IMPRESIONISTU PĒDĀS NORMANDIJĀ UN PARĪZES APKAIMĒ AR BASTĪLIJAS DIENAS SVINĪBĀM

€1095.00 Izpārdots
Transports:
datums: 11.07.2023 - 17.07.2023
ilgums: 7 dienas
vietu skaits:   0
Ceļojuma apraksts Lejupielādēt aprakstu

Dosimies pa dižo impresionistu pēdām no Parīzes līdz Ile de France un Normandijas laukiem.
Mākslinieki Monē, Manē, Renuārs, Keibots, van Gogs, Sislijs, Pisaro un citi noraidīja tradicionālo un akadēmisko glezniecības stilu, tā vietā viņi izvēlējās gaišāku, reālistiskāku un brīvāku izteiksmes veidu.
Viņi paņēma savus molbertus un skiču grāmatas un izgāja ārā, lai attēlotu pilsētas ielas, kafejnīcu dzīvi, ikdienas cilvēkus, buržuāziskus interjerus, jūras krastu un laukus.

Lidojums Rīga – Parīze – Rīga.
Živernī – impresionisma mājvieta, kur gleznotājs Klods Monē aizrāvās ar ziedu audzēšanu. Tieši savos dārzos Monē radīja savus visskaistākos darbus. Baudīsim Monē dārzu un Živernī noskaņu. Vasarā – rozes un ūdensrozes Monē iemīļotajos dīķos. Vernona Sēnas krastā apbur ar vecajām pildrežģu mājām, senajām ūdensdzirnavām, rātsnamu un Alphonse Georges Poulain muzeju ar Monē u. c. mākslinieku oriģināliem. Viss sākās Havrā ar Monē gleznu Impresija. Saullēkts (1872) – darbu, kas dos savu nosaukumu visai kustībai. Etretas krīta klintis – leģendārās baltā alabastra klintis ar Klinšu vārtiem un Adatu. Djepes pilī atrodas muzejs ar vairākiem lieliskiem šedevriem. Izbaudiet noskaņu piekrastes pilsētā Onflērā, ko iemūžinājis tur dzimušais Ežēns Bodēns (Monē skolotājs). Normandijas nozīmīgākā pilsēta Ruāna, kur ļoti daudz gleznojis Klods Monē, īpaši slavena ir Ruānas Dievmātes katedrāles gleznu sērija. Monē, Pisaro un Sislijs ir tikai daži no gleznotāju skolas, kas smēlušies iedvesmu šīs lieliskās pilsētas mainīgajās noskaņās. Sēnas upes plašie līkloči priecē gleznotājus, riteņbraucējus un soļotājus mūsdienās. Orsē muzejā atpazīsiet ainavas, kuras redzējāt ceļojuma laikā. Izpētiet vairāk Parīzi un apmeklējiet citus muzejus pēc savas izvēles, piemēram, Oranžēriju vai Marmotānu – divus muzejus, kuros tiek izstādīti Monē milzīgie ūdensrožu audekli. Bastīlijas ieņemšanas diena – svētku salūts Elizejas laukos. Moret Sur Loing pilsētiņa pie upes, kur 1880. gadā Alfrēds Sislijs apmetās uz dzīvi kopā ar savu ģimeni. Apkārtnes lauku ainavas bija gleznotāja iedvesmas avots. Barbizona – ciemats, kas 19. gs. bija gleznotāju Monē, Renuāra, Sislija, Bazila u. c. meka. Bohēmiskā gaisotne Monmartrā. Muzikāls vakars senā kabarē krodziņā Au Lapin Agile, kuru 20. gs. sākumā iegādājās kabarē dziedātājs. Lapin Agile kļuva par iecienītu vietu grūtībās nonākušiem māksliniekiem un rakstniekiem, tostarp Pikaso, Modiljāni, Apolinēram, Romānam Greko un Utrillo. Gastronomiska pastaiga pa svētdienas Parīzes lauku labumu tirdziņiem. Kas tik tur nav! Jums acu piekšā atvērs austeres un ielies baltvīna glāzi, garšosiet pastētes un sierus, saldumus un žāvējumus... Auvers sur Oise – vieta, kur Vincents van Gogs pavadīja pēdējos divus savas dzīves mēnešus. Mēs apmeklēsim Auberge Ravoux, kur viņš dzīvoja; slaveno ciemata baznīcu, ko bija uzgleznojis, Dr. Gachet namu un kapsētu, kur blakus atdusas Vincents un viņa brālis Teo.


Pērc ceļojumu
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Evita Grāvīte
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: evitag@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€1095.00

LIELĀ HORVĀTIJAS TŪRE NO ISTRIJAS LĪDZ DUBROVNIKAI

vietu skaits: >7
datums: 26.09. - 05.10.
Skatīt
€1095.00

EIROPAS ALPU KRUSTPUNKTĀ

vietu skaits:   4
datums: 14.07. - 21.07.
Skatīt
€1090.00

EGEJAS JŪRAS DODEKANĒSAS SALU PĒRLES RODA UN KOSA

vietu skaits: >7
datums: 08.10. - 15.10.
Skatīt
€1090.00

ATPŪTA MADEIRĀ

vietu skaits: >7
datums: 15.11. - 22.11.
Skatīt