Ceļotāja Biruta Žeikare: 'Ir grūti apstāties!'

“Ilgus gadus man bija sapnis par Itāliju, bet nu jau šajā zemē esmu bijusi divreiz. Un, ja būs tāda iespēja, braukšu vēl,” atklāj “Impro” ceļotāja Biruta Žeikare, kura šogad svinēs savu 92. dzimšanas dienu. “Itālija ir skaista. Pirmoreiz tur viesojoties, manas gaidas apstiprinājās – bija pat labāk, nekā es cerēju. Jāsaka gan, ka nav tāda ceļojuma, par kuru es varētu teikt, ka man nav paticis.” Dāma stāsta, ka mīlestība pret ceļošanu viņai bijusi vienmēr, tomēr aktīvi doties tūrēs, tostarp arī ar “Impro”, ir sanācis pēdējos gadus. “Kādreiz nebija tik daudz brīva laika un līdzekļu, traucēja dažādi apstākļi. Tomēr tagad ir grūti apstāties. Cik varu atļauties, tik braucu.” 

Pirmais Birutas ceļojums kopā ar “Impro” bija uz Norvēģiju: “Norvēģijas brauciens man ļoti patika. Lieliski noorganizēts ceļojums, piepildīta programma, labs grupas vadītājs. Pēc šīs pieredzes gribēju doties ceļā vēl un vēl.” Viņa stāsta, ka ir ceļojusi kopā arī ar citām aģentūrām, tomēr lielākoties izvēlas “Impro”, jo aģentūra rada drošības un stabilitātes sajūtu. “Zinu, ka par visu tiks padomāts, un uz cilvēkiem, kas tur strādā, varu paļauties.

Ceļotāja novērtē, ka “Impro” neorganizē nakts braucienus. Lai gan kādreiz, jaunībā, Biruta labprāt būtu pievienojusies kādai tūrei ar nakšņošanu autobusā vai teltī, šobrīd vairs, kā pati saka, “nav tie gadi”. Savulaik Biruta devās dažādos pārgājienos, tomēr tagad labprātāk izvēlas mierīgākas ekskursijas. “Saprotu, ka tālos pārgājienos vairs nevaru doties. Izvēlos ekskursijas, kur braucam ar autobusu, izkāpjam, nedaudz pastaigājamies un braucam tālāk. Domāju līdzi, kas man būs pa spēkam. Kādreiz bieži braucu uz kalniem, staigāju, kāpelēju. Jaunībā organizējām izbraucienus ar laivām un nakšņošanu teltīs. Sakrāmējām mantas, kāpām vilcienā un ceļojām. Ļoti izbaudīju to laiku,” atminas Biruta.

Sieviete ceļotāju grupām pievienojas gan viena, gan kopā ar draudzenēm, paziņām un ģimenes locekļiem. Kādreiz Biruta devusies apskatīt pasauli kopā ar vīru, tomēr ir sapratusi, ka, tā ceļojot, ir daudz jāplāno: “Braukt individuāli nebūt nav tik vienkārši. Ir jāatrod auto un kāds, kas var stūrēt, jādomā, ko apskatīt, jāveido plāns. Tas nav priekš manis. Es labprātāk izvēlos ceļot kopā ar tūrisma firmu, kur par visu ir padomāts. Atliek vien izpildīt, ko liek,” smej Biruta. Protams, jāņem vērā, ka grupā ir jāpieturas pie zināmas disciplīnas. “Ir vietas, kur gribētos uzkavēties ilgāk, bet visu nevar. Nesen, piemēram, devos ceļojumā “Eiropas gleznainie ezeri, kalni, aizas un pilis”. Man jau ļoti patīk tie ūdeņi un es labprāt tur būtu pavadījusi daudz ilgāku laiku, tomēr pieņēmu, ka laiks mums ir dots tik, cik ir. Dodoties tūrē kopā ar grupu, ir jāiziet uz kompromisiem, tas ir ļoti saprotams.”  

Šo gadu laikā apceļotas dažādas valstis, tostarp Itālija, Norvēģija, Kipra, Ēģipte. Viena mīļākā galamērķa Birutai nav: “Katrs brauciens izceļas ar ko citu. Katrs ceļojums ir interesants, savdabīgs un nesalīdzināms.” Ja jāizvēlas, doties uz kādu jau iepazītu zemi vai tomēr jaunu, Biruta izvēlētos otro. “Dzīve pārāk īsa, lai visur paspētu atgriezties. Turklāt daudziem galamērķiem ar vienu reizi pietiek. Labprāt izvēlos redzēt ko jaunu, vēl nezināmu,” dalās ceļotāja. 

Biruta ceļo, lai paplašinātu redzesloku: “Ceļojums – tā ir apstākļu maiņa, kas man ir ļoti svarīgi. Patīk redzēt jaunas vietas, iepazīt pasauli.” Ceļotāja atklāj, ka savos braucienos pa pasauli pieturas pie moto: “Pēc iespējas vairāk redzēt un neatteikties no nevienas ekskursijas”, papildinot, ka, ceļojot ar “Impro”, patiesi ir grūti no tām atteikties, jo programma vienmēr ir ļoti vilinoša – piepildīta un bagātīga. 

Vaicāta, kā sieviete izvēlas savus galamērķus, viņa atzīst, ka idejas smeļas starp tūrisma aģentūru iesūtītajiem piedāvājumiem e-pastā: “Apskatu vairāku galamērķu fotogrāfijas, maršrutu aprakstus un izvēlos to, kas visvairāk iekrīt sirdī. Ir daudz tādas vietas, kas tiešām uzrunā.

Sieviete ir ceļojusi dažādos gadalaikos, viena iecienītākā viņai nav. Ceļojuma datumu izvēlē, viņasprāt, ir jāvadās pēc tā, uz kurieni cilvēks ceļo. “Uz dienvidiem, piemēram, nevar braukt vasarā. Savukārt uz Norvēģiju, manuprāt, labāk braukt tieši vasarā.”  

Kurp Biruta dosies tālāk, tas vēl ir jautājums. Dāma bija noskatījusi ceļojumu uz Maltu šī gada rudenī, bet, tā kā pavisam nesen jau aizceļojusi uz Norvēģiju, tad Malta kā galamērķis pagaidām atlikts. “Man jau ir pietiekami daudz gadu. Jādomā, vai vispār nevajadzētu pārtraukt braukt. Bet nu, kamēr varu, cenšos doties skatīt pasauli,” saka ceļotāja. 

Tuvojoties “Impro” 30. dzimšanas dienai, Biruta novēl: “Tā turpināt! “Impro” ir patiešām laba aģentūra, tāpēc vēlu veiksmi arī turpmāk!”

Impro” ir komanda, kur katrs tās dalībnieks ir ceļojuma veiksmes atslēga. Savā jubilejas gadā vēlamies iepazīstināt ar mūsu plašo komandu. Visu 2024. gadu pirmdienās dalīsimies ar gidu atmiņu stāstiem, klientu pieredzēm, kā arī ar spilgtākajiem mūsu darbinieku ceļojumu mirkļiem, savukārt katra mēneša trešā trešdiena būs veltīta šoferu piedzīvojumiem uz ceļa. Sekojiet līdzi ierakstiem mūsu sociālo tīklu kontos un mājaslapā! Ceļojam mēs, ceļojat jūs!

Teksts: Sintija Dzerkale
Atmiņu stāsti: "Impro" ceļotāja Biruta Žeikare