EIROPAS DZIMTENE KRĒTAS SALA

€1095.00 Izpārdots
Transports:
Ceļojuma tips:
datums: 13.05.2023 - 20.05.2023
ilgums: 8 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Lidojums Rīga – Hērakleja – Rīga.
Vistālāk Eiropā uz dienvidiem izvirzīto punktu – Grieķijai piederošo Krētas salu Vidusjūrā – salinieki paši skanīgi sauc par megali nisi, kas nozīmē – Lielā sala. Senatnē to pazina kā vēju salu un ticēja, ka te ir mājvieta vēju dievam Eolam. Krēta ir Grieķijas lielākā sala – ap 260 km gara un platākajā vietā 60 km, bet šaurākajā – tikai 12 km plata. Savukārt salām piebārstītajā Vidusjūrā tā ir piektā lielākā sala.
Krētu mēdz dēvēt par Eiropas civilizācijas šūpuli. Sala glabā vissenākās zināmās Eiropas civilizācijas – Krētas Mīnoju kultūras – pēdas. Pārgājiens 8 km Imbros aizā – bagāta augu un dzīvnieku valsts, kā arī skaisti un neparasti skati. Hanijas senpilsētas apskate – mūsdienās Hanija tiek uzskatīta par vienu no skaistākajām pilsētām Krētā. Mūsdienās senpilsētā skatāmas gan grieķu, gan bizantiešu, gan venēciešu laika liecības. Retimno – sengrieķu pilsēta, kura savu uzplaukumu piedzīvoja venēciešu laikā. Liela daļa šajā laikā būvēto ēku ir saglabājušās vēl joprojām. Skaistākā no tām ir 15. gs. būvētais cietoksnis Paleokastro kalna virsotnē. Astrikas ciematā apmeklēsim unikālu olīveļļas ražošanas uzņēmumu, kurā tiek ražota smalka organiskā olīveļļa, izmantojot dzirnakmeņus un spiedes. Pontikianā Karavitakis ģimene ir izveidojusi unikālu boutique vīna darītavu. Nobaudīsim dažas vietējās šķirnes, kā arī dažas vieglas uzkodas. Panagia Odigitria klosteris sākotnēji tika uzcelts 14. gadsimtā, bet 17. gadsimtā tas tika pārcelts uz pašreizējo atrašanās vietu tieši blakus jūrai. Viens no senākajiem un autentiskākajiem Krētas ciematiem – Arhanesa, kas ērti paslēpies starp kalnu grēdām 400 metru augstumā virs jūras līmeņa. Iespējams, te savulaik atradusies Mīnoja vasaras rezidence. Krētas valdnieka Mīnoja pils Knosā – arheoloģisks ansamblis, kas grieķu mitoloģijā saistās ar pusvērsi–puscilvēku Mīnotauru un noslēpumaino labirintu, kā arī Tēzeju un Ariadni. Gortys – neliels arheoloģisks ansamblis kādreiz ziedošās antīkās pilsētas vietā. Romiešu laikā tā bijusi Krētas galvaspilsēta. Vieta saistīta ar mītu par Zevu un feniķiešu princesi Eiropu. Mīnoja pils Festā – Krētas valdnieku vasaras pils Idas kalna masīvā ar lielisku skatu uz auglīgo un plašo Mesāras līdzenumu ar olīvkoku audzēm un vīnogulāju dārziem. Veldzējoša pelde Matalas pludmalē Lībijas jūras krastā. Brauciens līdz skaistākajam jūras līcim Grieķijā – Mirabellas līcim, kur atrodas viena no populārākajām nomaļus esošajām kūrortu pilsētiņām Elounda. Izbrauciens ar kuģīti uz Spinalongas salu. 16. gs. venēcieši Spinalongu pārveidoja par neieņemamu, nocietinātu salu, lai pasargātu Krētas austrumu piekrasti no nemitīgiem pirātu uzbrukumiem. Par papildu maksu iespēja doties dienas ekskursijā uz Santorinas salu.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Evita Grāvīte
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: evitag@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1095.00

LIELĀ HORVĀTIJAS TŪRE NO ISTRIJAS LĪDZ DUBROVNIKAI

vietu skaits: >7
datums: 26.09. - 05.10.
Skatīt
€1095.00

EIROPAS ALPU KRUSTPUNKTĀ

vietu skaits:   4
datums: 14.07. - 21.07.
Skatīt
€1090.00

ATPŪTA MADEIRĀ

vietu skaits: >7
datums: 03.01.2025 - 10.01.2025
Skatīt
€1090.00

ATPŪTA MADEIRĀ

vietu skaits: >7
datums: 10.01.2025 - 17.01.2025
Skatīt