MULGIMĀ GARŠU CEĻŠ

€170.00 Izpārdots
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 27.07. - 28.07.
ilgums: 2 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Reģions ar bagātu vēsturi un kultūru, kam raksturīga tradīciju saglabāšana, bet arī eksperimentēšana ar jaunām un aizraujošām lietām. Maltīte Mulgimā sastāv no tradicionālām un tīrām garšām.
Kā ierasts, galdā tiek celti pašu audzēti kartupeļi, kāposti un graudaugi. Uz galda ir arī svaigas zivis no Verstjerva. Mūsdienās prasmīgie Mulgimā pavāri sajauc tradicionālās garšas ar jaunām, eksperimentē. Mulgimā ir vienīgais Igaunijas reģions, kurā ir tik daudz ēdienu ar savu nosaukumu: mulgi putra, mulgi kāposti, mulgi graudi, mulgi kama. Bet Mulgimā nav tikai putra un kāposti. Šeit darbojas vairāki ēdienu un dzērienu ražotāji, ēstuves un ēdinātāji, kas piedāvā tieši īsto mulgi putru vai modernāku tās versiju, vai tā vietā eksperimentē ar ko jaunu un aizraujošu no vietējām izejvielām.

Rīta kafijas pauze kafejnīcā Latvijas vēstniecība. Ciemošanās Pajumē saimniecībā, kur redzēsim, kā gardie piena produkti nonāk uz mūsu galdiem. Baudīsim vietējos bioloģiskos piena produktus. Vietējā alus degustācija un uzkodās Mulgi čipsi – ar sāli un garšvielām, no bietēm, kāļiem, burkāniem un kartupeļiem. Mulgipuder – pēc senām receptēm gatavota maltīte, ko iecienījis pat Igaunijas eksprezidents! Kamēr mūsu garšu kārpiņas tiks lutinātas, tikmēr garīgai baudai – neliels folkoras priekšnesums. Kurš gan no mums nav pieredzējis, kā kāda stāsts aizkustina, iedvesmo un vienkārši liek justies labi. Stāstītāja Pireta Pēra zina daudz šādu stāstu un var jums tos pastāstīt neatkarīgi no gadalaika un diennakts laika. Saimniece prot pagatavot ēdienu, kas priecē acis, vēderu un dvēseli. Ja kopā sanāk labi stāsti un garšīgs ēdiens, tā var būt skaista pieredze. Vakariņas viesu namā. Piesta Kuusikaru saimniecība, kur darbojas ģimenes uzņēmums, kas apsaimnieko bioloģiski audzētu ābolu dārzu un uz vietas izgatavo dažādus ābolu produktus. Ar Piesta zīmolu tiek tirgota tīra ābolu sula, karstvīnam līdzīgs pikants ābolu dzēriens, kokteiļu sīrups ar mētras piedevu, stroop, ābolu etiķis, un jaunu produktu izstrāde aizvien turpinās. Apmeklējuma gaitā gūsiet pārskatu par ražošanu, varēsiet degustēt produktus, kā arī klausīties interesantus stāstus par 150 gadu vecās saimniecības vēsturi. Pastaiga pa Vīlandes vecpilsētu, kas priecē ar krāsainajām, restaurētajām koka namu fasādēm. Baudīsim skatu uz Vīlandes ezeru no pilsdrupām, izdomāsim vēlēšanos, dodoties pār vienu no pilsētas simboliem – iekaramo tiltu. Ielūkosimies Vīlandes parkos un skvēros, kur apskatāmas mākslinieku instalācijas un skulptūras, meklēsim milzīgās betona zemenes skvēros un ielās. Pikniks ar kūpinātiem brekšiem Verstjerva ezera krastā. Ekskursija Paala saimniecībā, kas specializējas graudu, linu, rapšu, āboliņa audzēšanā. Kanarbiku Veinitalu, kur gatavo augļu un ogu vīnus un sulas. Ražošanā tiek izmantotas tikai labākās Igaunijas izejvielas. Ekskursija vīna darītavā, klausoties stāstus par saimniekošanu un vīna darīšanu. Degustēsim dažādus vīnus.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Uldis Klepers
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: uldis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€170.00

VASALS LATGOLĀ!

vietu skaits:   2
datums: 26.07. - 28.07.
Skatīt
€165.00

ČURĻOŅA IMPRESIJAS DRUSKININKU APKĀRTNĒ

vietu skaits: >7
datums: 16.08. - 18.08.
Skatīt
€160.00

MUZIKĀLA SKIČU BURTNĪCA UZ HERMAŅA ZUDERMAŅA JAUNĪBAS SAPŅU ZEMI MAZO LIETUVU AR PROFESORU ANDRI PRIEDI UN ĒRĢELNIEKU RŪDOLFU STIKUTU

vietu skaits: >7
datums: 13.09. - 14.09.
Skatīt
€160.00

AUSTRUMIGAUNIJAS GARŠU KARUSELIS

vietu skaits:   3
datums: 10.08. - 11.08.
Skatīt