Ceļotājs Intars Kušners: 'Ceļojumos esmu balta lapa, ļaujos visam jaunajam!'

Intars Kušners un viņa ģimene kopā ar "Impro" ceļo jau gandrīz 25 gadus! Intaram vienmēr ir paticis ceļot, jo tas sniedz milzu gandarījumu un ļauj izrauties no ikdienas rūpēm: "Ceļoju, lai izzinātu pasauli, iepazītu un salīdzinātu dažādas valstis. Tūristam, protams, dažās dienās ir grūti saprast, kā konkrētajā vietā ikdienā dzīvo cilvēki, tomēr ceļojums ļauj vismaz nedaudz to iztēloties. Ceļošana iedvesmo jaunām idejām un projektiem."

"Impro" ceļotājs Intars kopā ar sievu 1999. gadā par sava kāzu ceļojuma galamērķi izvēlējās Austriju, uz kuru devās kopā ar "Impro". Ceļojums bija īpašs ne tikai tāpēc, ka tas bija abu pirmais kopīgais piedzīvojums kā precētam pārim, bet arī tāpēc, ka braucienā Kušneri iepazinās ar vēl kādu pāri, kas galamērķī atzīmēja savu 10. kāzu gadadienu. Visi četri kopš šī ceļojuma kļuvuši par ģimenes draugiem.

Intars ar savu sievu mija gredzenus 1999. gada jūlijā, bet mēnesi vēlāk, augustā, devās ceļojumā. "Izvēlējāmies Austriju, jo gribējām doties uz vietu, kur vēl neesam bijuši. Pa vienam jau bijām šur tur ceļojuši, bet nu bija iespēja doties kopā. Gribējām, lai abiem ir pārsteigums par redzēto!"

"Toreiz bijām jauni cilvēki, kas veido karjeru, veido ģimeni. Mums bija ļoti svarīgi, ka aģentūra piedāvā maksāt par ceļojumu pa daļām. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc izvēlējāmies tieši "Impro" – varējām laicīgi ieplānot braucienu un pamazām sakrāt nepieciešamos naudas līdzekļus," stāsta Intars. Lai gan toreiz internetā vēl nebija iespēja lasīt atsauksmes par dažādām tūrisma firmām, no cilvēkiem tika dzirdētas gana daudzas leģendas un nostāsti. "Ar "Impro" jutām drošības sajūtu, ka iemaksātā nauda nekur nepazudīs un ceļojumā tiešām aizbrauksim. Mums bija simtprocentīga pārliecība!" atklāj Intars.

Intars ar ģimeni ceļo kopā ar "Impro" gandrīz kopš aģentūras dibināšanas. "Esam braukuši gan pa Latviju, gan Eiropu. Labi atceros, Ungārijas, Horvātijas braucienus. Kādreiz, 2000. gadu sākumā, naktī izstellējām beņķus un gulējām autobusā. Pavisam nesen ar bērniem viesojāmies Slovākijā, vasarā bijām arī Melnkalnē," ieskicē Intars.  "Bērniem, tāpat kā mums, ļoti patīk ceļot, iepazīt jaunas vietas, kultūru, vēsturi," saka Intars, papildinot, ka, viņaprāt, ceļošana palīdz paplašināt redzesloku un sniedz iespēju izglītoties: "Mans vecākais puika mācās Juglas vidusskolā. Viņa ģeogrāfijas skolotāja nereti bērniem piedāvā doties ekskursijās. Dažreiz arī kopā ar "Impro". Ļoti priecājos, ka jauniešiem ir tāda iespēja."

Intars atklāj, ka kādu laiku ar ģimeni ceļojis ar savu auto, tomēr pēdējos gados atkal vairāk ļaujas "Impro" sagatavotajām tūrēm: "Izvēlamies ceļot ar ceļojumu aģentūru, kad ir slinkums plānot. Šie ceļojumi ļauj relaksēties un ne par ko nedomāt. Es, protams, pārskatu ceļojuma maršrutu, aptuveno plānu, bet visas nianses un atbildība gulstas uz aģentūras pleciem. Nav jāplāno laiks, jārēķina attālumi – atliek tikai laicīgi atnākt uz autobusu un baudīt atvaļinājumu. Ja braucienā ir foršs gids, viņš ceļotāju "iznēsā uz rokām". Par mums rūpējas, uztraucas, gādā, visu parāda, pastāsta un paskaidro," atklāj ceļotājs.

Intars stāsta, ka pieredze, kas šo gadu laikā gūta, rāda, ka "Impro" gidi ir profesionāļi. "Šie cilvēki ir pieredzējuši, lieliski pārzina valstis, uz kurām dodas, zina, ko ieteikt apskatīt, ko izbaudīt. Varu teikt tikai labāko," papildina Intars. Viņš uzskata, ka labam gidam ir jābūt ne tikai laipnam, bet arī prasīgam pret tūristiem, jo pretējā gadījumā cilvēki izlaižas – traucē un kavē pārējos. Dažkārt, ja ir pretimnākošs gids un labi disciplinēta ceļotāju grupa, kas gatava uz piedzīvojumiem, tad var sanākt apskatīt vairāk, nekā ir bijis paredzēts.

Ceļotājs atklāj, ka kādreiz ceļojumos bijis dienas plāns, pie kura grupai bija simtprocentīgi jāpieturas. Tomēr tagad, pēdējos gados, ir parādījušās izvēles iespējas. "Ko izvēlies, to izbaudi. Ja pārdomā, vari pieslēgties un doties līdzi pārējiem. Mūsu ģimenei tas ļoti patīk, jo, ja no kaut kā vēlamies izvairīties, to mierīgi varam darīt. Ir izvēles brīvība, iespēja uz mirkli atdalīties," saka ceļotājs.

Vēl liels plus, ceļojot grupā, ir iespēja satikt jaunus cilvēkus. "Grupu ceļojumos var smieties, sarunāties, apmainīties ar viedokļiem un pieredzēm. Ja esi ar mašīnu, tas tomēr ir papildus stress, jo vienmēr kāds no ģimenes ir šoferis un līdz galam nevar atslābt!" nosaka Intars. "Impro" ceļotāji, viņaprāt, nav daudz mainījušies – gandrīz vienmēr ceļojumos dodas atvērti, forši un pozitīvi noskaņoti cilvēki. Arī pērn, ar ģimeni dodoties ceļojumā "Karlsons un trollītis Mumins" uz Zviedriju, esot satikti daudzi kolosāli cilvēki: "Mēs viens otram pieskatījām bērnus. Tā bija visu kopīgā rūpe un nevienam nebija problēmu." Intars ir pārliecināts, ka tas, vai ceļojums būs izdevies, lielā mērā ir atkarīgs no cilvēkiem, kas gadās blakus. Ļoti svarīgi, lai apkārtējie ir priecīgi, atpūšas un bauda. Ceļojumos var iepazīt jaunus cilvēkus, skatupunktus, izveidot kontaktus un draudzības.

Ceļotājs uzskata, ka katram, kas cītīgi strādā, darbojas, mācās, ik pa laikam būtu jādodas pelnītā atpūtā: "Tas ir piedzīvojums un iespēja uzlādēties gan no citiem, gan no vietām, ko redzi." Intars atklāj, ka ceļojumi ļāvuši arī saprast, ka arī mājās, Latvijā, ir labi un jauki: "Tā tikai liekas, ka dzīve citur ir zaļāka. Kad aizbrauc, tad saproti, ka arī tur ir bedres uz ielām, arī tur ir mūžīgie remontdarbi."

Intar uzskata, ka ceļojumu vēl bagātīgāku un krāšņāku padara kāda iepriekš par galamērķi izlasīta grāmata vai noskatīta filma, jo tad ir iespēja vizualizēt aprakstītās vietas, salīdzināt TV ekrānā un dzīvē redzēto. "Tas ir ļoti vērtīgi. Tu sāc skatīties uz vienām un tām pašām vietām ar pilnīgi citu skatu," saka Intars.

Dodoties ceļojumos, Intars pieturas pie moto: "Esmu balta lapa, ļaujos visam jaunajam!" Viņš ir pārliecināts, ka tūrēs jābrauc bez ekspektācijām, jo tad ir mazāka iespēja piedzīvot vilšanos.

Tuvojoties "Impro" 30 gadu dzimšanas dienai, Intars saka: "Aģentūra noteikti ir izgājusi tik daudz un dažādus pārbaudījumus, ko mēs, ceļotāji, nemaz nezinām. Novēlu aģentūrai un tās darbiniekiem paskatīties uz pieveiktajiem pārbaudījumiem,  uzlādēties un būt stipriem. Novēlu tā turpināt vēl vismaz 30 gadus!"

“Impro” ir komanda, kur katrs tās dalībnieks ir ceļojuma veiksmes atslēga. Savā jubilejas gadā vēlamies iepazīstināt ar mūsu plašo komandu. Visu 2024. gadu pirmdienās dalīsimies ar gidu atmiņu stāstiem, klientu pieredzēm, kā arī ar spilgtākajiem mūsu darbinieku ceļojumu mirkļiem, savukārt katra mēneša trešā trešdiena būs veltīta šoferu piedzīvojumiem uz ceļa. Sekojiet līdzi ierakstiem mūsu sociālo tīklu kontos un mājaslapā! Ceļojam mēs, ceļojat jūs!

Teksts: Sintija Dzerkale
Atmiņu stāsti: "Impro" ceļotājs Intars Kušners