Egejas jūras Dodekanēsas salu pērles Roda un Kosa

Ierodoties Dodekanesas salu arhipelāgā, vispirms skatām Rodas pilsētu, kura tūristiem piedāvā modernās pilsētas arhitektūru no turku un itāļu pārvaldes laika, kā arī Joanītu bruņinieku ordeņa būvētās viduslaiku ēkas, ieskaitot lielmestra pili. Vēlāk - iepazīstam arī pārējo salas skaistumu. 

Pirmā diena. Veicam dienas izbraukumu pa Rodas salas rietumu piekrasti, apmeklējot Kremasti Dievmātes Marijas baznīcu, Kritinas Joanītu pili, pravieša Elijas klosteri un Sv. Nikolaja baznīcu. Dienas noslēgumā skatām Septiņu avotu ieleju (Epta Piges). Neizpaliek vīna darītavas apmeklējums un degustācija Embonas ciemā.


   


Otrā diena.
Pārceļoties ar prāmi uz Kosas salu, vispirms skatām svētvietu, veltītu dziedniecības dievam Akslēpijam, bet ekskursijā pa Kosas pilsētu skatām romiešu māju, Hipokrāta platānu u.c. no dažādiem gs. saglabātos objektus.


 


Trešā diena.
No Kosas salas ar kuģīti dodamies uz Nisyros salu, kas pirms ~ 15 000 gadiem ir bijusi vulkāns. Ekskursiju sākam ar salas viducī esošo vairāku kilometru plašās vulkāna kalderas un tajā joprojām aktīvi darbojošos fumarolu apskati. Apaļā saliņa piedāvā apskatei mazo Nikia ciematiņu un salas galveno pilsētiņu – Mandraki. Kā visur Grieķijā, arī Nisyros salas apdzīvotajās vietās akcents tiek likts uz baznīcām.


 


Ceturtā diena.
Dienu veltām Kosas salas apskatei. Apmeklējam salas rietumdaļā esošo piejūras ciematu Kefalos, kurš izvietojies Latra kalna (426 metri v. j. l.) pakājē. Kardamenas ostas ciemats priecē šaurām ieliņām un suvenīru bodītēm. Antimahijas ciematā iepazīstam seno vējdzirnavu darbu un apmeklējam tradicionālo salinieku māju. Pa ceļam uz ainavisko Zia ciematu Dikaios kalnā, piestājam Pili ciemā, lai nobaudītu saldūdens avotu ūdeni. Pēcpusdienā atgriežamies Rodos salā.


 


Piektā diena.
No Rodas dodamies ekskursijā uz Symi salu, kura izsenis slavena ar jūras sūkļu zveju. Vispirms mūsu kuģītis piestāj Panormitis ostā, kas slavena ar Erceņģeļa Mihaila klosteri. Tālāk turpinām ceļu uz salas otru pusi – Yalos ostu, kas ir salas galvaspilsēta un viena no interesantākajām un krāsainākajām Dodekanesas salu pilsētām. Uzkāpjot līdz Joanītu bruņinieku ordeņa cietokšņa drupām paveras skats uz apkārtējiem līcīšiem un pilsētas dažādajiem rajoniem.


 


Sestā diena.
Dodamies ekskursijā uz seno, doriešu celto Lindosas pilsētu, kura izvietojusies klinšaina kalna pakājē. Pilsētas senākā daļa - Akropole, kurā atrodas dievietes Atēnas tempļa drupas, izvietota kalna virsotnē. No Akropoles paveras skati uz Vidusjūras līcīšiem un mūsdienu pilsētas baltajām ēkām. Lindosa apbur ar krāsu un noskaņu kontrastiem. Vakarpusē baudām arī Rodosas noskaņu.

   

Teksts/foto: “Impro ceļojumi” grupu vadītāja Silvija Lipska