LIELAIS ZUNDA SALU CEĻOJUMS – FLORESA, KOMODO, SUMBA, BALI UN NUSA PENIDA (INDONĒZIJA)

Kaut kur tālu, tālu, otrā pasaules malā, iesprostota starp Āziju un Austrāliju, atrodas noslēpumaina salu grupa,  ko sauc par Zunda salām jeb vietējo valodā Nusa Tenggara. Tā ir vieta, kur pa zemi staigā drakoni – par vienu no septiņiem pasaules dabas brīnumiem atzītie Komodo varāni, kuru biedējošais izskats kļuvis par iedvesmu Austrumu leģendām par pūķiem un drakoniem. Tā ir vieta, kur atrodas dažas no interesantākajām cilšu arhitektūrām pasaulē: iezemieši joprojām dzīvo primitīvās koka būdiņās ar īpatnējiem salmu jumtiņiem, kas atgādina dažādas rūķu cepuru formas. Visbeidzot, tā ir vieta, kur pirms 12 000 gadu dzīvojuši hobiti – dīvaini, aptuveni metru gari cilvēkveidīgi radījumi – un kur atrodas daudzkrāsaini vulkānu krātera ezeri, kuri laika gaitā maina krāsas... Šī ir daudziem mītiem un noslēpumiem apvīta zeme.
Lidojums Rīga – Denpasara. Lidojums Denpasara – Waingapu (Sumbas sala).
Sumbas salas pastkarte – klinšu iesprostotā Weekuri lagūna ar īpaši dzidru un kārdinošu ūdeni, kurā atveldzēties. 90 m augstais Lapopu ūdenskritums ir ne tikai viens no augstākajiem Zunda salu arhipelāgā, bet arī viens no skaistākajiem. Par salas simbolu kļuvušais Ratenggaro ciems, kur lieliski saglabājušās īpatnējās Sumbas arhitektūras būdas ar īpaši augstiem salmu jumtiem, kas gluži vai sniedzas debesīs, bet no ciema paveras pasakains skats uz vietu, kur Krokodilu upe tiekas ar okeānu. Tanggedu kanjons un ūdenskritums, kas paslēpies vienā no gleznainākajiem un nomaļākajiem Sumbas salas stūrīšiem. Savulaik vietējās karalistes centrs, kur dzīvoja karaliskā ģimene – tradicionālais Praiyag ciems, kas lepojas ar vairākām valdnieku ģimenes kapenēm ciemata vidū. Walakiri pludmale un tās neparastais, bet ļoti fotogēniskais pigmeju mangrovju mežs (Pygmy mangroves). Waikelo Sawah kaskāde ar īpaši skaistu ūdens alu–grotu. Praijing – viens no fotogēniskākajiem tradicionālajiem ciematiem Sumbas salā, kur, šķiet, apstājies laiks pirms dažiem gadsimtiem. Par Sumbas Stounhendžu dēvētie akmens totēmi un monolīti Pasunga ciema apkārtnē. Balto smilšu pludmale Mandorak Beach, kas paslēpusies no okeāna starp kaļķakmens klintīm. Atpūtas diena Sumbas salā pie plašās Pantai Kita pludmales.
Lidojums Tambolaka (Sumba) – Ende (Floresas sala).
Floresa – interesantākā no Zunda arhipelāga salām, kuru, pateicoties zaļumam un dabas krāšņumam, portugāļu kuģotāji nodēvēja par Ziedu salu (Flores). Floresas salas grandiozākais dabas brīnums Kelimutu – trīs krātera ezeri vulkāna virsotnē, katrs savā krāsā: tumši sarkans, gaiši zils un melns. Vietējiem šie krātera baseini, kas laika gaitā maina toņus, ir svētvieta, kur mājo gari, tāpēc katram no tiem ir piešķirts nosaukums – Debesu valstība, Elle un Šķīstītava. Savdabīgā zilo oļu pludmale Penggajawa. Palmu ieskautie Mangeruda karstie avoti. Izvietojies Inerie vulkāna pakājē, Bena ciems ir labākais ngada cilts paraugs ar akmens totēmiem, megalītiem un monolītiem, svētajiem un upurēšanas altāriem, kā arī tradicionālajām cilts būdām. 2245 m augstais un ar perfektu piramīdas formu apveltītais Inerie vulkāns.
Lidojums Bajawa – Labuan Bajo (Floresas sala).
Atpūtas diena Floresas salā, pludmalē pie Labuan Bajo. Izbrauciens ar kuģīti pa Rinkas un Komodo salām, kas slavu iemantojušas, pateicoties vienam no mītiem un leģendām visvairāk apvītajiem zemes iemītniekiem – draudīgajiem Komodo varāniem. Tā ir lielākā ķirzaka uz planētas, kas pasludināta par vienu no 7 pasaules brīnumiem. Šie cieņu un respektu iedvesošie rāpuļi ir izcili mednieki – apveltīti ar kājām, kas ļauj ātri skriet, peldēt un kāpt kokos; asiem zobiem, kas izdala indi, paralizējot upuri; spēcīgu asti, kas var dot letālu triecienu briedim, un ar rīkli, kas ļauj norīt visu kazu vienā rāvienā. Komodo un Rinkas salu ainavā galvenokārt dominē savannas un zālieni. Pink Beach – Komodo sala var lepoties ar vienu no retajām rozā smilšu pludmalēm pasaulē.
Lidojums Labuan Bajo – Denpasara (Bali sala).
Bali sal – slavenās Ubudas rīsu terases. Pērtiķu vērošana Svētā pērtiķu meža džungļos. Goa Gajah jeb Ziloņu ala – 10. gs. klintī veidota svētnīca, kuras ieeju rotā filigrāni kalta akmens siena.
Kuģītis uz Nusa Penidas salu.
Nusa Penidas sala – viens no Indonēzijas noslēpumiem, kas valdzina ar glezniem dabas skatiem, simpātiskām pludmalēm un varenām piekrastes klinšu ainavām, kurām līdzīgu Indonēzijas salu arhipelāgā nav. Piekrastes klinšu baseins Angels Billabong un Broken Beach, kur okeāns izveidojis karsta kriteni ar iespaidīgu klinšu arku. Nusa Penidas slavenākā pastkarte – Kelingking Beach, ko mēdz saukt arī par Tiranozaura pludmali, jo masīva klints piekrastē stipri atgādina karaliskā tiranozaura galvu. Teletūbiju kalni, kur zaļo pakalnu ainava atgādina slaveno bērnu TV seriālu. Tūkstoš salu skatu laukums (Pulau Seribu) – iespaidīgākais panorāmas skats Nusa Penidā ar izrobotām klintīm un saliņām. Atuh Beach un Diamond Beach – gleznains Nusa Penidas stūrītis, kur divas balto smilšu pludmales ieskauj varenas klintis un klinšu saliņas.
Lidojums Denpasara – Rīga.
Nākamais ceļojums ne agrāk kā 2026. gadā!

 


Pērc ceļojumu
tiešsaistē
IMPRO birojā Merķela ielā 13-122 Rīgā: nāc ciemos, zvani pa tālruni 67221312 vai sūti rakstisku pieteikumu uz impro@impro.lv un veic maksājumu caur i-banku! Impro bankas rekvizīti
pie IMPRO sadarbības partneriem Latvijā.

Ceļojumu konsultants: Jānis Kreicbergs
Ceļojumu konsultants atbild tikai uz jautājumiem par ceļojumu saturu.
E-pasts: janis@impro.lv

Tevi varētu interesēt arī šie piedāvājumi

€4095.00

UZLĒCOŠĀS SAULES ZEME JAPĀNA

vietu skaits: >7
datums: 05.11. - 17.11.
Skatīt
€3250.00

ZIEMASSVĒTKI MALAIZIJĀ UN JAUNAIS GADS TAIZEMES SALĀS – PUKETA UN KRABI AR IELŪKOŠANOS DŽUNGĻOS

vietu skaits: >7
datums: 21.12.2024 - 04.01.2025
Skatīt
€3245.00

ĶĪNAS SIMFONIJA

vietu skaits: >7
datums: 19.09. - 05.10.
Skatīt
€2995.00

INDOĶĪNAS VĒSTURES UN DABAS PASTKARTES – LAOSA UN KAMBODŽA AR ATPŪTU TROPISKAJĀ KOH RONG SALĀ

vietu skaits:   1
datums: 11.11. - 25.11.
Skatīt