GLEZNAINĀ ČĪLE, KRĀSAINĀ BOLĪVIJA UN MĪTIEM APVĪTĀ LIELDIENU SALA

Lidojums Rīga – Santjago – Rīga.
Čīles galvaspilsēta Santjago. Vecākā, neparastākā un bohēmiskākā pilsēta Čīlē – Valparaiso. Čīles kūrtortpilsēta Vina del Mar. Slavenā Concha y Toro vīna darītava. Ekskursija uz Andu kalniem un Cajon del Maipo ieleju.
Lidojums Santjago – Kalama – Santjago.
Bolīvijas lepnums un viens no sirreālākajiem skatiem uz planētas Salar de Uyuni – lielākais sāls ezers jeb sāls tuksnesis pasaulē. Relaksācija Andu kalnu karstajos avotos. Ar gigantiskiem kaktusiem nosētā un lamu iecienītā Incahuasi sala, kas paceļas Salar de Uyuni sāls tuksneša vidū. Uyuni vilcienu kapsēta un Cochani sāls raktuves. Sirreālais Sarkanais ezers jeb Laguna Colorada un tā krastos mītošās flamingu, vikunju un lamu kolonijas. Salvadora Dalī tuksnesis – pateicoties krāsu pārbagātībai, tam piešķirts slavenā spāņu sirreālista vārds. Zaļganās krāsas ezers Laguna Verde un 5930 m augstais Licancabur vulkāns. Sol de Manana – karsto avotu un kūpošo fumarolu lauks. Bolīvijas un Čīles robežas šķērsošana pie Hilo kanjona.
San Pedro de Atacama pilsētiņa oāzē pašā sausākajā tuksnesī pasaulē. Savdabīgās ainavas Čīles Mēness ielejā. Skats pār Mēness ieleju no Lielās smilšu kāpas. Atakamas sāls līdzenums. Tatio geizeru lauks saullēktā – vislielākais ģeotermiskais lauks pasaulē. Tieši saullēktā geizeri izverd, un to ūdens kolonnas augstums var sasniegt pat 10 metrus.
Lidojums Santjago – Lieldienu sala – Santjago.
Mītiem un leģendām apvītā Lieldienu sala jeb vietējo valodā Rapa Nui, kas Klusā okeāna vidū glabā simtiem skulptūru, sauktu par moai, par kuru izcelsmi joprojām tiek diskutēts. Slavenā un ļoti fotogēniskā Ahu Tongariki skulptūru grupa, pati lielākā un iespaidīgākā Lieldienu salā, kur viena no akmens statujām sver 86 tonnas – vissmagākā moai, kāda jebkad uzslieta. Iespaidīgais Rano Kau vulkāns, no kura malas iespējams ieskatīties milzīgā, daļēji applūdušā un purvainā krātera dzelmē. Svētais Orongo ciems izvietojies stāvas okeāna klints virsotnē, kur notikuši iezemiešu reliģiskie rituāli, tostarp mistiskā Putnucilvēka ceremonija. Ahu Tahai komplekss okeāna krastā. Slavenākais no Rapa Nui vulkāniem Rano Raraku un raktuvju vieta, kur tika veidotas milzu akmens galvu statujas, kas tagad haotiski izkaisītas pa visu kalna nogāzi. Atpūtas pauze Anakena Beach – Rapa Nui paradīzes stūrītis ar palmu ieskautu pludmali. Ahu Nau Nau akmens vīriņu rinda, kuri laiski pozē uz palmu fona un sauļojas skaistajā pludmalē. Ana Kai Tangata lavas ala, kas tiek saukta arī par Kanibālu alu, jo klīst leģendas, ka senos laikos vietējie polinēzieši šeit notiesājuši pa kādam vīram no konkurējošā klana. Vakarā iespēja apmeklēt Rapa Nui iezemiešu šovu.
Nākamais ceļojums ne agrāk kā 2026. gadā!


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€5995.00

EKSPEDĪCIJA UZ MĒNESI UN MARSU 3 – NEIZZINĀTĀ ARGENTĪNA GAR ANDU KALNIEM UN ČĪLES ROBEŽU

vietu skaits: >7
datums: 07.03.2025 - 24.03.2025
Skatīt
€4595.00

ARGENTĪNA UN BRAZĪLIJA AR IELŪKOŠANOS ČĪLĒ UN URUGVAJĀ

vietu skaits:   5
datums: 30.10. - 12.11.
Skatīt
€4295.00

EKVADORA UN NOBURTĀS GALAPAGU SALAS

vietu skaits:   4
datums: 14.01.2025 - 29.01.2025
Skatīt
€3895.00

SENĀ INKU ZEME PERU AR VARAVĪKSNES KALNU

vietu skaits:   5
datums: 29.10. - 11.11.
Skatīt