galvaspilsētā.
Mājupceļš ar autobusu.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Evita Grāvīte
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: evitag@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€675.00

ATPŪTA PIE ARGOLĪDAS LĪČA GRIEĶIJĀ

vietu skaits:   1
datums: 12.09. - 19.09.
Skatīt
€675.00

ATPŪTA PIE ARGOLĪDAS LĪČA GRIEĶIJĀ

vietu skaits: >7
datums: 19.09. - 26.09.
Skatīt
€680.00

AUSTRIJAS UN BAVĀRIJAS DABAS STĀSTI

vietu skaits: >7
datums: 17.08. - 25.08.
Skatīt
€670.00

ATPŪTA RIČIONE PIE ADRIJAS JŪRAS ITĀLIJĀ

vietu skaits:   7
datums: 07.09. - 14.09.
Skatīt