Līgo, līgo! Pieci galamērķi svētku atzīmēšanai ārpus Latvijas

Ļaušanās vīna atklājēju priekam Vipavas ielejas vīna darītavā Slovēnijā, nacionālā krodziņa apmeklējums lieliskas mūzikas pavadījumā Slovākijā, laiska atpūta pie Adrijas jūras Splitā, vakara kruīzs no Sicīlijas uz Eolu salām Paraneju un Stromboli vai gardo Kahetijas vīnu baudīšana un čurčelu meistarklase Gruzijā. “Impro ceļojumi” piedāvā – pieci burvīgi galamērķi Līgo svētku atzīmēšanai. Izvēlies savējo!

Līgo brīvdienas Slovēnijā
No 21. līdz 25. jūnijam “Impro ceļojumi” dosies baudīt elpu aizraujošus skatus Slovēnijā. Ceļotājiem būs iespēja apskatīt eiropeiskā šarma, miera un izsmalcinātās arhitektūras pilsētu Ļubļanu, doties izbraucienā ar kuģīti pa Adrijas jūras piekrasti, baudīt zivju pikniku, iepazīt Slovēnijas piejūras kūrortu Piranu, aplūkot vienu no leģendām apvītākajām alu pilīm Eiropā – Predjamas pili, viesoties Postojnas stalaktītu alās, pastaigāties romantiskajā pasaku pilsētā Bledā un ne tikai..

Līgo svētku dienā, 23. jūnijā, viesosimies Vipavas ielejā pie ģimenes, kuru vīna darīšanas tradīcijas aizsākušās jau 1861. gadā. Ģimenes pieredze, zināšanas un mīlestība uz vīnu atspoguļojas katrā vīna pudelē, no kurām īpašākās piepildītas ar Zelen, Pinela, Rebula, Malvasia un Barbera šķirnēm. Pievakarē – ļaušanās vīna atklājēju priekam vīna degustācijā Līgo noskaņās.

Piedāvājums: https://impro.lv/Slovēnija

Brīvdienas Slovākijā
No 21. līdz 25. jūnijam ceļotāji iepazīs Slovākiju. “Impro ceļojumi” ceļotāju grupiņa dosies apskatīt mazāko Slovākijas nacionālo parku – Pieniny, baudīs gleznainus dabasskatus, ar plostu braucot pa Dunajecu, kā arī iepazīs starp Augstajiem un Zemajiem Tariem esošo pilsētu Popradu.

Līgo svētkus tūristi pavadīs, apbrīnojot Belianskas stalaktītu alas un ļaujoties kalnu kūrorta Štrbske Pleso valdzinājumam. Vakarā plānots nacionālā krodziņa Zboijnicka Koliba apmeklējums ar iespēju nobaudīt slovāku virtuvi un pavadīt omulīgu vakaru lieliskas mūzikas pavadījumā.

Piedāvājums: https://impro.lv/Slovākija

Saules un jūras vilinājums Horvātijas sirdī – Dalmācijā
No 23. līdz 30. jūnijam “Impro ceļojumi” grupa ļausies Horvātijas valdzinājumam. Horvātijas sirds, Dalmācijas piekraste, ir viena no saulainākajām vietām Eiropā, kur valda Vidusjūras reģionam tipisks klimats. Trogiras rivjēra savu vārdu ieguvusi, pateicoties baltai akmens skaistulei Trogirai (UNESCO) – pilsētai, kas, iekārtojusies uz nelielas salas, demonstrē izcilus kultūras un vēstures pieminekļus, vilina ar šauro ieliņu labirintiem, pagalmu noslēpumainību un viesmīlīgajiem krodziņiem. Iespējams Splitas, Krkas dabas parka, Čikolas krāšņā kanjona, Dubrovnikas, Šibenikas, Zadaras un Plitvices nacionālais parka apmeklējums.

Līgo vakarā – laiska atpūta pie Adrijas jūras Splitā vai lustes vietējā krodziņā.

Piedāvājums: https://impro.lv/Horvātija

Sicīlija – saules un brīvdienu sala
No 18. līdz 25. jūnijam “Impro ceļojumi” viesosies Sicīlijā. Vulkāns Etna un skaistā Taormīna, Kruīzs Eolu arhipelāga salās – Lipari un Vulkāno, Alkantāras aiza, vīna darītava un “Krusttēva” pilsētiņa. Vai ceļojuma programma nav vilinoša?

Līgo svētkos, 23. jūnija vakarā, iespējams doties kruīzā uz Eolu salām – Paraneju un Stromboli. Paraneja ir vissenākā, vismazākā un viszemākā no arhipelāga salām, bet tajā pašā laikā arī visapjūsmotākā un aktīvas naktsdzīves cienītāju visapmeklētākā. Arhipelāgs ir vistālāk ZA esošā arhipelāga sala, kurā atrodas un vismaz 2000 gadus nepārtraukti darbojas tāda paša nosaukuma vulkāns. Pavisam cita aina paveras saulrieta laikā un naktī, kad melnais gigants un plūstošā lava iegūst citādas nokrāsas un vēl vairāk izceļas uz zilās jūras fona. Tā kā sala nav izgaismota, tad vakarā zvaigznes izskatās vēl košākas.

Piedāvājums: https://impro.lv/Sicīlija

Tbilisi, Kaukāza kalni un Kahetija Līgo laikā
No 22. līdz 27. jūnijam – Gruzijas iepazīšana. Ceļotāji apskatīs Gruzijas galvaspilsētu Tbilisi, kā arī viesosies Gruzijas vīnu reģionā Kahetijā – kalnu ieskautā auglīgā ielejā, kur vīna darīšanas māksla tiek nodota no paaudzes paaudzē. “Impro ceļojumi” baudīs karaliskās vecpilsētas Signagi šarmu, izzinās konjaka rūpnīcas Sarajishvili vēsturi un ciemosies senajā Gruzijas galvaspilsētā Mtskheta.

Līgo vakara plānā – lustes Kahetijā. Baudīsim gruzīnu ģimenes viesmīlību, mūziku, galdā tiks celtas gardas vakariņas un Kahetijas vīni. Vakara plānā – čurčelu meistarklase. Gruzīni mēdz teikt, ka viesis ir Dieva dāvana! Brauciet pārbaudīt!

Piedāvājums: https://impro.lv/Gruzija