NEATKLĀTĀ RIETUMSAHĀRA UN DIENVIDMAROKA

Atklāj jaunus horizontus! Ceļojums pa noslēpumaino un tūrisma neskarto Rietumsahāru un Marokas dienviddaļu, īpašu uzmanību pievēršot krāšņajai Ziemeļāfrikas dabai. Divas atpūtas dienas pie Dakhlas lagūnas Rietumsahārā!

Lidojums Rīga – Agadira.
Dienvidmarokas neatklātā pērle Amtoudi aiza – varens, palmu birzīm klāts kanjons, kura galā atklājas apslēpta oāze ar dzidriem dabas baseiniem, bet klinšu virsotnēs balansē seni berberu cietokšņi. Agadir Id Aissa – lielākais no Amtoudi cietokšņiem, no kura paveras lielisks skats pār kanjonu. Elpu aizraujošais ceļš uz Igmir kanjonu un Igmir ciemu tā pakājē. Pārgājiens Igmir kanjonā – esi viens no pirmajiem ceļotājiem pasaulē, kas atklāj šo iespaidīgo klinšu aizu, kas, metot lielus lokus, kā čūska vijas pie nomaļā, no pasaules atrautā Aoukerda ciema. Legzira – visgleznainākā Āfrikas kontinenta piekraste, kur bangojošo okeānu un zeltaino smilšu pludmali ieskauj iesarkanas klintis, bet tām pāri liecas divas masīvas klinšu arkas. Viens no Marokas lielajiem noslēpumiem – sarkanā pilsēta Tafraoute, kas izvietojusies neparasto Antiatlasa kalnu ielokā. Ikoniskais Jebel Lekst kalns, neparastās Krāsotās klintis un zaļā Ameln ieleja, kuru izdaiļo baltirozā mandeļkoku ziedi – Marokas sakura. Kalnu pastaiga pa idilisko Paradīzes ieleju – kristāldzidru baseinu un ūdenskritumu labirintu, kas iespiedies starp smilšakmens klinšu sienām. Oued Chbika – vieta, kur Atlantijas okeāns tiekas ar Sahāras tuksneša kāpām. Devils hole (Gouffre du Diable) – perfektas formas karsta kritene un klinšu arka okeāna krastā. Khenifiss nacionālais parks – izbrauciens ar laivu pa plašo, smilšu kāpu ieskauto Naila lagūnu, kurā ziemas mēnešos ierodas dažādu putnu kolonijas, tostarp flamingi. Skarbais un tuksneša kāpu ieskautais Dienvidmarokas krasts. Tarfāja (Tarfaya) – maza, nomaļa pilsētiņa pie Marokas–Rietumsahāras robežas, kur 20. gs. 20. gados tika izveidota Franču Rietumāfrikas Gaisa pasta stacija, kuru vadīja Mazā Prinča autors, franču rakstnieks un lidotājs Sent-Eksperī. Kanāriju salu spoku kuģis, kas izskatās gluži kā mūsdienu Klīstošais holandietis, Ferry Assalama kuģa vraks. Par Rozā pilsētu dēvētā Rietumsahāras galvaspilsēta Ajūna (Laayoune): Lielā mošeja, Place El Mchawar laukums un Spāņu katedrāle, kura būvēta koloniālajā laikmetā, apvienojot Sahāras un spāņu arhitektūras stilus. Rietumsahāras pastkarte Laayoune Oasis – Sahāras tuksneša kāpu ieskauta oāze, kur maza, zila upīte plūst cauri šiem šķietami bezgalīgajiem, dzeltenoranžajiem smilšu kalniem. Sebkha Oum Dba depresija – plašā krāterī iegūlies baltibrūngans sāls līdzenums, pa kuru peld pāris klinšu saliņu. Skarbais un vientuļais Rietumsahāras krasts, gar kuru izkaisīti dažu kuģu vraki, no kuriem iespaidīgākais ir Que Sera Sera (Kas notiks, tas notiks) – spocīgais, islandiešu kuģa vraks ar interesentu vēsturi. Gleznainā Dakhlas lagūna, kuru no Atlantijas okeāna atdala gara smilšu strēle–pussala. Baltā kāpa – šī Mēness formas smilšu saliņa–pussala pelnīti tiek uzskatīta par skaistāko vietu Rietumsahārā.
2 atpūtas dienas pie Dakhlas lagūnas, kuru iecienījuši kaitbordinga speciālisti.
Lidojums Dakhla (Rietumsahāra– Marrākeša/Kasablanka.
Cascades d’Ouzoud
ūdenskritums – viens no Marokas grandiozākajiem skatiem, kur 110 m augstais ūdens aizkars graciozi gāžas skaistajā Wadi el-Abid kanjonā.
Lidojums Kasablanka – Rīga.


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€2145.00

KANĀRIJU SALU LIELAIS LOKS - TENERIFE, GRANKANĀRIJA, LANSAROTE UN FUERTEVENTURA

vietu skaits:   5
datums: 01.10. - 12.10.
Skatīt
€2250.00

SAHĀRAS VĀRTI - BERBERU ZEME ALŽĪRIJA

vietu skaits: >7
datums: 26.04.2025 - 07.05.2025
Skatīt
€1895.00

KUR ZIEMEĻĀFRIKAS KANJONI UN ŪDENSKRITUMI AR SAHĀRAS TUKSNESI UN ATLANTIJAS OKEĀNU TIEKAS – NEATKLĀTĀ DIENVIDMAROKA

vietu skaits: >7
datums: 15.02.2025 - 01.03.2025
Skatīt
€1895.00

ĒĢIPTES GRAND TOUR – NO FARAONU TEMPĻIEM UN PIRAMĪDĀM LĪDZ PĀRSTEIDZOŠAJAM RIETUMU TUKSNESIM UN KRUĪZAM PA NĪLU

vietu skaits: >7
datums: 07.11. - 21.11.
Skatīt